Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 3 z 3)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Kondenzátory Nippon

  Stránky: ««« 1 2 3

RSS

Příspěvky [41 až 56 z 56]

Re: Kondenzátory Nippon

Nehledě na to, co já považuji za nejlepší (což může být za různých okolností zcela různý postup), stačí třeba si najít některé Application Note od Motoroly z doby, kdy je ještě zajímaly velké kusy křemíku v nf technice. Ty jejich texty nejsou bůhvíco, ale když si k tomu proštuduješ něco dalšího třeba Chlazení výkonových měničů atd., tak to jsou slušné základy. A tuším Power design handbook.

Web

Re: Kondenzátory Nippon

AAA, nejsem placenej za vzdělávání lidstva, až na občasné výjimky. Problematiku, která se dá rozebrat na cca 100-300 stran textu, tady fakt řešit nebudu.

Jenom taková poznámka k tvým úvahám - zesák, který musí běhat do obecné impedance ten odpor zvládne levou zadní, ale to, jestli přežije v praxi, závisí na tom, jak zvládá tu obecnou zátěž a ne nějaký odpor. Prostě ano, náš svařovaný vozíček by hravě zvádl posunout most o poloviční hmotnosti, jaký to div, že se to sesypalo.

Web

(upravil AAA 16. 9. 2008 20:10)

Re: Kondenzátory Nippon

Keci, keci, a keci okolo. Jednoduchý příklad: Mám zesilovač ve třídě B, koncové tranzistory mají H21e>>1....=(zanedbáme ztrátu v budících obvodech). Zesilovač je napájen +- 50V, a je zatížen rezistorem 2ohm, je možné ho vybudit do +-50...=(zanedbáme to že nejde vybudit až do plného nap.nap). Jaká je maximální hodnota trvalého ztrátového výkonu na zesilovači???? Taky neuvažujte různé příčné přepínací proudy, svodové proudy...a podobné....prostě co nejjednodušší ideální zes. ve třídě B.
Já tvrdím že je to: 253,3029...[W]
A jaká je hodnota ztrátového výkonu při buzení sinusovým signálem, jenž vyvolá Uef na výstupu třeba 27[V]....já tvrdím že je to: 243,2135....[W]

A kolik je to podle vás???

Re: Kondenzátory Nippon

Sorry, nemám teď na tebe čas, ale - tak, jak to zjednodušuješ, tak tvrdím, že maximální ztrátový výkon na zesilovači bude 312.5W. Prostě proto, že nejkrutější co se mu může udělat bude buzení obdélníkem o polovině max. amplitudy.

Web

Re: Kondenzátory Nippon

Sendy, a do reálné zátěže smile

(upravil AAA 16. 9. 2008 20:37)

Re: Kondenzátory Nippon

Ok dostal jsi mě:) měl jsem napsat při buzení sinusovým signálem!!!. V tomhle s tebou souhlasím, při obdélníku to bude opravdu jak píšeš: (Unap*Unap)/(4*Rz)
A ta druhá hodnota?

(upravil Sendy 16. 9. 2008 20:44)

Re: Kondenzátory Nippon

Jaká druhá hodnota ? A kam těmi výkony směřuješ ?

Web

(upravil AAA 16. 9. 2008 21:02)

Re: Kondenzátory Nippon

Myslím ta při buzení sinusovým signálem, při kterým je na výstupu 27V efektivních....je to v tom mém přízpěvku. Tak myslím že by to mohlo zajímat ostatní....jen tak pro představu.

Re: Kondenzátory Nippon

Čo sa tu hádate o kokoninách?? Chladič je čím väčší, tým lepší... Keď niečo robím, dám chladič taký, ako sa tam zmestí, a ak je málo, tak dám ventilátor... Dovi smile

Web

Re: Kondenzátory Nippon

ja si myslim to co DeadMAN....čím viacej hliniku tím menej strachu big_smile

(upravil danhard 16. 9. 2008 21:57)

Re: Kondenzátory Nippon

AAA ty tu o něčem zpíváš ?
Tohle jsou přeci obyčejné kupecké počty:
27V na zátěži 2R = 13,5A ef. proudu, zdroj je ale zatěžován středním proudem zátěže, takže *0,9 a 50V = spotřeba ze zdroje 607,5W. Na zátězi je 27*13,5 = 364,5W, na tranzistory zbyde 607,5 - 364,5 = 243W
Ani jsem nepotřeboval kalkulačku. Udělěj si čárku, že tě to ve škole dobře naučili smile

Jak to vypadá při zatížení trochu komplexnejší zátěží jsem ukazoval třeba zde:
http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.ph … ;start=120

Tam už by jsi ty integrály uplatnil trochu smysluplněji.

(upravil AAA 16. 9. 2008 23:44)

Re: Kondenzátory Nippon

Jo fajn tak jsme se přece nakonec shodli. Tohle mě popravdě řečeno nenapadlo:) inu člověk se opět pořád učí. Já na to šel zbytečně složitě.....
Jinak takovou poznámku: škola tě nic nenaučí, musíš se učit ty sám.

Jinak si dovolim možná šťouravou poznámku: Při počítání se třídou H, by jsi ten integrální počet už potřeboval. On je koneckonců potřeba i tady(násobení 0,9ti) není moc hezký....ale to nic

Re: Kondenzátory Nippon

Nepotřeboval, jsem osoba líná a tohle mě spočítá numerická simulace.
Ty integrály primitivních funkcí byste ale měli znát a takové věci jako střední a efektivní hodnota z fleku odvodit, ale přeci je mě pro počítání z hlavy milejší 0,9 než 2*sqrt(2)/PI.
O určité pošetilosti už svědčí používání nesmyslného počtu desetiných míst u výsledku, kde mě zajímá výsledek s procentní přesností a kde jsem předtím zanedbal fůru podstatnějších parametrů smile

Re: Kondenzátory Nippon

smile

Re: Kondenzátory Nippon

Ono těch 5-10 desetinných míst vypadá odborně. A pak z toho vznikne hezká teorie, jako o přesnosti mayského kalendáře smile

Web

(upravil AAA 17. 9. 2008 14:03)

Re: Kondenzátory Nippon

Jsem čekal kdo se toho chytne jako první.....to jsem tam samozřejmě napsal z "hecu".
To jsem tam rovnou mohl napsat +-20W....ale to vy taky.

Jestli vám to nedošlo: šlo zde o princip

Příspěvky [41 až 56 z 56]

  Stránky: ««« 1 2 3

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Kondenzátory Nippon

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£