J. Mištera: [Beyma 6 B30/P a Tonsil GTC 11/100,8]
Obsah fóra | Diskuze k diy projektůmStránka 1, 2  Další
 

Hodnocení projektu (známkujte jako ve škole)
1
22%
 22% [ 4 ]
2
50%
 50% [ 9 ]
3
16%
 16% [ 3 ]
4
5%
 5% [ 1 ]
5
5%
 5% [ 1 ]
Celkem hlasů: 18

AutorZpráva
antonio
admin


Příspěvků: 1094
Z: SM

27.12.2005, 20:08
Zde pište své názory, nápady, připomínky ohledně projektu na adrese: .../vase-boramyr1.htm

Autor: Jiří Mištera
Přidáno: 27. 12. 2005


naposledy upravil antonio dne 31.12.2005, 10:34
Michal
uživatel


Příspěvků: 2071
Z: Plzeň

27.12.2005, 20:09
Slyšel jsem je a musím potvrdit špičkový zvuk. Čistý, nenáročný, bez zabarvení.
NefroniK
uživatel


Příspěvků: 77
Z: SR KE

27.12.2005, 20:26
Najviac sa mi na tom pozdavaju vyhybky. Celkovo to na mna posobi velmi dobre, az na tu farbu...sry. Very Happy
Kritik
uživatel


Příspěvků: 475
Z: Karviná

27.12.2005, 20:30
Pěkné, ty výhybky jsou vychytané Wink Jinak s tím GDWK 10/80,8 máš pravdu!
luikas
uživatel


Příspěvků: 700
Z: pardubice

27.12.2005, 21:03
musim rict ze jsou pekny, to s tema vyhybkama je dobra vychytavka(ala nic noveho, taky to pouzivam). T vyhybky jsou priblemcnuty jen tou paskou, nebo je pod DPS silikon?
antonio
admin


Příspěvků: 1094
Z: SM

27.12.2005, 21:13
2 Boramyr, Michal: porovnávali jste s Michalovými ARN-150 + Seas ?? Výsledek?? Jinak je to supr, barvu sice taky nemusím, ale kvalita provedení výborná, možná sis měl víc záležet při tom barvení, na hranách jsou mapy...

PS: kdo dal tu 5ku ?? Very Happy
Michal
uživatel


Příspěvků: 2071
Z: Plzeň

27.12.2005, 21:16
Těžko porovnávat, ale napadlo nás to. Hlavně jde u nás o polechový prostor a to, že já mám nějaké mini 4L. Musím říct, že to bora naladil fakt hezky (discman+lm3886). Otázka je, jak by se na podobném chovaly moje a jak by se jeho chovaly na mém. Až tam pojedu, vezmu ty své bedničky s sebou. Co vy na to?
Boramyr
uživatel


Příspěvků: 1431
Z: Poblíž Plzně

27.12.2005, 21:17
Takže :

1) Barva je samozřejmě věc názoru. Dřevěný dekor se mi taky líbí, ale chtěl jsem zkusit něco jednoduchého. Černou jsem nechtěl, aby se v ní ty repra neztratily, tak to nakonec vyhrála hnědá.

2) Za tu pásku mě nekamenujte Very Happy to máte tak, netrpělivě jsem dokončoval stavbu, výhybky jsem podlepil silikonem, ale už se mi nechtělo čekat, až ten silikon ztuhne. Tak jsem to zkrátka přetáhnul bužírkou a zajistil malými hřebíčky, aby to tam tu výhybku podrželo a já to mohl připájet k reprodutorům a přejít k testování. Samozřejmě košer by bylo udělat to pořádně na distanční sloupky a na nějaké lepení se vybodnout... ale řek sem si, že to nemusím vzhledem k úrovni měničů zase přehánět. Až budu příští rok páchat SEASy, tak tam si s tím pohraju.
NefroniK
uživatel


Příspěvků: 77
Z: SR KE

27.12.2005, 21:20
Samozrejme. Je to lem môj názor ktorý neovplyvňuje kvalitu ;o)
antonio
admin


Příspěvků: 1094
Z: SM

27.12.2005, 21:41
2 Michal: no jistě, sbalit, odvízt a vem sebou rovnou aparát, discman + lmko není to nejlepší na posouzení kvality...
Boramyr
uživatel


Příspěvků: 1431
Z: Poblíž Plzně

27.12.2005, 21:52
Pánové, teď vám něco povím k barvení... něco mezi galejemi a během na dlouhou trať. Nejdřív se ty bedny nastříkly jakýmsi bílým základem, pak omylem jedna bedna černou barvou (obrousit) pak se stříkalo hnědou... bohužel barva měla stejné rozpouštědlo jako podklad a začalo se to míchat a povrch krásně zkrabatěl (obrousit) znovu se stříkalo hnědou... zima, vlhko, schne to naprd, takže barva začala stékat... první nástřik proto vypadal hrozně, takže se dělal druhý, ten už byl lepší a na třetí jsem už neměl trpělivost, poněvadž ta zasr* barva schne 18 hodin. Tou dobou už povrchová úprava trvala týden... příště si bednu radši pomaluju pastelkama.
Jendys
uživatel

Příspěvků: 64
Z: Benešov u Prahy

27.12.2005, 23:06
sorry ale měl si použít obyčejný matný černý ale ne syntetický který s nejvyšší pravděpodobností použil ale "nitro!sprej by ti ty bedýnky schli "maximálně" hodinu v tvých podmínkách po třech vrstvách,co týče že se ti žačal míchat povrch je to tím ,že jsi měl nitro poklad a vrchní syntetický
,a to jsi pamatuj nitro na syntetiku -ano,opačně ale ne!!!
co se týče jako bedýnek tak jsou pěkné,podlě mě i "dobře "hrající,konstrukce je taky v pohodě,
Boramyr
uživatel


Příspěvků: 1431
Z: Poblíž Plzně

27.12.2005, 23:13
Já to naštěstí nedělal... já si to poručil. Chci takové a takové bedny v hnědě barvě. Pak už jsem byl akorát tejden nasranej, že to tak dlouho trvá Evil a kdyby jenom to barvení... repráky a hotové výhybky se mi válely doma dva měsíce, než jsem to vůbec mohl začít kompletovat.
Jendys
uživatel

Příspěvků: 64
Z: Benešov u Prahy

27.12.2005, 23:32
to já jsem je (bedny)dělal asi čtyři měsíce a to jsem si s nimi vyhrál,(speciální technika fládrování,je totiž velmi pracná ale za to velmi pěkná),ještě jsem všecho tmelil atd.,až ted dokončím to seriové zapojení těch dvou ARN-188.05/04,tak je taky "prdnu" na web
Colloseus
uživatel

Příspěvků: 47

28.12.2005, 12:47
Vzhladovo sa mi nepacia, ale to je nepodstatne.
Celkovo je to spravene poctivo. Škoda tej simulacie vyhybky. Vyladene by to hralo určite ešte lepšie.
luikas
uživatel


Příspěvků: 700
Z: pardubice

28.12.2005, 15:17
kdyby to bylo matne cerne, misto te hnede, vypadalo by to mozna lip, ale zas tak zly to neni(jestli chces stavet za rok nove, to snad prezijes Laughing )
Michal
uživatel


Příspěvků: 2071
Z: Plzeň

28.12.2005, 23:49
Vopatrně, hrajou opravdu dobře...
antonio
admin


Příspěvků: 1094
Z: SM

29.12.2005, 0:08
to ti věřím Michale
PS: porovnat s tvými ARN-150 + Seas Very Happy
Boramyr
uživatel


Příspěvků: 1431
Z: Poblíž Plzně

29.12.2005, 1:17
Překvapuje mě, kolika lidem se ta hnědá barva nelíbí... já osobně bych do černé dával asi jen "barevné" membrány (hliník, kevlar, sklo atd...) nejlepší by podle mě byl tmavý dřevěný dekor s výraznou kresbou. Ovšem na čelní straně mám zakulacené hrany a rohy. Nevím, jak bych přez ně tu fólii nalepil, aby to trochu slušně vypadalo... proto je to jen barvené. Máte někdo zkušenosti s lepením přes kulatý roh? docela by mě zajímalo jak na to a jak to ve finále vypadá...
Tyhle bedýnky jsou v podstatě takový levný ověřovací experiment... jednak mě zajímalo jak hraje ta Beyma a za druhé jsem si chtěl na vlastní ucho ověřit, za kolik stojí ty simulované výhybky, kterými se tu furt všichni oháníme. Skutečné ladění výhybky plánuji až u dalších beden... bez solidního základu to nemá podle mě cenu, v člověku pak pořád hlodá myšlenka, jestli to "ladění" není jen přizpůsobování bedny mizernému aparátu. Kupříkladu tu nemám nic, co by se dalo prohlásit za přehrávač... dvě rádia s CD který hrajou naprosto mizerně, DVD přehrávač z obýváku krást nebudu, takže mi zbejvá půjčenej discman... uznejte, že s touhle výbavou se moc velké divadlo sehrát nedá.
lada
uživatel


Příspěvků: 446
Z: Zlín a okolí

29.12.2005, 9:16
Taky mám k hnědé nějakou averzi, to už raději žlutou s růžovýma kytičkama Wink Ale zrovna do celé černé bych teda nešel, leda že by buď vyloženě ladila do předpokládaného umístění nebo by se jednalo o špičkový povrch typu klavírního laku.

Ale k věci: ještě je varianta ponechat předek i se zakulacením v barvě a fólií lepit až boky "kousek za rohem". Kompletní polepení by stejně nešlo udělat jedním kusem fólie, musela by být někde nařízlá a u bedny se zakulacenými všemi hranami je otázka, kam řez (napojení) umístit. Přes samotné rohy by nejspíš šla nahřát a dotvarovat fénem, přímo výrobce takový postup uvádí, ale chtělo by to vyzkoušet.

Jiná varianta (která už je na hotové bedně mimo) by byla objednat profilovaná dvířka (naše kuchyň je má třeba odsud www.trob.cz, tuším tvar 40, který by byl zrovna použitelný), jsou frézovaná z MDF a potažená hodně tvrdou fólií - a udělat z nich přímo přední desku bedny.
jean
uživatel

Příspěvků: 336
Z: Blízko Nitry

29.12.2005, 12:59
A mne sa tá hnedá celkom páči. Fólia sa dá cez zaoblené rohy lepiť pekne, ako píše Lada treba ju nahrievať fénom.
Obsah fóra | Diskuze k diy projektůmStránka 1, 2  Další
Strana 1 z 2

ARCHIV STARŠÍCH FÓR / 2. FÓRUM - 1782 témat (7/2005 - 8/2006)