Téma: V-Mos 60

Abychom nespamovali thread o lm3886, tak jsem založil nový.
Schéma,návod a plošný spoj je zde - http://www.czechaudio.com , audioamatér r.91, část 1 až 3.
thread na hifi.slovanet.sk - http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.ph … 27d152d971
Zkušenosti, postřehy,fota a cokoliv jiného o V-Mos 60 patří sem.

Re: V-Mos 60

Kdybyste mi někdo hodil schéma s odzkoušenejma součástkama, tak bych byl mile rád... Asi z toho udělám integrovanej zesík, líbí se mi to...

Re: V-Mos 60

Ten zesilovač ale chodí dobře a klidně jen s českýma KUNdama, BUZny se moc neosvědčily.

Web

Re: V-Mos 60

Ale možná by dobře chodil s BIpolárama..... smile

Re: V-Mos 60

cool

Web

(upravil Xhibit 2. 6. 2007 20:45)

Re: V-Mos 60

to Frank: Schema mas na czechaudiu jak psal klon.Myslim ze temer vse je bezne dostupne bez nutnosti nahrady,jen KF470 jsem nesehnal,misto nej jak radil kazzatel BF470, ten ale taky nemaji vsude,mam to s BF472 .Na konci IRF630 vykuchane z nejakeho stareho monitoru tongue ,vse ostatni beze zmeny. Zatim sem to zkousel jen na zdroji 2x30V 1A ,moc to nedaval,1A je malo.Dukladnejsi testy teprve planuju,i s pomocnym zdrojem.Ale i tak to chodilo vicemene jak melo.Na skopku - sinus, trojuhelnik, obdelnik(jen ten mel ale az u limitace nejake prekmity), vse do umele jen odporove zateze.Tepelna ochrana taky zabirala.. Az to lip testnu info upresnim.

Re: V-Mos 60

jj je to dobry zes smile muj uplne prvni diy pokus. Ta deska by ale chtela trosku upravit hlavne ty cesticky trosku zvetsit, jsou moc tenky.

(upravil Xhibit 2. 6. 2007 20:50)

Re: V-Mos 60

No velky proud ti jde jen mezi par spoji,nastesti jsou vcelku kratke,nahore sem daval link kde je DPS trochu upraven,spoje zesileny.Hlavne z toho pujde neco udelat fotocestou,z te puvodni predlohy by to dopadlo spatne.
A realne,stravil sem tou upravou asi 6h (vsechno rucne dokreslovano a upravovano v photoshopu),tak se to snad nekomu bude hodit.

Re: V-Mos 60

no ja se natu tvou upravu nedival smile ale ja delal ten puvodni fotocestou a to byl porod to si pamatuju smile jinac to zesileni cest sem myslel hlavne proto aby se to dalo snadno v domacich podminkach udelat a taky pajet pac kdyz sem si stim pak hral tak se cesticky zadali zvedat...

Re: V-Mos 60

Vdaka Klon za tvoj prispevok, uz dlho hladam schemu  a pokec k tomuto zosiku a konecne som to nasiel, mal som dosky ale nic k tomu, ked to postavim tak hodim svoje postrehy

(upravil Xhibit 13. 10. 2008 17:13)

Re: V-Mos 60

Divam se co je do nej jeste sehnatelne a vidim ze KUN10 a KUN40 na www.elektronika.cz Ktery z nich je vhodnejsi? KUN10 se svymi 100V musi stacit,je nejake pozitivum ze ma mensi vnitrni odpor?

edit: Tak sem tam dal KUN10,vse slape jak ma ,vcetne stabilizace klidoveho proudu (ta me s IRF630,640 moc dobre nechodila).

http://sweb.cz/pjotr.603/vmos.jpg

(upravil Xhibit 13. 10. 2008 17:33)

Re: V-Mos 60

Ted resim jeste uz snad posledni vec.A to vymenu vstupniho elytu za neco kvalitnejsiho!
Mam nejake WIMA MKS,jaka kapacita tam bude stacit??? Davat tam 10uF ve svitku za 10uF elyt asi moc neklapne.. Bude stacit 4,7uF pripadne 2uF?

Re: V-Mos 60

Vstupní elyt společně s R2 tvoří  horní propust, s mezní frekvencí (-3db) = 1/(2xPíxRxC).