Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 3)

Audioweb.cz » Projekty sloupových reprosoustav » petrh (Seas L22RNX/P, L12RCY/P a 25TFFC)

  Stránky: ««« 1 2 3 »»»

RSS

Příspěvky [21 až 40 z 44]

Re: petrh (Seas L22RNX/P, L12RCY/P a 25TFFC)

až na tu vejhybku je to paráda

(upravil opamp 7. 5. 2007 22:28)

Re: petrh (Seas L22RNX/P, L12RCY/P a 25TFFC)

Co máte proti tý vyhybce? Když se -6dB/okt povede, není nad ní...

Web

Re: petrh (Seas L22RNX/P, L12RCY/P a 25TFFC)

2: za tu vysku. podle me je to hodne nizko na 25tffc. 27Tffc nebo tdfc by to zvladla mnohem lip.
jinac pokud ste se dobre divali tak na te 6dB vyhybce neni nic spatnyho kdyz ma dobre zatlumeny rezonancni peaky...

jinac se mi to moc libi, hlavne povrchovka smile

Re: petrh (Seas L22RNX/P, L12RCY/P a 25TFFC)

jak píše kyselym 27TFFC by byla v pohodě. u 25TFFC bych se bál

Re: petrh (Seas L22RNX/P, L12RCY/P a 25TFFC)

Já už jsem ty výšky měl,ale až to situace dovolí zkusim to v tichosti vymněnit.

Re: petrh (Seas L22RNX/P, L12RCY/P a 25TFFC)

moc pekny, 1- za to ze nemam rad bedny malou citlivosti smile jinak bych jeste dal bliz stredak a vejskac- kdyby se seriznul kousek priruby vejskace, vypadal by stredak jakoby opticky vetsi.  nic jinyho. cp bych ti mohl vytknout me nenapada, vyhybku nemam odvahu komentovat, 25TFFC jsem mel 6dB/oct. na 2500Hz a taky to zvladla, tak co, jen pri vyssich hlasitostech bylo trochu znat, ze se ji to prestava libit

Re: petrh (Seas L22RNX/P, L12RCY/P a 25TFFC)

Moje subjektivní hodnocení (1 bod = nic moc,… 10 bodů = nemá chybu, klobouk dolů)
Design: 10 (nemám co bych dodal)
Provedení: 10   
Výběr měničů: 10 (moje krevní skupina)
Výběr materiálu ozvučnice: 9 (raději mám MDF)
Celkový dojem: 9,5

Web

Re: petrh (Seas L22RNX/P, L12RCY/P a 25TFFC)

Tohle jsou miloucky tripasma podle myho gusta smile Paradne umistene reproduktory, povrchovka a celkove zpracovani parada. Za jedne, Pane staviteli.

Re: petrh (Seas L22RNX/P, L12RCY/P a 25TFFC)

Design, luxus - můj styl. Co se týče blízkosti měničů, dal bych je blíž k sobě. Ale na kráse to nic nemění. Měniče hodnotit nebudu.
1

Web

(upravil check 12. 5. 2007 13:10)

Re: petrh (Seas L22RNX/P, L12RCY/P a 25TFFC)

Nádherný, krásně to zapadá do sestavy nábytku. U výhybky bych špuli na basech motal možná ještě silnějším drátem nebo dal na železo, 0.7Ohmu se nebezpečně blíží desetině impedance.
Prosimtě, co si přesně použil za mořidlo (předpokládám vodové) a za laky?

Web

Re: petrh (Seas L22RNX/P, L12RCY/P a 25TFFC)

Použil jsem lihové mořidlo domácí produkce tmavý mahagon . První vrstvu laku standartní nitrolak,přebrousil jemným smirkem a zbývající 2 vrstvy syntetický matný ve spreji.

(upravil check 12. 5. 2007 21:34)

Re: petrh (Seas L22RNX/P, L12RCY/P a 25TFFC)

To si namíchal z vícero odstínů? V tom případě smekám klobouk, míchal si znamenitě. Já sem právě dostal ech, že s vodovym mořidlem udržim snadněji rovnoměrnost povrchu.

Web

Re: petrh (Seas L22RNX/P, L12RCY/P a 25TFFC)

Jenom jsem to šmudlal hadrem dokud se nezdálo,že to bude ono.Zkoušel jsem to na kusu dýhy i štětcem,ale to se mi nedařilo podle představ tak jsem raději námáčel hadr.

Re: petrh (Seas L22RNX/P, L12RCY/P a 25TFFC)

Mě se to líbí  taky moc .....
dobrej výběr měničů a moc pěkná klasická bednička

můj názor co by možná stálo za to vyzkoušet:

...asi vyměnil hadráky za kov nahoře (25TFFC za 27TBFC/G nebo 25TAFC/D) ...aby se to témbrově nehádalo a tu L12 preventivně doplnil paralelně sériovým RLC na potlačení breakupů a spodní basák taky buď ostřeji říznout na 2k nebo RLC vzhledem k malým strmostem filtru....

Není co dodávat...

Re: petrh (Seas L22RNX/P, L12RCY/P a 25TFFC)

By mě zajímalo fakt co někteří chytráci mají proti té výhybce !! (no jo jsem zaujatej -navrhoval jsem to smile ).
Hoši fakta na stůl!, né pocity o tom jak se vám líbí obrázek. Kdopak to měřil ? A copak víte o návrhu výhybek, že ... .
Trochu z pozadí návrhu: byl to pokus o návrh výhybky nízkého řádu na AL měniče a kupodivu to celkem fungovalo . Kdo sledoval ten thread před stavbou tak si mohl všimnout toho že jsem říkal , že to asi nepůjde ,ale šlo to. Samozřejmě by to šlo i úplně jinak. a s vyšším řádem vexle , ale přání bylo takhle..
Jinak Petr měl docela odvahu jít do toho bez měření jenom podle simulace  (odměřenej jsem mel akorát basák a ten se simuluje nejlépe). Osobně jsem ten náčrt považoval spíš za akademickou debatu, jak by asi vypadala 6dB vexle s AL měniči, ne že někdo podle toho bude stavět. No nic nejlepší potvrzení akademické teorie je praxe heh... Pořád lepší než původní idea kde byla AL osmička a výškáč. Tohle má aspoň slušnou šanci hrát dost dobře.  Bude to asi časem potřeba trochu dorychtovat s měřením obvykle je střeďák o trochu výš, než říká datasheet. ale jde to i na ucho (zkušené) tvary chár se změní akorát o difrakce.  Jo a pokud by majitel chtěl něco zlepšit tak slušnej výškáč by to mohl hodit ještě o klasu dál ale to už jenom s měřením jinak není šance využít jeho dobrých vlastností.
Truhlařina slušná... dobrý!

(upravil dawsoo 21. 5. 2007 11:18)

Re: petrh (Seas L22RNX/P, L12RCY/P a 25TFFC)

Jojo to si pamatuju.... původně thread od Fedora na starým fóru (L21+kovovej Seas) vyhýbku jsem neviděl jen jsem vycházel ze svejch zkušeností s L21,kerá byla pořád trochu slyšet i při děličce 580Hz (LR 2.řád) ,RLC naladěnej na první peaky hodně pomohl.... není to vůbec kritika pokud si myslel mě,ale jen nápad na vylepšení ťip ťop.... myslím  že by nebylo špatný to uříznout nahoře ....pamatuju si že jsi Tomáši dával simulovanou vexli pro Fedora ale druhej řád pokud matně pamatuju, kde nahoře byl původně 25TAFC/D+L15+L21 že jde o tohle jsem netušil díky uplně jinýmu jinýmu osazení a strmosti...

Není co dodávat...

Re: petrh (Seas L22RNX/P, L12RCY/P a 25TFFC)

dělal jsem ty simulace 2 jedna byla s L15 a druhá s L12.  Jinak ten RLC článek tam je . Mohl by tam být ještě jeden . Ideální řešení je jeden velmi ostrý na prvním peaku a druhý na druhém ale s podstatně širším pásmem. (nižší Q). Takto navržený článek docela slušně potlačuje ty rezonance. Tady bylo cílem udělat výhybku "as simple as possible" Je jasné, že tam nějaké artefakty asi zůstanou ale o to nejde . Zase to má něco do sebe co strmější vexle nemívají. Tím něčím je ta tranzientní odezva.
Jinak to nebylo hlavně na tebe to byly věcný příspěvky . Trochu jsem se tímto obořil na Franka šířícího své univerzálně platné poučky. A protože mám pocit že ještě stále nepochopil o co všechno tam jde .  Netvrdím že je to dobré , spíš bych řekl že to bude potřebovat doladit . Zatím NIKDY to nebylo zcela optimální napoprvé. neboť konkrétní chování se z datasheetu nedá předvídat do mrtě . Což koneckonců sám víš ze zkušenosti při tvojem projektu.
Já taky principiálně preferuji určité řešení ale nevidím důvod odsuzovat BR dopředu neb se to může hodit , nevidím důvod komentovat místnost a umístění. Proboha, jak to může vědět, kdyť tam nebyl ani to neměřil ani nesimuloval. Jde mi o to že když něco hodnotím tak a) potřebuji argument v technické rovině nebo b) potřebuji to aspoň slyšet a pak mohu po machalíkovsku prohlásit že to hraje jako z prdele (nebo naopak) . Optimum je znát obojí !.
Poctivě k Frankovi není v tom posuzování od klávesnice sám. Další podobní poradci se v tom mohou najít taky.

Re: petrh (Seas L22RNX/P, L12RCY/P a 25TFFC)

Pistole:
Jo tak to je dobře.... jsem se lek že jsem tě nějak nasral big_smile jinak s vyhýbkou 1. řádu plně souhlasím je to nejlepší řešení, škoda že je tak málo repráků který sou krásně rovný a plynule padaj dolů a vejškáče kvůli zatížitelnosti se musej dělit o "něco" vejš ... jak jsem psal nahoře mě se projekt líbí...

Není co dodávat...

Re: petrh (Seas L22RNX/P, L12RCY/P a 25TFFC)

Pokud to situace dovolí,tak bych zkusil lepší výškáč,ale obrátím se zase o radu a pomoc sem.
Určitě alspoň poslech zkušeného popř.měrení,ale spíše zase přes zimu.Jinak jak jsem psal to Pistole
trefil dobře.Je to samozřejmě subjektivní a posouzení zvuku je možné pouze případným poslechem.

Re: petrh (Seas L22RNX/P, L12RCY/P a 25TFFC)

Není výškáč už moc vysoko? O 10 čísel níž by to možná bylo lepší.

Marantz CD-17, PM-16, Pioneer PL-630, B&W 802N | Pioneer PD-95, SPL Phonitor, AKG K-1000

Příspěvky [21 až 40 z 44]

  Stránky: ««« 1 2 3 »»»

Audioweb.cz » Projekty sloupových reprosoustav » petrh (Seas L22RNX/P, L12RCY/P a 25TFFC)

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£