Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Reprosoustavy » Úprava citlivosti satelitů

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [10]

Téma: Úprava citlivosti satelitů

Ahoj. Kdysi jsem viděl nějaký bedny Yamaha s potenciometry vedle střeďáků a výškáčů. A tak mě napadlo, jestli můžou ty potenciometry mít nějaký devastující vliv na zvuk?

Re: Úprava citlivosti satelitů

Když tam u středů a výšek dáváš stejně odpory... smile Akorát bych se bál chrastění a zatížitelnosti. Nevidím pro to opodstatnění. Jednou to naladím a konec. smile

Re: Úprava citlivosti satelitů

to isté som videl u videotonov v škole. jeden potenciometer(zrejme drátový) a ním sa nastavoval útlm výšok a stredov. basáky 8" samozrejme odhnité horné závesy...

Web

Re: Úprava citlivosti satelitů

Mě šlo o to, že můj soused (17-ti letý pobrk) chtěl zapojit band-pass subwoofer k počítači na 2 kanálový zesilovač. A jediný řešení jak to udělat mě napadlo vzít jeho 8R bedýnky (satelity) a spojit je paralelně s 8R repry v subu (jsou tam dvě v isobariku) a citlivost satelitů zatlumit pomocí potenciometrů. Když totiž nevím citlivost subu ani satelitů, je to jednodušší než zatlumovat pomocí resistorů (nějaký koupit, vyzkoušet, zahodit, koupit jiný, vyzkoušet...). Jen upozorňuju, že je to pro kluka, který nemá sluch na hudbu a prostě chce aby to jen hodně dunělo.

Re: Úprava citlivosti satelitů

no... nechem vrtat ale do isobariku by podla mna mali byt repro na jednom kanali alebo najlepsie potom mono signal... bo ked zapojis jeden reprak do L a druhy do R tak bude pesnicka kde jeden kanal bude hrat bas a druhy nie tak si asi vies predstavit co za bordel by to robilo
ps:osobny nazor .. ak kecam tak nebit wink

Re: Úprava citlivosti satelitů

Nnó, asi to tak bude... Ale to bych momentálně neřešil. Stějně poslouchá jen techno. Prostě má sub, který chce použít a jde mi o to, jestli by šel použít způsob, který jsem tu nastínil. Mimochodem, Visaton dodnes dělá sub + satelity na 2-kanál. Jmenuje se to Alto. Akorát že má výhybku mezi sub + sat snad za 3000 Kč, což je šílená cena s přihlédnutím k tomu, že např Dexon nabízí sub zesilovač za 3000...

Re: Úprava citlivosti satelitů

Mathes ty se snažíš lidově řečeno z hovna uplést bič. Otázka peněz je tu asi prvořadá. Od nejlevnější varianty: Výhýbka pro sub pasivní(asi Dexon), moduly pro sub (ezk), subjunior (Aldax).

Re: Úprava citlivosti satelitů

Já ale netvrdím, že je to dobrý řešení. Jen si myslím, že to možná je schůdný řešení pro kluka, který si nevydělává, neumí si postavit zesilovač ze stavebnice (což já taky ne) a prostě chce využít subwoofer, který mu leží doma. Myslím si, že je to lepší způsob, než co navrhoval on: na levý kanál satelity, na pravý subwoofer.

Re: Úprava citlivosti satelitů

alebo nech zbehne do bazaru.. kupi zosilovac za 300korun, prepne na mono a nech neriesi asi najlepsia varianta... a myslim ze nic drahe

Re: Úprava citlivosti satelitů

S tím zesilovačem za 300 Kč to asi bude horší, ale díky za návrh. V rámci ceny by to mohlo vcelku slušně fungovat.

Příspěvky [10]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Reprosoustavy » Úprava citlivosti satelitů

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£