(upravil StavJi 5. 9. 2008 14:46)

Téma: Elektronkový zesiloveč s PCL82

Ahoj postavil jsem zesilovac podle tohodle http://danyk.wz.cz/elzes.html pac jsem nemel trafo 90-170V pouzil jsem dve traficka 230-->12   
24-->230 a vysledek je asi 120V schema zapojeni jsem prekreslil http://uloz.to/725559/elektronkový zesilovač.doc 
jenze zesilovac mi chrci asi u prostred drahy potenciometru
na nizkou a vysokou hlasitost hraje paradne

Takle to blbne http://uloz.to/725565/Záznam.mp3

Nevite kde jsem mohl udelat chybu budu rad za kazdou odpoved diky

Re: Elektronkový zesiloveč s PCL82

To se ti to pravdepodobne vf rozkmita.

Re: Elektronkový zesiloveč s PCL82

Čím jsi to probůh nahrával ? sad

Web

(upravil Betaron 5. 9. 2008 17:01)

Re: Elektronkový zesiloveč s PCL82

...to je papoušek v kleci? cool

Re: Elektronkový zesiloveč s PCL82

Mohlo by pomoct, zapojit g1 a g2 přes odpory tak 1-2k, co nejblíž k patici. Kdyby to nepomohlo, pak by ještě mohlo pomoct uzemnit sekundár výstupního trafa.

Web

(upravil danhard 5. 9. 2008 23:10)

Re: Elektronkový zesiloveč s PCL82

Jinak kritická je vazba z anody té pentody do gate té vstupni triody.
Netuším jak to máš zbastlené, težko radit.
Doporučuji ti spáchat s těmi PCL82 push-pull, jedna trioda vstup, druhá inverze, pentody konec.
Výstupní trafák stačí síťák na UI jádru, sekundáry paralelně. Dá se tak udělat asi tak 10W zesilovač, kterej celkem obstojně hraje.

(upravil sinclair 7. 9. 2008 6:49)

Re: Elektronkový zesiloveč s PCL82

Síťák na UI jádru myslíš jako zapojit tak, že primár 115/230 bude primárem a sekundár např. 9V či 12V výstupem?
Tak tohle už zkoušeli jiní borci přes improvizace smile a moc se to nepovedlo smile
Kmitalo to jak sviňa kvůli málo těsné vazbě obou primárů na sebe, zkoušel jsem to s jinak velice krotkými PL82. To je mimochodem báně pro takové to střední domácí žvýkání na 170-200V, nízké Raa a všude je jich plná prdel, páč je nikdo nechce.
Co ale chodilo velice slušně byly síťáky s anodovým sekundárem okolo 2x250V, zapojeným jako primár, sekundár pro reproduktory byly do série pospojované žhavicí vinutí a odbočka 120V byla 100V výstupem. S cca 100W trafákem /myslím z Festivala 721A či čehosi podobného/, anodovým napětím 600V a dvěma KT88 to sypalo až 80W.
Kurva to byly doby. Výstupáky se motaly ručně závit po závitu, perfektně uložit, aby to tam všechno vůbec vešlo, pak do vakuové impregnačky v PALu, kde se impregnovaly statory alternátorů a jiné podobné hovadiny a pak nedočkavě trafák honem zapojit.
A po pár minutách hraní a posléze přidaných plných výškách na korekcích byl probitý...
Tehdy jsem se naučil dělat trafáky. Dneska by mě k tomu nedonutila ani Angelina Jolie s nabídkou kvalitního sexu za jeden trafák smile

Web

Re: Elektronkový zesiloveč s PCL82

Byla to improvizace, a trafák byl 2x9V/1A z nějakého DDR měřáku s TTL logikou, sekundáry zapojené paralelně, 8R reprák. Výstupní pentody v triodovém modu.

Re: Elektronkový zesiloveč s PCL82

Sinclair: Aha.. dá se takhle v ruce namotat alespoň trochu kvalitnější výstupák (pro EL84, nejspíš už tř. B, když se už s tím čověk bude motat), než je ke koupi v gesu? Právě jsem prošvihl u kytarovýho zesiku jeden ze starýho rádia, když jsem omylem nepřipojil k sekundáru reprák.. sad

Web

Re: Elektronkový zesiloveč s PCL82

Sinclaire můžu se prosím zeptat jak velkou má výhodu vakuová impregnace oproti dolfování?

Re: Elektronkový zesiloveč s PCL82

Síťové trafo na L plechách jsem jako výstupák taky párkrát použil, naštěstí to mělo krom 110V primáru na každé cívce ještě vinutí 30V, které šlo dát paralelně kvůli zlepšení vazby. V pushpull A třídě to hrálo slušně s jazzovým témbrem:-)

Web