(upravil Starter 18. 8. 2008 16:48)

Re: B&C 15PLB76 do HD15

Jawis krajan, bydlím někde mezi. smile Kde v Ostravě měří? Nebo si zeměměřič?

Re: B&C 15PLB76 do HD15

tu řikaj to samý co mi
http://www.speakerplans.com/forum/forum … ?TID=12021

a tohle by mohlo bejt zajmavý (obrázky dole)
Nečekejte zázraky, ale už je to delší horna než ty HDčka a Em15bass...

Re: B&C 15PLB76 do HD15

Jako sracka nebo nesracka... asi by clovek mel odhadnout dopredu, jak takova vec muze hrat, nez udela 8kusu...
A samozrejme to moc dolu nehraje a spis to kope - tak se chovaji vsechny kratke horny s malym vyustenim, fyzika je fyzika. Je videt jak na tom grafu na speakerplans nebo na mereni EM15basskit, ze maximum dosahuji nekde 140-200Hz tj. v oblasti, ke se uz nepouzivaji...
Lepe na tom bude dlouhy zvukovod a vetsi bedna... ale presto, pokud by nekdo cekal, ze to bude hrat stejne jako bassreflex, ale vic, tak to opravdu ne...

(upravil Jawis 18. 8. 2008 19:25)

Re: B&C 15PLB76 do HD15

Chrashpc: Sorry ale moc jsem nepochopil to s těmi (obrázky dole). Buď jsem slepý, nebo tam nic není. No je zajímavé, že někdo dostal podobný nápad, ale ono se vlastně vcelku není čemu divit. Na netu je zveřejněných jenom velice málo odměřených a odposlouchaných 15" hornů. No a To B&C - čko je první solidní reprák nad kappou. Takže to asi v hlavě pošimrá každého.

Takže prosím ještě jednou o ten link. Jo a co říkáte na mt118???

Re: B&C 15PLB76 do HD15

Starter:

  No na báňské jsme teďka dostavěli bezdozvukovou komoru. Zatím ještě neproběhla kolaudace, takže mám prostor pro individuality. Už mi to tam kluci z okolí začínají snášet. Mám první poznatek z měření. Nekupovat Dap audio PW12 (monitory)Charakteristika vypadá strašně..No ale od prvního října mi sklapne, začne se měřit pro průmysl a to už nebude taková paráda. Sem tam ale snad ano.

(upravil Crashpc 18. 8. 2008 19:45)

Re: B&C 15PLB76 do HD15

omlouvám se. nějak nezafungovalo copy&paste...
http://www.speakerstore.nl/index.php?l= … 1&c=21

to víš že to pošimrá dost lidí. i mě takový věci pošimraly, ale to je bohužel jen kousek pohádky, a ikdyž jí člověk nezná celou, myslí si že jo... Je potřeba u toho opravdu hodně myslet, a to bolí...  smile

Re: B&C 15PLB76 do HD15

Kreš ale Punisher je pre 12" reproň, navrhnutý pre Ciare 12.00SW a ten neviem či zoženie... Možno by tam páslo 12TBX100.

Re: B&C 15PLB76 do HD15

Tak DAP audio by snad nekoupil žádný trochu rozumný člověk. Nějaká měření jsou dostupná a ty šmejdy mívají uváděné údaje značně nadhodnocené.

Web

Re: B&C 15PLB76 do HD15

Další samostatnou kapitolou u HD 15 je mechanické provedení. Chybějící výztuha zadní stěny, zpevnění horní stěny rámečkem na okraji je k smíchu a nic neřeší, nemožnost přišroubovat repro všemi osmi šrouby (ve spodní části bedny) podle natočení repra jeden nebo dva šrouby tam nedostanete bez vyvrtání pomocných otvorů a následné jejich zaslepení. Umístění konektoru je také malý oříšek. Že třeba Mogale mohl načrtnout umístění držadla v těžišti bedny, aby se vám nevyvracela ruka při přenášení je prkotina. Dělal jsem to jako dočasnou náhradu, než opravíme stávající suby a to svůj účel splní, pomocí dobrého eq. a crossoveru. Jinak zvuk z horny je zajímavý na těch 50-60Hz se dá natáhnout, víc na živou muziku nepotřebuju.

Re: B&C 15PLB76 do HD15

Jawis:

Aha, pěkné ale škoda myslel jsem že si taky poměřím smile Ale fandím ti v tom měření.

Re: B&C 15PLB76 do HD15

Nechcel som dopredu prudit, ale ten HD15 horn sa mi uz davnejsie nijak nepozdaval a potvrdilo sa od georga, co som si myslel.
K tomu DAP - zosiky maju nadnesene parametre co sa tyka vykonu, avsak spolahlivost je OK voci inym lacnym znackam a zvuk za tu cenu tiez.

Co tak skusit nieco take? http://img229.imageshack.us/my.php?imag … boxre9.jpg  Jediny problem moze byt v hmotnosti, ratam okolo 70-85kg/kus. Je to na 2ks 18" s Qts pod 0.3, Vas 200-280 (zavisi podla Qes)
Navrh nieje uplne dokonceny, nemal som zatial na to dovod, kedze na realizaciu niesu peniaze, inak si od toho slubujem efektivne 35-150Hz, cca 102dB/W. Hladam niekoho, kto by sa ujal.

Re: B&C 15PLB76 do HD15

Zdravim všechny.

    Asi už jsem se rozhodnul. zkusím postaviot dva kousky: SB118t - výkresy i s fotkama hotového díla jsou v záložce techn. na stránkách www.hypex.sk . A osadím to B&C 18ps76. V té ceně se mi to jeví jako nejlepší varianta. Nechci si nic nalhávat. Je mi jasné, že teoretické citlivosti, kterou tam napočítali v tom HornRespu (110dB/W/m) nikdy nedostanu. Ale myslím si že by to hrát mohlo. Před spuštěním další diskuse upozorňuju, že na elektroakustické měniče typu PD1850 prostě nemám ani prachy ani zesák, takže je zbytečné řešit otázky typu co by - kdyby.

KomarD-Jeay: Díky za návrh, ale do toho nejdu. Chci oravdu čistokrevné single horny. To je to jediné co mi chybí. Nemusí ani hrát úplně odspoda. Na to užm mám 230l BR - y¨osazené Beymama 18". Na živou hudbu mi to stačí až až. Ale občas musím hrát i něco ukopanějšího a tam bych to ocenil.

Jinak k tomu DAPu není to zesík, ale beprobox. Je osazení nějakým 12" a tlakáčem. Má to označení PW 12 a na muj vkus je to až moc lehké. Jinak prodi zesíkům od DAPu nemám vůbec nic. Už mi jich pár prošlo rukama a za ty prachy jsou slušné.

(upravil magnatik 21. 9. 2008 14:58)

Re: B&C 15PLB76 do HD15

myslite si ze 15G400 je vhodna do hornu? EBP=123

Re: B&C 15PLB76 do HD15

nemyslím. když ty zkurvenci o ní na svém webu ani namají rozumně přístupné info. Odmítám to hledat a vůcec s takovou firmou mít něco společného. Snad jen dodám, že EBP je jen malý střípek do mozaiky určení toho, zda reproduktor do hornu vhodný je, nebo není.

Re: B&C 15PLB76 do HD15

Crashi diky