P. Pokorný: [TVM ARN-188-03/4 a ARV-104-03/8]
Obsah fóra | Diskuze k diy projektům
 

Hodnocení projektu (známkujte jako ve škole)
1
87%
 87% [ 7 ]
2
12%
 12% [ 1 ]
3
0%
 0% [ 0 ]
4
0%
 0% [ 0 ]
5
0%
 0% [ 0 ]
Celkem hlasů: 8

AutorZpráva
antonio
admin


Příspěvků: 1094
Z: SM

24.8.2005, 11:41
Zde pište své názory, nápady, připomínky ohledně projektu na adrese: .../vase-pokype1.htm

Autor: Petr Pokorný
Přidáno: 24. 08. 2005


naposledy upravil antonio dne 31.12.2005, 10:46
antonio
admin


Příspěvků: 1094
Z: SM

24.8.2005, 12:34
perfektní práce, používáš k nim i subwoofer? jestli ne, je škoda, žes neudělal bassreflex !! Ochuzuješ se o dost !!
Michal
uživatel


Příspěvků: 2071
Z: Plzeň

24.8.2005, 12:45
Líbí se mi...
0908
uživatel


Příspěvků: 89

24.8.2005, 12:46
aj mne sa pačia
lada
uživatel


Příspěvků: 446
Z: Zlín a okolí

24.8.2005, 13:25
antonio napsal:
perfektní práce, používáš k nim i subwoofer? jestli ne, je škoda, žes neudělal bassreflex !! Ochuzuješ se o dost !!


Máš přímé srovnání uzavřené a BR ozvučnice se 188? Teoreticky Qts nahrává spíš uzavřené... v tomto provedení je taky mám doma.

OT: konečně "normální" bedny, poslední dobou tu bylo v nových projektech nějak přesubováno Smile
Fil
uživatel


Příspěvků: 121
Z: Ostrava

24.8.2005, 13:31
Použitý materiál(předimenzování) a kvalita zpracování se mi líbí. Wink K barvě se moc vyjadřovat nebudu,jen řeknu,že mi osobně černá nesedí(Ještě nechci umřít! Very Happy ! ).Pokud se Ti líbí nebo se ti hodí k nábytku...proč ne,že?!? Very Happy Jo a pokud nemáš,nebo brzy neplánuješ sub,tak se ochuzuješ o basy.Zkoušel jsem zacpat Br a bassů opravdu markantně ubylo,v tom má antonio pravdu!!!
NefroniK
uživatel


Příspěvků: 77
Z: SR KE

24.8.2005, 13:47
pekne...ale asi mi pripadaju drahe, co sa TVM tyka (asi to bude tou hrubou MDF)

lada napsal:
OT: konečně "normální" bedny, poslední dobou tu bylo v nových projektech nějak přesubováno Smile

tak to sa mozes tesit na projekt odomna (sub) Laughing
...predpokladam, ze uz onedlho...
antonio
admin


Příspěvků: 1094
Z: SM

24.8.2005, 13:51
lada napsal:
antonio napsal:
perfektní práce, používáš k nim i subwoofer? jestli ne, je škoda, žes neudělal bassreflex !! Ochuzuješ se o dost !!

Máš přímé srovnání uzavřené a BR ozvučnice se 188? Teoreticky Qts nahrává spíš uzavřené... v tomto provedení je taky mám doma.


samozřejmě že mám, teď sice ne, ale kdysi jsem měl možnost slyšet a zkoumat 188čky. Dle mě je to to nejlepší od TVM, lepší než 150, ARN-188 je prostě reprák pro bassreflex, nekoukej na Qts. Dle simulací je 4 ohmová verze jasně "bassreflexová", 8 ohmová vypadá na pomezí, ale je to jen simulace, v praxi zjištíš, že hraje daleko líp v bassreflexu...
lada
uživatel


Příspěvků: 446
Z: Zlín a okolí

24.8.2005, 14:02
antonio napsal:
samozřejmě že mám, teď sice ne, ale kdysi jsem měl možnost slyšet a zkoumat 188čky...
...v praxi zjištíš, že hraje daleko líp v bassreflexu...

O to mi šlo... že bych do těch svých budek vykloval díru? Wink 8)
Mimochodem před pár týdny jsem dělal si ty bedničky při dokončování stavebních úprav jednoho pokoje natáhl dovnitř... takový prázdný pokoj, to je zesilovač basů až z toho hlava hučí Rolling Eyes Very Happy Osolení korekcí na basech o 10db v jejich běžném umístění (obydleném pokoji) ani zdaleka nemá tak brutální efekt.
Harry
uživatel

Příspěvků: 65
Z: Ostrava

24.8.2005, 14:17
Doporučil bych vyklovat tu díru ... jinak bude těch basů asi málo. Ale záleží na vkusu. A taky hodně na umístění beden a na poslechovém prostoru, jak píšeš.
Josse
uživatel


Příspěvků: 381
Z: SR

24.8.2005, 17:55
Veľmi pekne, precízna práca to je vidieť na prvý pohľad. K tomu br asi len toľko že ak máš v pláne vhodný sub tak ten br tam ani byť nemusí, basy by dobehol sub + môžeš si dovoliť zaťažovať bedne vyšším výkonom samozrejme v rozumných medziach. Ak ten sub nebude tak ako píšu ostatný dorobyť br.
Frank
uživatel


Příspěvků: 1671
Z: poblíž HK

24.8.2005, 21:46
Já jsem postavil skoro stejný bedýnky akorát 40l (closed) a s receiverem technics to "buší" solidně. Jenom domyslet barvu a šoupnu je sem Very Happy
pokype
uživatel

Příspěvků: 2

24.8.2005, 22:49
Sub mam taky... udelam fotky a taky ho poslu. Sice ma jiny design, ale je taky uz 5 let stary. Kazdopadne BR jsem nechtel. Zaprve jsem s hloubkami, ktere ted soustavy maji, uplne spokojeny a za druhe, kdyz trochu operes soustavu s BR, tak repro dost lita. No proste nejsem zastancem Br. A 188cka se da pouzit tak i tak. Ta cena soustav - MDF neni nejlevnejsi, jen samotny lak vysel na 1000 Kc (+/-). A co se tyka vzhledu - ten design me proste jen tak napadnul, cerna barva ma taky dost do sebe (mimo to mam vsechny komponenty cerne). Proste se mi to libi. Ale na druhou stranu je pod cernou dost videt. Nic pod ni neskryjete. Ikdyz mne se to povedlo, ale to je otazka mnoha hodin brouseni Smile
KarelXth
uživatel


Příspěvků: 189
Z: Ostrov n. Ohří

25.8.2005, 9:19
Ahoj je to hezká práce a nenech se zviklat do těch bassreflexů, pokud k tomu máš sub tak je to lepší tak jak to je.
Kritik
uživatel


Příspěvků: 475
Z: Karviná

26.8.2005, 15:10
Vynikající práce!! Velice se mi líbí, jsi můj člověk 8) Taky jsem "odpůrce" bassreflexu. Opravdu záleží jen na vkusu posluchače.
Durke
uživatel


Příspěvků: 32
Z: SR NR

4.9.2005, 13:27
Taktiež maš moje uznanie prepracovanie je vynikajuce, a ten bassreflex je ozaj dost na tvojom vkusu ale ked budes mat ten sub tak si myslim že br netreba predsa su to len ine basy ked tam tie otvory nie su a mne sa taketo vyhotovenie taktiez z hladiska zvuku viac paci.
Obsah fóra | Diskuze k diy projektům
Strana 1 z 1

ARCHIV STARŠÍCH FÓR / 2. FÓRUM - 1782 témat (7/2005 - 8/2006)