Re: 6614

6614 nehraje hovno, hraje velice dobře - za tu cenu !

Mám dvě bedýnky postavený dle amara mají vnitřní cca 40l dopočítal jsem si tam bassreflex, píchnutý je to na AZS222 a zvuk je parádní i krásné podání basů.

Re: 6614

Na ARN 6614 40 litrov a ešte k tomu bassreflex? To sa mi teda moc nepozdáva... ARN 6614 sú výlučne do uzavrených bední a do cca 30 litrov.

Web

Re: 6614

Mladým uchům se takový dunění líbí, není se čemu divit, je to cool... časem se z toho "snad" vyroste...

Re: 6614

článek: Jak posloucháme?
AR/8 1989
osazení ARN6608 uzavřená bedna 40l !!!!

Tak si ty kecy o nějakém dunění schovejte pro děti místo večerníčku.

Jedná se o "Monolog"

Re: 6614

Dingo: A co jsi tím chtěl říct? Že když do uzavřené uděláš díru vyjde to nastejno?

Jinak ne všechno, co je v Amáru, je "svaté".

Re: 6614

Dingo: ... totiž hlavný problém ani nie je tých 40 litrov, ale ver tomu, že pre ARN 661x je bassreflex skutočne nevhodný. Zmysel a princíp BR je síce zdeformovať, resp. natiahnuť frekvenčnú charakteristiku smerom dolu, ale len pri reproduktoroch s nízkym Qts, kde je to dokonca prospešné. Pri reproduktoroch s takto vysokou hodnotou Qts, ako majú ARN 661x, však dosiahneš akurát abnormálny hrb. Síce sa zdá, že to dobre basuje, lenže ten zvuk je neprirodzený. Ale ako myslíš, ak sa Ti to tak páči, je to na Tebe... smile

Web

Re: 6614

Mě se ten zvuk líbí, krásné basy, žádné hučení.
Je možný, že tam vznikl hrb na charakteristice ale taky třeba nemusel.
S¨ám sem byl překvapen co ty bedýnky s 2x25W zesíkem dokážou.
Mám doma ještě myslim ARS..... je tam ten 8604 (30cm basák) bedna má asi necelých 50 litrů, je to třípásmo a ten zvuk mě prostě přijde lepší z těch upravených Monologů.

Re: 6614

Na bassreflex u 6604/6608 proste zapomen, je to repro urcene VYHRADNE do closed, s vyhradami do bandpass ozvucnice. Jestli se ti zvuk 6604 v BR libi, mas ten BR zrejme naladenej nekam k subsonickejm a pak uz se to stejne chova jako closed bedna. Kdybys ten natrubek naladil k 45-50Hz, tak bude na charce hrb jak prase a bude to dunidlo jak ma vypadat.