(upravil dawsoo 10. 9. 2008 8:54)

Re: Repráky Monacor

gandola:
SPH-176 je vyrobená podle předlohy Vifa C17 dokonce si myslím že membrány pro monacor dělaj u vify... takže jdou mezi sebou naprosto v pohodě s drobnejma úpravama na vyhýbce nahrazovat... na měření je u vás v SK pár šikovnejch kluků.. tak se jukni tady na fóru myslím že tě neodmítnou smile

Thales:
To vcelku chápu ...a nebo existuje tzv něco mezi... velkejma a malejma big_smile což nakonec vychází v poměru zvuk /cena pro normálního člověka asi nejlíp... spíš se divim že nikdo nestaví projekty dle troelse... imho je to šikovnej chlap a jeho konstrukce maj můj obdiv a respekt... protože jsou udělaný a dotažený do posledního detailu (dokumentace,vyhýbky,ladění,měření)...K těm DT-300 ještě.. já osobně bych ten FFL tam klidně nechal... podstatná je imho hlavně úprava spočívající v odstranění toho filcu pod kalotou a napchání díry tlumícím rounem smile a precizní vystředění...

All:
Dostal jsem pár referencí že SPH-100Al je prachbídnej (nějaký měření v německu viděl jsem už dříve..ale někdo,komu důvěřuji, ho dokonce i měl v ruce a ani zvukově to není dobrý...takže škrtám ze shortlistu nahoře a sypu si popel na lebku big_smile) Kov tedy od monacoru asi opravdu nebrat...

Není co dodávat...

Re: Repráky Monacor

dik moc dawsoo za info, čo sa týka troelsových projektov kľudne by som sa do nich pustil, má totiž projekty, o ktorých sám píše, že  z relatívne lacných meničov sa dá vyždímať veľa muziky...
keď budú šchechtáky a prehovorím svoju polovičku, určite niečo postavím, čo by som rád prezentoval aj tu v projektoch.

Re: Repráky Monacor

Ja porad vaham, ze bych zkusil jit do kombinace SPH-275C, SPH-135KEP. DT-107. nezkouseli jste nekdo treba ten SPH-275C ?

Web

Re: Repráky Monacor

Zatím nevím o tom, že by někdo sph 175C zkoušel vypadá zatím slibně,

SPH 100AL je bohužel plecháč, myslel jsem si že je to odlitek ale není , nejspíš tam bude mnoho odfláknuté práce a pošahaná cenovka vzhledem k plechovému provedení.

Re: Repráky Monacor

Ad SPH-275C
Teoreticky si myslím že by mohla fungovat velmi dobře tahle kombinace:
SPH-275C+SPH-170C+DT-300 bez waveguidu děličky 300Hz a 2200Hz a s waveguidem WG300 300Hz a 2000Hz - mohla by vyjít ve výsledku taková temněji laděná hutně znějící neutrální citlivá a relativně finančně nenáročná bedna, která by i díky kombinaci měničů dobře vypadala.

Není co dodávat...

(upravil pistole 22. 9. 2008 9:19)

Re: Repráky Monacor

Jo a já bych doporučoval 275/170/neo8  taky by to mohlo dobře hrát děličky 400 a 1,8k

když mi sem někdo dotlačí ty dva basáky tak vám na to navrhnu vexli , nebude to jednoduchá vexle ale hrát to bude jako z praku

Re: Repráky Monacor

Pistole:
to by bylo na 100% ještě o moc lepší ale neo8 záměrně je nedoporučuju z důvodu že jsou blbě sehnatelný buď přes PE nebo líp proraum ale za podstatně dráž...

All:
myslím že by se vyplatilo do toho jít kdybych neplánoval stavět momentálně něco jinýho sám bych to zkusil... mě i Toma ty repro zajímaj takže by se někdo mohl díky tomu svézt a mít to prakticky odladěný.

Není co dodávat...

Re: Repráky Monacor

79 EUR z proraumu není zase tolik, je to furt cena srovnatelná s cenou SPH 170C a levnější než jiné použitelné výškáče (Audax TW034XO, nebo SS D3804) výsledky zaručeny W.T.Z.
DT300 taky nemusí být špatná. začínám mít podezření že je skoro stejně tak dobrá jako seasy Basic.

Jinak pokud dělám 3p Bednu s 10" basáčkem , nemá smysl šetřit na výškách, paradoxně právě u dospělý bedny na výškáči opravdu hodně záleží a kdybych to oznámkoval kvalitou tak relativní poměr by měl být asi 4:5:6 kde více je lepší. tedy na průměrnej basák lepší střeďák a nadprůměrný výškáč.  v praxi je to tak že cenově by měl stát basák o něco víc (30%)než střeďák a střeďák by měl stá skoro stejně nebo trochu míň než výškáč. nikdy levnější vejšku ! To jsou ale moje kritéria a jsou samozřejmě vyjímky.

(upravil Vasi 22. 9. 2008 18:07)

Re: Repráky Monacor

Uz to mam objednany, kombinaci co jsem psal SPH-275C, SPH-135KEP a DT-107. S napetim ocekavam az to prijde, ikdyz trosku se toho bojim, protoze vyhybky mam odladene v LSP jen podle datasheetu. Nyni mam ARN226-ARP150-ARV104
Me se ta DT-107 parametrove libi i v diskuzich jsem cetl, ze je poslechove dobra, kdyz tak do budoucna se to da vymenit, kdyby mi tam nesedela.

Web

Re: Repráky Monacor

Vasi:
Myslím že můžeš bejt v klidu... spíš bych se bejt tebou snažil pro ty měniče připravit podmínky (pořádná a optimální ozvučnice,jejich umístění na ní a hlavně vyhýbka navržená na míru na základě měření) ... změření není problém u měničů kerý nás zajímají smile

Není co dodávat...

(upravil Vasi 24. 9. 2008 14:00)

Re: Repráky Monacor

no, jenze ja bydlim na opacnem koncu republiky od vetsiny z vas sad
Vyhybku zatim zkusim postavit podle tech simulaci, ktere me vysly, pokud se mi bude zvukove vyhovovat, tak to tak asi necham, kdyby ne, tak to musim zacit resit, tzn. mereni v realu.

Web

Re: Repráky Monacor

Nejenže 170C hrají dobře, žluťásci si celkem hlídají i kvalitu výroby, viz srovnání impedanček dvou kusů. Doufám, že to není náhoda. Stejná poddajnost, cívky jsou na stejném místě a magnet je zhruba stejně silný. Co je ale zajímavé, tak to chování na 5.5kHz, zelená se chová "o dost" líp. Qts je 0,32 a 0,327, ty repra jsou nehraná.

http://audioweb.cz/ff/mereni/sph170c.png

Re: Repráky Monacor

Antonio:
Ty moje 170C byly taky jedna jak druhá naprosto stejně včetně charek ...tak stejný nejsou ani lepší značky jako seas vifa a spol...

Není co dodávat...

Re: Repráky Monacor

Paráda, takže to není náhoda. Jinak abychom nehanili Seas, tak tady jsou pro změnu dvě L15ky.

http://audioweb.cz/ff/mereni/l15.png

Re: Repráky Monacor

U Seasu je důležitý aby byly ze stejný šarže... u seasích vejšek s chamberem je rozptyl už větší stejně tak u jinejch měničů... jsem na tohle pes... a vaděj mi i minimální odchylky

Není co dodávat...

Re: Repráky Monacor

u seas stredobasu je zas dulezity z jedne serie... pak uz muzou mit drobny odchylky... asi diky drobne zmene vyrobnich postupu nebo dodavatelu a tudis jine materialy pouzite ve vyrobe. Odchylky jsou vsak male ale cim novejsi repro tim mi odchylky prijdou vetsi...

Re: Repráky Monacor

Dawsoo, mam zaujem prerobit repro yamaha s vyuzitim menica SPH170C + vyska DT300 /lacnejsia/ alebo DT252. Vies poradit ktory vyber pre skrinu ca 10-12 litrov s prednym BR bude vhodnejsi.
resp co nejaka vyska od Seas alebo Visaton

(upravil dawsoo 28. 9. 2008 23:04)

Re: Repráky Monacor

Pokud chceš předělávat, tak bych nejdříve zkusil použít původní měniče... nemusej bejt šopatný.. většinou je bída origo vyhýbka.. náhrada za jiný (lepší) měniče má smysl jen když je k dispozici alespoň základní měření... jinak to je většinou spíš vyhazování peněz a výsledek nejistej.

Není co dodávat...

(upravil Jarous 14. 10. 2008 19:43)

Re: Repráky Monacor

Ochutnávka z kuchyně Monacoru SPH-170
http://img33.picoodle.com/img/img33/3/1 … 08eb0a.jpg
http://img37.picoodle.com/img/img37/3/1 … 4e6321.jpg
http://img29.picoodle.com/img/img29/3/1 … c5a1a3.jpg

(upravil check 14. 10. 2008 19:52)

Re: Repráky Monacor

Podle mě DT-300 není dobrá, dole má příšerný problémy. Dawsoo koukni do Výsledků měření na tu rezonanci dole, myslíš že se to podaří odstranit tuningem? Je to slyšitelný uchem už při měření bohužel. Závěs je proti 29ce seasu směšně malinkej a navíc je v jednom kusu s membránou (stejnej matroš)...

edit: Ten filcovej kroužek už je dávno pryč, dělá to pořád. Zkusím to ještě vystředit a posílit zadní stěnu chamberu, je strašně měkká.

Web