(upravil dawsoo 7. 8. 2008 21:05)

Re: Bednostmeláč

Haha tak to kluci napište vy ne? Já klidně napíšu pořadí jak se mi co líbilo hned:

1. Monacor SPH-170C + 27TDFC (nevýhoda ...měkčí zvuk ... chtěj lepší krmení)
2. Monacor SPH-170C+TAF (nevýhoda...odtržený vejšky převýšení v pásmu 10-18kHz)
3. P17REX + 27TFF (nevýhoda tenčí zvuk dole,nahoře trošku usyčený TFF-ko)
4. Shan Apollo (dobrej zvuk na středech ale nesfázovaná vyhýbka urvanej vršek ) a G17REX + Seasí Neodym (ne 100% sfázovaná vyhýbka zapatlaný středy kolem děličky)
5. L18RNX/P + 27TBFCG (nesfázovaná vyhýbka... nezakompenzovanej a línej vejškáč)

TVM jsem nesledoval... ani jedny bedny nebyly vyloženě propadák všechno hrálo relativně slušně a je jasný že každej bude mít dle svejch preferencí pořadí jiný.

Není co dodávat...

(upravil Thales 8. 8. 2008 15:23)

Re: Bednostmeláč

Seřadil bych to stejně i když tu P17 nebo G17 jsem neslyšel. Jen nevím která z nich to byla. Asi bych se musel dost namáhat abych to napsal tak přesně, krátce a výstižně jako ty - holt nemám ten hifi slovník v puse ale jsem rád že se shodneme a že nejsem úplnej hluchoň. Jen mi Davide pověz - kdyby se pořádně odladila ta bedna s tím TAF nebyl by výsledek lepší než s tím 27TDFC ? Mě byl ten výškáč docela příjemnej jen to moc křičelo. Jen nemám takovej odhad abych věděl co PŘESNĚ to udělá kdyby to bylo OK tak jen tipuju. Já vím že je ten výškáč moc malej vzhledem k tomu basáčku takže by to navázání asi stejně nevyšlo OK ale myslím čistě projevem výšek. Zkus o tom prosím něco napsat.

EDIT:
Ty Mirulovy bedny tam moc nehrály. Spíš dělaly rámus. Ale když jsem to slyšel u něj doma bylo to mnohem lepší. Jen minule se mi zdálo že tam měl díru mezi přibližně 35 až 75Hz a teď jak to celý překopal to má zase přebasovaný. Na mě. Ale i tak z těch beden na srazu vzniknul mnohem horší dojem než je skutečnost u majitele.

(upravil dawsoo 14. 8. 2008 11:10)

Re: Bednostmeláč

Thales:
Já si osobně myslím že ten vejškáče 25TAFX/D chtěj dělit obecně vejš...u Martina to bylo taky na hraně stejně jak u shanů... 2p se šestapůlí  je obecně (náklady/performance) asi rozumná volba,ale v detailním pohledu jde vždy o kompromis na středech (pokud vejška není speciál nebo upravenej) ... což mě vadí osobně o něco více než třeba nepatrně jemně horší vršek... takže to TAF-ko spíš do 3p nebo 2p,ale s pětačtvrtkou (ověřeno v projektu 25TAFC/D+Audax HM130Z4 kerej byl zvukově uplně jinde) to 27TDFC (měl jsem doma v tu dobu i TBFCG a TFFC k dispozici) jsem použil právě proto že jde dělit níž a i když není tak dobrej jako tenhle hliníček zdál se mi po drobných úpravách použitelnej je na textiláka hodně hodně nenápadnej a tak to má bejt reprák má bejt co nejméně slyšet v bedně... ono to sice dost klame, ale vím že kdyby se zakompenzoval ten 25TAF/D  stejně precizně jak ten TDFC tak by taky znělo podobně = (měkčeji a temněji) ale díky hlíně o dost přesněji .....myslim že jde hlavně o zvyk z reprodukce na zdvih nahoře (zní to jakoby srozumitelnějc a detailnějc) ...já taky byl protože 90% komerčních beden ho tam má..kvůli poslechu z osy... ale na opravdu dobrým aparátu mi věřte že rovná bedna v porovnání s takovýmhle laděním zní prostě správněji (klasická hudba,akustický nástroje) ... proto jsem u posledních projektů si s koncem pásma tak moc hrál.

Není co dodávat...

Re: Bednostmeláč

Díky za vyjádření.

Re: Bednostmeláč

Docela by mě zajímalo, co dělá ten rozdíl mezi 25TAFD a 27TBFCG.  V čem je ta 27 tak líná? Patlá zvuk kvůli tomu, že je dělená v těch zaphovejch moc nízko a málo strmě (2kHz, elektricky druhej řád)? Nakonec pokud bych srovnával ty dvě vejšky při stejným dělení, vyšly by podobně? Je moc velkej chamber (moc malý Q) nebo sou snad ty novější čínský vejšky málo vystředění a na kvalitu zvuku 25ky se dá dostat po pečlivém vystředění?
Fakt nechápu sad.

Web

Re: Bednostmeláč

Díky žes to napsal, taky mi to vrtá hlavou.

Web

Re: Bednostmeláč

Rozdíl mezi 25TAFC/D a 27TBFC/G dělá to že jsou to oslišný měniče big_smile jinej závěs (částečnej vliv) ,pavouk vs hexagrid (řekl bych dle zkušeností že ovlivní charakter podstatnou měrou) ,jinej tvar kaloty (frekvenčně jinde a jinej průběh breakupů) ,hmotnost a plocha kaloty (těžší tlustší hliník a víc celkově vypouklá 27 řada = při stejným pohonu (pro checka motóru) logicky horší impulska) prostě a jednoduše ten 27TBFCG je dělanej speciálně a hlavně na nižší dělení kolem 2kHz a logicky nahoře je kompromisnější než ta 25 kerá je dělaná naopak na vyšší dělení kolem 3khz... takže nechápu co je na tom nejasnýho...myslím že jsem to dokonce i tady již někde rozebíral proč a jak... o tom že tuněná či netuněná to není vylepšit jdou obě zhruba stejně... měl jsem doma všechny seasy a speciálně 27TBFCG mě dost zklamaly, hrál jsem si s nima a to dokonce v hodně exemplářích (kyselymovy 6ks i moje 2ks ) a to dost dlouho na to, abych mohl říci že ani po úpravě a vystředění se mi prostě moc nelíbily proto je již do svých projektů neplánuju a slovo "líný" chápejte jen jako pro ostatní pochopitelný vyjádření rozdílnýho charakteru zvuku oproti "rychlejm" 25TAxxx... Checku tady je další typickej příklad že datasheet ti o charakteru zvuku měniče vůbec nic neřekne... ale jen napoví na co je kerej reprák vhodnej smile Pro pořádek budu se opět opakovat ale myslím že je to zajímavý pro lidi co to nečetli ...jako náhradu tafka bych  tipoval že bude podobnej visaton DSM 25 FFL. Obecně mám ze seasích kalot 25TAFC/D rád nejvíce, protože jsou charakterem zvuku imho nejvíce blízký projevu pásků a nejvíce vzdálený zvuku jinejch kalot.

Není co dodávat...

Re: Bednostmeláč

No oni hmotnosti píšou stejný, vinutí a magnet stejný a breakupy u 25ky v datashitu nejsou vidět no. Bobo psal vedle že ten grill dělá zajímavý kropáčovitý efekt na směrovce.
Jaký reprák by byl myslíš dobrý jako únik kalotovýmu zvuku a přiblížení páskovitý rychlosti/lehkosti? 22TAFD? Co takhle vzít náhradní faceplate od Excellu/keramika a dát ho do prestige motoru smile?

Web

(upravil dawsoo 18. 8. 2008 0:07)

Re: Bednostmeláč

Check:
Oni toho nakecaj... já ty vejškáče (kmitačky) zkoumal vedle sebe a rozdíly v tý kalotě jsou i pozornějším okem dost patrný... je to opravdu tak jak jsem psal... kdyby tomu tak nebylo tak bych se k tomu nevyjadřoval... pokud je hmotnost stejná tak musí bejt 27 ze slabšího matroše... což se mi nezdá viděl bych to spíše opačně... Sd je jiná ... O breakupech píšu protože jsem je reálně měřil 26,2kHz u 27 a 27,6kHz u 25 big_smile Jinak grill vs pavouk...Právě ten grill se mi nelíbí... oni to sice dělaj se záměrem aby se na to nešahalo... a v datašítu píšou tak aby to fachalo jako akustická čočka což vcelku chápu big_smile marketing je mocná čarodějka ... ale zkušenost má praví že vesměs to pak má pak k nelibosti mé takovýhle negativní zvukový charakteristiky... osobně mi míň vadil mezityp 27TAFC/G ... 22TAF/G je rychleší protože je to jen 20mm kalotka... pistolkovi se sice líbila, já ji neslyšel a obávám se že pro mé ouška nebude stejně lepší než stará 25...právě a proto jsem nešel ani do toho visatonu KE25... další příklad dobře hodnocený kovový vejšky ...SS D2904/9800 síťku nemá = on ten difuzor (pavouk) neřeší 100% jen směrovku ale i celkový chování tý kaloty (rychlost šíření povrchový vlny po tom netlumeným kousku plechu = psal to i bobo ve stavíme reprosoustavy tak to naštuduj) dřív (10 let zpět) jsem s tím experimentoval u starejch vejšek od Cantonů..měnil jsem dírku a zvětšova/zmenšovall difuzor (hračičkování v dílně) zvukově se to měnilo jakoby hrál jinej reprák...ale v momentě kdy jsem dal pavouka pryč uplně šlo to uplně do kopru nahoře.

Swap Prestige s excellem nemáš šanci... leda bys převrtal díry do magnetu na šrouby..pořešil i jinou dýlku pacek na pájecí svorky atd. atd...dost sraního a nejistej výsledek = koupit excella big_smile plus kdyby ani přesto tě to neodradilo tak ti  garantuju že to nikdy nevystředíš jak seasáci co maj na to spešl linku  (jinší rozteče a možná i šrouby na uchycení větších faceplatů na magnety u excellu ) big_smile a za druhý excell je vymakanej proti basicu právě v motóru (magnety lepší drátky na cívkách) ,možná trošku závěsy a přesnější vystředění  a dále opticky a mechanicky ve vyvoněnějších faceplatech, ale membrány jsou to samý prakticky tam není tolik co podělat...je to jedna technologie.

Moje rada kup zkus porovnej přímo spolu a uvidíš uslyšíš.. big_smile je to to nejlepší co můžeš udělat pokud chceš vědět jak to je a co ti sedne líp.. chtít info na webu ti nepomůže v tom co je lepší nebo horší ale jen v tom co se líbí pánovi x a nebo pánovi y.

Není co dodávat...

Re: Bednostmeláč

Pánové, je to zatím velmi velmi předčasné, ale byli byste pro opakování akce, ať už u mě nebo někde jinde? Samozřejmě předpoklad je ten, že bude k vidění a hlavně slyšení něco nového. Takže minimálně po Vánocích...

Web

Re: Bednostmeláč

Já jsem pro. Po Vánocích by mohly bejt i moje třípásma, takže by se dalo uvažovat i o menší akci u nás. Ale fakt menší, tak 4-5 lidí.

Re: Bednostmeláč

já jsem pro, ale nových budu mít maximálně pár šedých vlasů a šrámů na duši.

Web

Re: Bednostmeláč

Já bych měl mít někdy nový bedny, ale než se mi dostane do ruky nějakej pořádnej střeďák, na to si asi ještě počkám.

Web