Téma: Tlmenie 1PF067 08

Už som šťastným majiteľom týchto búdiek. Pri prieskume a pretesňovaní príruby basáku som sa pozrel aj dovnútra, výhybka vporiadku, všetko ako má byť. Ale zarazilo ma, že tlmenie boxu vatelínom alebo niečim podobným tam nieje. Má to tak byť? Pokusne som vopchal dovnútra uterák a hrb na vyšších basoch skoro zmozol, zvuk bol iný. Otázka: mám dovnútra dať nejaké to tlmenie, alebo nie? Dík za odpovede.

Web

Re: Tlmenie 1PF067 08

Ten hrb na vyšších basoch si počul alebo nameral ?

(upravil Shade 18. 5. 2007 15:20)

Re: Tlmenie 1PF067 08

no ked to toho pcha uteraky tak sa asi nebude srat s meranim wink

Re: Tlmenie 1PF067 08

Shade to odhadol dobre... nemám čím merať. a uterák bol poruke big_smile  takže mám kúpiť vatelín a zatlmiť, alebo nie?

Web

Re: Tlmenie 1PF067 08

Ak máš vatelín tak ho tam napachaj.

Re: Tlmenie 1PF067 08

ok. nemám doma, skúsim kdesi zohnať.

Web

Re: Tlmenie 1PF067 08

tak uz si ich otvoril?vsetko OK?ale bolo tam nejake tlmenie ci nie?ci si myslis ze ho je tam malo?

Re: Tlmenie 1PF067 08

otvoril, samozrejme lol to by som nebol ja... tlmenie tam nebolo žiadne. ty si ich mal otvorené, to si si musel všimnúť. aj basáky pretesním, ten modrý pôvodne  tmel je ako krieda... jo a cievky  sú vinuté hliníkom. inak som s nimi nadmieru spokojný.

Web

Re: Tlmenie 1PF067 08

ja som mal iba jednu otvorenu, aby som ti to otfotil, a to tesnenie, to bolo ake stvrdnute, takze isto ho treba vymenit. Inac ja pouzivam na tesnenenie repra samolepiace okenne tesnenie, myslim si ze je uplne super, na tieto ucely.

Re: Tlmenie 1PF067 08

Aj ja som zatiaľ otvoril jednu. Zatesním akrylátovým tmelom, keď ho už mám... Ale to okenné ma láka viac, ľahšie demontovateľné... Po mature budem kutiť.

Web

Re: Tlmenie 1PF067 08

Tak som včera kutil. Vytlmil som vatelínom, zvuk je subjektívne lepší. Dnes sa dám na nový lak, nech už vyzerajú trocha k svetu. Dík za rady.

Web

Re: Tlmenie 1PF067 08

mam ty iste bedny ale 4ohm a tiez mi to hukalo na nejakej frekvencii.. myslim ze aj tam bude prazdno ak ich otvorim. akura ma sere ze nemam po ruke nic na tesnenie pod basak, inac bych to snad uz aj mal vypchate

Re: Tlmenie 1PF067 08

Veru čakaj, že žiadne tlmenie nenájdeš. Tesnenie daj ako odporúča Jofi. ja som mal poruke akrylátový tmel, ten som naniesol spredu na dosku, nechal priscnúť, vyhladil a nechal uschnúť. Potom som vytlmil, namontoval repro a je to. ešte lak a  mám hotovo.

Web

Re: Tlmenie 1PF067 08

a jak su na tom vyhybky v tych bedybkach?ked uz ju otvorim, asi bude treba aspon kondy vymenit, po tych rokoch...
mozno zajtra na to pozrem a pak pojdem daku vatu kupit a snad aj tu vyhybku zrepasujem.
inak dnes som natrel membranu na ARN664, opticky normalne vypada vacsi smile a celkom sa to podarilo. taky cierny kanon:)
http://img145.imageshack.us/img145/2323/foto06ht3.th.jpg

Re: Tlmenie 1PF067 08

No vo výhybkách sú krabicové MP kondíky. Moje basáky sú vyrobené na jar roku 1978. O výmene kondíkov uvažujem aj ja, pýtajú si to. 664 vyzerá ako nová, pekná práca. wink

Web