Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 2)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Zesilovač a předzesilovač stavebnice - vaše názory

  Stránky: ««« 1 2

RSS

Příspěvky [21 až 39 z 39]

Re: Zesilovač a předzesilovač stavebnice - vaše názory

No my tu čtyřstovku a šestistovku dodáváme pouze sestavenou a už oživenou hlavně z toho důvodu, abychom ušetřili problémy sobě a i laikům tvého typu...možná, že tě baví pájet, ale to k sestavení a oživení opravdu dobrého 400W koncového zesilovače fakt nestačí.
Jedna z tvých posledních možností je KMD7666 z EZK, jestli chceš mermomocí stavebnici, ale počítám, že i na ní by sis mohl docela slušně rozbít hubu.
Pak je možnost ještě příslušnými polovodiči osadit známý Leach, na 400W by tam bylo třeba nejméně tří párů koncových tranzistorů MJ21195/MJ21196, budiče MJE15032/15033, zbytek může zůstat, napájecí napětí +/-75V.
Deska na tři páry existuje, vyšla v jednom modrém čísle PE - tam, kde Vojta Voráček popisoval nástrojové zesilovače s elektronkovým předkem a koncem Leach.

Web

Re: Zesilovač a předzesilovač stavebnice - vaše názory

P_petaku musíš problematiku baskytarového aparátu vysvětlit podrobněji Sendymu, není muzikant. Open Air a kavárna je obrovský rozdíl smile
Jednoduše: styl hudby, kterou hraješ, v jakém prostředí, když mají kytaristi Messa a 4x12 boz, že právě basa musí mít zhruba 4x větší výkon, aby se dalo říci že je to zvukově na podiu vyrovnané, pak divoký bubeník atd. adt…
Na baskytarovém fóru jsme to probírali a analyzovali křížem krážem nejméně 50x dokola smile, tady mě už se nechce.

(upravil Sendy 4. 10. 2008 23:40)

Re: Zesilovač a předzesilovač stavebnice - vaše názory

Betarone, těch basových aparátů jsem postavil dodnes (různých) asi 30ks, tak vysvětluj. Je nesmysl chtít stavět něco s velkým el. výkonem, aby to bylo "levné".  A je nesmysl se snažit přeřvat malým osobním aparátek kytaristu, který bude ve 40 rád, když bude mít jen lehkou ztrátu sluchu.

BTW, hlavu s 600W RMS/4R jsem spáchal v roce 1994 smile. Ty MJ15003 tenkrát stály balík...

Web

(upravil Betaron 5. 10. 2008 0:14)

Re: Zesilovač a předzesilovač stavebnice - vaše názory

Cit pro hudbu Sendy, hlavně cit pro vyvážení, zkušenost a vyzrálost muzikantů. Nemluvím o KRAVÁLU na pódiu. Vím o tom své, po kšeftech hraji 35 roků smile, a to nejen na baskytaru. Hrával jsem 7 let v cimbálovce, taky 5 let na klarinet v dechovce, dva roky na ságo…cosi vím i o dynamice smile

(upravil p_petak 5. 10. 2008 0:48)

Re: Zesilovač a předzesilovač stavebnice - vaše názory

Tak zkráceně není co vysvětlovat, je škoda stavět něco pod 200W na basu. V součastnosti hraji 450W hlava+2x15"bedna.Styl aletrntaivní rock, bubeník má metalové bicí s velkýma průměrama.
Zkušebnu jsem utáhl se 100W 5 let díky bedně co mám. Ale hrát na 95-100% výkonu mě nebaví (btw zminovaná 100W stavebnice) ted hraji 5 let na 450W hlavu a pod 200-300W nemá cenu jít. Btw stačí se podívat kde začíná v součastosti výkon basových hlav.

Sice to chci na domácí hraní, ale chci všestraný apec který můžu vzít na i na podia. Levné to chci proto, aby mě nevyšlo levněji si zajít do hudebnin a koupit si rovnou kombo a zároven mě příjde mrhání peněz mít dva profi aparáty.

pro pobavení můj první zesilovač, který zvládnul 5let hraní při enormní záteži 95-100% a neshořel,kupodivu měl výborný zvuk a díky předzesilovači v uvodu zmíěnném perfektní nastavení zvuku. Zminovaný 100W zesilovač, který dle tho co jsem četl zde na forum ani nemohl hrát déle jak hodinu.....
http://www.koan-zlin.wz.cz/02.jpg
Náklady na tu bedýnku byly cca 1000Kč a posloužila.

(upravil Betaron 5. 10. 2008 0:53)

Re: Zesilovač a předzesilovač stavebnice - vaše názory

..tož petaku, to bude veselo  big_smile
Tady u hifistu, to není jen tak s ukázkami z vlastní tvorby smile

Re: Zesilovač a předzesilovač stavebnice - vaše názory

No konstrukce celkem svérázná. Ale pokud to spolehlivě funguje, tak proč ne. I když možná bych se časem začal bát červotoče. smile

Re: Zesilovač a předzesilovač stavebnice - vaše názory

Tak teď si připadám jako zločinec, když jsem nechal sešrotovat starého Trace Elliota, páč majitel nechtěl klopit za nové FETy sad.

Jinak ty výkony jsou úsměvné, mezi 200 a 400W je rozdíl 3dB, to víc dosáhnu optimalizací bedny. Udělat dnes konec o 600-800W už umí skoro každý blb, udělat k tomu nějaký inteligentní kompresor-limiter už umí málokdo, ale stejně všichni perou nebývalé výkony do mizerných repráků, přinejlepším do nějakých Emi Delta, čímž je přehraje 100W Eden s 2x10" lol

Web

Re: Zesilovač a předzesilovač stavebnice - vaše názory

Stavebnice Aldaxu SPV250P+ /se zdvojenou filtrací 2x20.000uF/ a s transformátorem Aldax odevzdává bez pár chlupů téměř 300W do 4ohm. Osobně si myslím, že při dvou slušných 15" v bedně s tím můžeš spoluhráče libovolně sestřelovat z pódia. Ve dvou takových aplikacích tyhle moduly už běží a majitelé si to nemohou vynachválit.

Web

Re: Zesilovač a předzesilovač stavebnice - vaše názory

začínám zvažovat ten aldax SPV250P sice teda nechápu rozdíl mezi P, a P+ (jsem stavař,ne elektrikář). Jinak bedna je 2x10" eminence beta.

Re: Zesilovač a předzesilovač stavebnice - vaše názory

Nic moc jen 2ks Beta 10-A pro baskytaru; v okolí 40 až 50Hz z nich dostaneš max. 100W, lineární výchylka Xmax=3,2mm lol
SPV-250P je schopen dát ve špičkách do 400W, tak bacha!
SPV-250Plus má zdvojenou filtraci napájení, čili je tvrdší na spodcích.

Re: Zesilovač a předzesilovač stavebnice - vaše názory

Mno ty bety jsem bral klasicky cena/vykon. Veřím, že nějaké mega špičky snad nebudou.....jak jsem psal kombo do pokoje.
Ale i tak stále zvažuji tam hodit ten 100W šrot a vykašlat se na to.Když sjem to sesumarizoval náklady na kvalitní zesák+předzesák+graf.eqval. tak se dostávám na ceny normálních komb. Nevím jaký by byl výsledek versus komba za 10tisíc.

Re: Zesilovač a předzesilovač stavebnice - vaše názory

Se z vás poseru : Krčmář tam píše napájení max. 2x45 V - to si myslíte, že z toho dostanete 400 W ? Blahoslavení chudí duchem....

Re: Zesilovač a předzesilovač stavebnice - vaše názory

To jsou všecko darlingtonový můstky, přibližně to těch 40Vef/4R dá , jenže tam je problém v samotných darlingách a TDA7250...ono to při takovém druhu buzení hoří zcela bez příčiny /jakoby/, proto je ten konec jako takový na hovno a všecky jeho klony taky.
Jako mezi náma-být tak splachovací a mít takový kachní žaludek jako Krčmář, tak je to docela dobrá obchodní politika, zcela v současném duchu. Dnes není v módě ani žádoucí vyrábět trvanlivé výrobky či zesilovače, on v podstatě vlastně i potřebuje, aby Vám to aspoň jednou či dvakrát shořelo, protože náhradní materiál si půjdete koupit zase k němu...
My v Aldaxu jsme vlastně kokoti, protože Vám prodáme 250W konec a už o Vás v podstatě neslyšíme, protože on furt jede a jede a neodejde, nemáme tedy dvoj- či trojnásobný obrat v součástkách...

Web

Re: Zesilovač a předzesilovač stavebnice - vaše názory

každopadne dat to toho EZK zesilovače pajcy s GME.... mi prijde jako super věc.. nejvic je mi líbi svetlo z tech odporů. a pak jak se prorazi ta TDA.. a hodi vsechno ostatni do kytek..  z tady toho dostane uživatel max 200W trvale... a kdo udela vic je  fraja. a ma to dobře otuněný

Re: Zesilovač a předzesilovač stavebnice - vaše názory

Ne frája - sebevrah.

Re: Zesilovač a předzesilovač stavebnice - vaše názory

Tak děkuji za názory.

Vyhrál to tedy Aldax 250P+, bohužel cena zes,trafa je vyšší než jsem čekal, tak to hold pár týdnů musím škudlit po brigádách. Ale děkuji moc za "pěknou" pomluvu toho co jsem vybral a nasměrování na to lepší.

Pak pošlu výsledek a snad to bude v lepším provedení než jsem tu ukazoval.

Re: Zesilovač a předzesilovač stavebnice - vaše názory

Správná volba Petáku. Alespoň máš jistotu že ti jedno oko nevypíchne střepm z bouchlého polovodiče a druhé ti nezačne slzet z kouře z cívky.

Re: Zesilovač a předzesilovač stavebnice - vaše názory

kurnik vynikající chlazení smile a ten ventilátor má otvor jebo to je jen tak přišroubované na desce?

Příspěvky [21 až 39 z 39]

  Stránky: ««« 1 2

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Zesilovač a předzesilovač stavebnice - vaše názory

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£