Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Zosilnovac (modul pre subwoofer)

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [9]

(upravil Fester 11. 9. 2008 12:29)

Téma: Zosilnovac (modul pre subwoofer)

Dobry den. Chcel by som sa spytat ci by nevedel niekto vyrobit modul zosilnovaca pre subwoofer z tymito parametrami sin. 200-250W/4 ohm, subsonic filter, preladitelnu vyhybka, Vysokourovnovy a linkovy vstup, otocenie fazy a spinanie audio signalom. Aby vyzeral po konstrukcnej stranke nejak takto  http://www.vikash.info/audio/xls10/images/amp01.jpg  (samozrejme foto neberte doslovne takymto cinam sa chcem vyhnut, ide cisto o esteticko-technicku koncepciu modulu pre subwoofer). Najlepsie kebyze to vie niekto skonstruovat s modulov fy.Aldax.Hanbim sa pretoze mam elektrotechnicku skolu ale mojim problemom bola vzdy skompletovanie a osadenie jednotlivych modulov, ktore vzdy vyzeralo hrozne.A preto ziadam niekeho kto na to potrebne naradie, priestor, cas a skusenosti  A samozrejme nakoniec cena ktora by sa mala pohybovat vratane ceny prace okolo 9000sk. Za pripadne ponuky Dakujem.

(upravil sinclair 11. 9. 2008 13:30)

Re: Zosilnovac (modul pre subwoofer)

Jako spolumajitel Aldaxu a příležitostný stavitel podobných záležitostí Tě musím upozornit, že do této ceny se s tímto požadovaným vybavením ani zdaleka nevejdeš.

Rozpočet :

SPV250P+             = 2.190
Sestavení SPV       =    590
Trafo Tr3A             = 1.990
SubSenior             = 1.990
Audioswitch+         = 1.090

Celkem                    8.250 CZK!!!

Není v tom chladič, plechy, profily, konektory, knoflíky, spojovací materiál, povrchová úprava a hlavně hodiny a hodiny práce.
Myslíš, že ti to někdo bude dělat zadarmo ???
Já bych to viděl někde okolo 12.000-13.000 CZK.
Je třeba si hlavně uvědomit, že práce odborníka na elektroniku, který je navíc ještě řemeslně velmi zručný, je poměrně drahá.

A hlavně Aldax neporovnávat s Čínou, prosím...ty čínské moduly jsou sice napohled hezké, to je fakt, ale jsou vyrobené mizerně po elektronické stránce a ze sraček, mnohdy to nepřežije do první poruchy ani záruční dobu. Příkladem je modul Conrad, který je po vzhledové a mechanické stránce vážně dobrý, jenže to zvuk a spolehlivost nedělá, to dělá elektronika a ta je v Conradu...na píču. Ostatně na Aldaxu je o něm samostatný článek.

Web

Re: Zosilnovac (modul pre subwoofer)

No este som rozmyslal aj nad tymto ale neviem ci mate nejake skusenosti (mam pocit ze to bude z "vychodnych krajin" ) http://www.monacor.sk/catalogue-product … SubKtg=835

alebo toto : https://www.hypexshop.com/ maju zopar modulov a zevraj vyrobene v Holandsku ,ale tiez asi nikto nema skusenost sad

(upravil sinclair 11. 9. 2008 13:43)

Re: Zosilnovac (modul pre subwoofer)

U toho modulu Monacor se mi nelíbí jednak podezřele nízká váha na to, že to má mít 200W RMS, tam by mělo být podstatně těžší trafo a taky se mi nelíbí odstup -70dB, což je na úrovni zesilovačů ze 60.let minulého století. Pochopitelně i tento modul pochází z Číny, jak jinak - to by nemohl být tak levný.
S tím Hypexem a jejich D moduly zatím žádné zkušenosti nejsou, nevidím tam ale žádnou slušnou výstupní filtraci, takže je dost možné, že to bude mít sice páru, ale taky dost širokopásmově rušit okolí. Mám už nějaké zkušenosti s velmi podobnými D moduly, co používá v subwooferech Heco a Magnat.

Web

(upravil lacik21 11. 9. 2008 14:03)

Re: Zosilnovac (modul pre subwoofer)

Ak chceš ja ti ho vyrobím,za 8000 Sk v tom problém nevidím a bude vyzerat podobne ako ten na obrázku zo všetkými funkciami čo tam chceš mat. A aký tam ma ist reproduktor ked chceš 250 W sinus?Napiš mi na mail: matus.lackovic@post.sk.Len to bude trvat take dva mesiace mam teraz dost roboty.

Web

Re: Zosilnovac (modul pre subwoofer)

Leoši, nezkoušel sis pohrát s TDA8920 na sub ? Prý je to v nějakých nových powermixech zapojeno jako můstek a ten výkon to nějak dát umí.

Web

(upravil sinclair 11. 9. 2008 15:28)

Re: Zosilnovac (modul pre subwoofer)

Můžeš si pohrát, mám jich tu ještě asi sedm. Dost to odchází, čertví proč a údajně se ten šváb už oficiálně nevyrábí, jede se prý z NOS zásob. Zkoušel s tím něco Krčmář a zahodil to, já jsem měnil v Heco SW už tři. Jo, výkon to má, to jo. Ale nechtěl bys vidět, co to dělá zahnané do limitu..ono ne nadarmo má každý dobrý spínaný konec natvrdo předřazený nenastavitelný a tvrdý limitér. Woofery PSB mají klasické Dčko s IRFky a mají skvělý limitér, nejde to převalit ani při silném podpětí, výborné filtry apod. Čemuž odpovídá i cena, že..
Musel jsem onehdy kvůli dvěma kusům těch TDA vzít deset...ono se to časem vyplácá. Vyšel asi na 440Kč/ks.

Web

Re: Zosilnovac (modul pre subwoofer)

Já to nedávno kupoval v pouzdru s křídlem (BJ) do nějakého domácího kina asi za 250 Kč a nestěžuji si, funguje to... ale víc jsem to nezkoumal, nebyl čas a navíc tam bylo dost malé napájení. Teď mi tu leží dva Panasonicy po bouřkách, tam jsou tyhle konce prásklé taky a jsou postmortální.

Web

Re: Zosilnovac (modul pre subwoofer)

Já mám ty ludry v SMD, TDA8920TH. Ty s křídlem se zřejmě líp uchladí.

Web

Příspěvky [9]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Zosilnovac (modul pre subwoofer)

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£