Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 3 z 4)

Audioweb.cz » Projekty sloupových reprosoustav » dawsoo (SEAS L21RNX/P a Bohlender-Graebener RD50)

  Stránky: ««« 1 2 3 4 »»»

RSS

Příspěvky [41 až 60 z 70]

Re: dawsoo (SEAS L21RNX/P a Bohlender-Graebener RD50)

Jj souhlasím s dawsem smile

Re: dawsoo (SEAS L21RNX/P a Bohlender-Graebener RD50)

Jasně, myslel jsem brňáky z lopuchu speciálně Machalíka, kterej je pro mě vyznávač basipyčo hájendu big_smile

(upravil pistole 20. 5. 2007 23:16)

Re: dawsoo (SEAS L21RNX/P a Bohlender-Graebener RD50)

Jen bych s dovolením podotkl, že jaksi lze i dvanáctku navrhnout tak, aby neměla bas tzv. "pomalej". Myslím si, že nemáš Davide zas až tak úplně pravdu.

Jo a kluci z Brniska nejsou vyznavači žádných woebasů.

(upravil dawsoo 21. 5. 2007 10:01)

Re: dawsoo (SEAS L21RNX/P a Bohlender-Graebener RD50)

Pistole:
Asi určitě máš Tomáši pravdu,ale bohužel jsem zatím neměl možnost něco takovýho co by mě uspokojilo po týhle stránce slyšet, protože z konstrukčního hlediska rozhodně se nebude jednat o běžnou záležitost (magnet silnej jak hrom,obří cívka,lehká tvrdá mebrána s minimem průhybů= dost protichůdný požadavky),zatímco více menších měničů v LA uspořádání mě přesvědčilo že je to cesta... jsem transient freak jak tu jednou napsal Michal a proto tak vehementně odmítám velký repráky i za cenu oželení spodku....Bohužel drtivá většina i velmi drahejch řešení mě zatím o opaku nepřesvědčila....a jak jsem psal abych nebyl OT u svýho projektu jsem použil osmipalec s nechutí....s velikostí na hraně. Je jasný že teoreticky tohoto lze dosáhnout vhodným výběrem měničů (basák-střeďák) a fázově správnýho dělení (pozitivně mne např. přesvědčily na letošní výstavě koaxiálně uspořádaný obří koule Cabasse za 3M ale je to spíš vyjímka). A Luďkovy bedny vyzdvihuju právě pro tenhle aspekt že ani náznakem netrpí neduhem kterej tady kritizuju.

Není co dodávat...

Re: dawsoo (SEAS L21RNX/P a Bohlender-Graebener RD50)

no já jsem na tranzienty taky docela vysazenej. A daleko víc se dají domrvit špatným návrhem výhybky než nějakýmy kouzly s membránami . Je to minoritní efekt . Má to vliv až u opravdu perfektně vyřešené vexle pokud možno v aktivu. Jinak Luďkovo práce O.K. všechna čest. Ale chtělo by to basáky (raději tak čtyři) smile

(upravil Bentley 24. 5. 2007 10:13)

Re: dawsoo (SEAS L21RNX/P a Bohlender-Graebener RD50)

ja proti 8" basakom nemam nic, skor bych zvolil tieto miesto 6.5". ale vzdy treba cakat vysledok primerany cene reproduktoru.
to Dawsoo: paskace sa mi zvukovo pacia omnoho viac ako kalotaky a papiere, snad akurat beryliovy vyskac od focalu je jediny co do zvuku bych bol nadmieru spokojny, ale za ty prachy co stoji bych si mohol uzivat dost dlho.
inak ak by si mal cas, mozme sa dohodnut na nejaky den? zvedavy som na to velmi:)

Re: dawsoo (SEAS L21RNX/P a Bohlender-Graebener RD50)

Bentley a ostatní:
Rozhodně ano..jsi ty i všichni další vítáni.... momentálně pracuju na zbrusu nových vyhýbkách,zdokonalil jsem se jak v měření tak i v  interperetaci toho co na něm vidím a myslím že to ještě půjde zoptimalizovat z hlediska fáze a dělení (strmost a dělička včetně finální kompenzace BR RLC členem pro ilustraci půjde o 34mH a veliký kapacity kondíků  takže dražší sranda) ale doufám že výsledek bude úměrnej mému úsilí a bude to perfektní na 100% co dokážu udělat.. smile proto radím posečkat na finál verzi ...měniče jsou již "rozhýbány" na své pracovní parametry takže myslím že je čas na finál smile

Není co dodávat...

(upravil siss 4. 6. 2007 18:11)

Re: dawsoo (SEAS L21RNX/P a Bohlender-Graebener RD50)

tak to sa tesim. mam doniest to vino o ktorom sme sa bavili? smile

Re: dawsoo (SEAS L21RNX/P a Bohlender-Graebener RD50)

siss:
jasan něco podnikneme.... smile

Není co dodávat...

Re: dawsoo (SEAS L21RNX/P a Bohlender-Graebener RD50)

Dawsoo, neuvažoval jsi předělat je na aktivní? Usnadnilo by se Ti laborování a při 2x2 kanálech by se dalo dosahnout na velmi slušnou výhybku.
Jinak samozřejmě veliká pochvala. Hraje to až nezvykle čistě. A také úplně stejně v jakékoliv výšce. Jakoby se bedna stěhovala současně s hlavou od podlahy až ke stropu. Což je v případě tvůrcovy postavy důležitý parametr. big_smile

Re: dawsoo (SEAS L21RNX/P a Bohlender-Graebener RD50)

myslim ze Davidovu odpoved znam smile NE a to proto ze na jeho kriticke ucho by mu 6 operaku nestacilo smile dal uz asi nemusim psat...  Uricte az bude mit cas napise vic ale co sem videl jeho pasivku pro pasek tak je to docela sila smile

(upravil dawsoo 24. 7. 2007 0:29)

Re: dawsoo (SEAS L21RNX/P a Bohlender-Graebener RD50)

7Tech & Kyselym:
Já koketuju s myšlenkou na poloaktiv... spodek aktiv ano 100% bude lepší (tady by se mi líbil třeba i SPD400/600 Aldax nebo brutální symasym s Trojicí MJL2193/94 či cokoliv jinýho rozumně silnýho s použitím do 700Hz) , ale pásek si myslím že ne.... analogově by to bylo opravdu monstrum s šesti a více operákama v cestě...což myslím že je už pomalu větší zlo než RLC z kvalitníma kondíkama a minicívečkama v menším počtu přímo v cestě a poměrně rozumně nastavitelnými kritickými hodnotami na přesné naladění... ten pásek stejně jako jiný obří maj velikej peak, tady třeba na 5kHz s Q kolem 3 až 7 nesymetrickej ke všemu ještě... a další fázové anomálie dole kolem 300Hz-500Hz díky dipólu a jeho akustickému zkratu kolem 250Hz... Jako podporu svýho tvrzení mohu doložit že ta středovýšková sekce i přesto nebo právě proto že je pasivní, naprosto brutálně rozlišuje zdroj signálu i připojenej zesilovač.... cokoliv nepatrnýho jakákoliv změna je hned znát a proto se bojim že operáky i třeba OPA627 by v tomhle počtu za sebou by to zabily a díky součtům jejich neduhů by vnutily by pásku svůj témbr. Líbilo by se mi něco DSP based jako to DCX ale samo že ve vyšší kvalitě s lepšími DAC a analogem za nima.... to by bylo ultimátní ale na to nemám peníze a ani zkušenosti... v aktiv obecně budu plně věřit až digitál DSP processing uplně vytlačí analog a bude to v zaplatitelný formě. Vyhýbky pak budu řešit výhradně infinite slope FIR filtrama spolu s časovou korekcí a bude po problémech s děličkama.
Jo a děkuju moc za pochvalu chlapi.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Update Po dni analytického poslechu:
Nová verze méně strmé vyhýbky je částečně hotova (pátek v noci a neděle dopoledne) zlepšil se ještě více parametr stejného zvuku při pohybu po vertikální ose,zvuk je méně analytický a více zemitý a hutný, zlepšil se výrazně projev v pásmu nižších středů a uplně dole v nejnižších oktávách, škoda že mam tak malou místnost ... spodek je na můj vkus při basově bohatších kvalitních nahrávkách až brutální (předtím to bylo hodně odměřený a lehce utažený na nižších středech teď to zní jakoby konvenčněji a s mnohem větší dynamikou... např hlasy,klavír,a jiné akustické nástroje excelují....vážná hudba působí jak má majestátně (fázový souběh napojení měničů je lepší a v delším úseku než předtím) Jedinné co se stalo je menší tolerance na vyloženě mizerné nahrávky,ale je to vykoupeno zlepšením u těch povedených. Bude se možníá ještě pokračovat dále... (tlumení,vyhýbka cívka z 2,2 drátu a pak ještě jen jemné kompenzace a nová kabeláž k zesilovači... 4 x 6mm2.

Není co dodávat...

Re: dawsoo (SEAS L21RNX/P a Bohlender-Graebener RD50)

Koutky nahoru a peněženka se třese. Díky za poslech smile.

Web

(upravil dawsoo 24. 7. 2007 21:12)

Re: dawsoo (SEAS L21RNX/P a Bohlender-Graebener RD50)

Tak smutná zpráva pro ty co to nestihli..... bedny z tohoto projektu  dnes v 19:00 prodány... takže poslech u mě už není možný smile

Není co dodávat...

Re: dawsoo (SEAS L21RNX/P a Bohlender-Graebener RD50)

Hmm...škoda sad
Bude zase nějakej jinej mega projekt? wink v aktívu?

Re: dawsoo (SEAS L21RNX/P a Bohlender-Graebener RD50)

uz? nebude ti za nimi smutno ?

Re: dawsoo (SEAS L21RNX/P a Bohlender-Graebener RD50)

Tývole... Tak rychle? sad

Web

Re: dawsoo (SEAS L21RNX/P a Bohlender-Graebener RD50)

kdybyste je slyseli taky byste nevahali ani 5s wink

Re: dawsoo (SEAS L21RNX/P a Bohlender-Graebener RD50)

Projekt bude,ale menší (aby se s tím dalo bydlet) a rovněž s pásky,ovšem kdy to nevím ... uvidí se...

Není co dodávat...

Re: dawsoo (SEAS L21RNX/P a Bohlender-Graebener RD50)

kyselym: jj s tymto suhlasim, ale kde zobrat tie prachy?

Příspěvky [41 až 60 z 70]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 »»»

Audioweb.cz » Projekty sloupových reprosoustav » dawsoo (SEAS L21RNX/P a Bohlender-Graebener RD50)

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£