Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 10)

Audioweb.cz » Ostatní technika » "Kvalitní" reproduktorový kabel

  Stránky: ««« 1 2 3 4 ... 10 »»»

RSS

Příspěvky [21 až 40 z 188]

Re: "Kvalitní" reproduktorový kabel

No právě že je tvrdej jak prase.

Re: "Kvalitní" reproduktorový kabel

90% lidi nepotrebuje ohebnej kabel, udelas si akorat ukonceni a mas supr kabel za par penez.

Re: "Kvalitní" reproduktorový kabel

Kvalitní koax na linkové kabely samozřejmě ano ale na výkonové? Tomu nevěřím. Ale testu se samozřejmě nebráním.

Re: "Kvalitní" reproduktorový kabel

Já je potřebuju ohybné dost, proto jsou pro mě nepoužitelné. Mám tu klasický koax po kterém tahám internet a ten je tvrdý jak prase a pokud je ten koax co si postoval podobný tak bych to mít doma nemohl smile Jak si představím že vedu od zesíku tohle k bednám tak se mi dělá zle. Ale pro někoho to může být dobré.

(upravil Zbynek750 5. 8. 2008 12:45)

Re: "Kvalitní" reproduktorový kabel

Thalesi, mam to doporucene od cloveka, kteremu v oblasti hifi verim. Kdybych na ten kabel narazil sam, tak me ani nenapadne ho pouzit na zvuk. Zkuste se na nej zeptat Boba, nebo primo Dudka - pokud se s nim nekdo lip zna - jestli mu to neco nerika smile Podle mych informaci, pokud nejsou mylne a ja verim, ze ne, by ten kabel mel Dudek dobre znat. Kus se mi tady doma vali, ale jeste jsem si nejak nenasel cas ho skompletovat a odzkouset.

Re: "Kvalitní" reproduktorový kabel

Jaké koncovky na něj použít ? Nějak si nedokářu představit jak ho použít smile

Re: "Kvalitní" reproduktorový kabel

napajet cca 15 cm kabelu.

Re: "Kvalitní" reproduktorový kabel

Aha to by se dalo, protože právě to zohnutí u zesilovače jsem si nedokázal moc dobře představit. Mrknu na to na netu.

Re: "Kvalitní" reproduktorový kabel

Starter, myslím že ten kabel co "po něm taháš internet" je něco zcela jiného.

Re: "Kvalitní" reproduktorový kabel

Já nemyslím že zkusím ten můj ale je to taky koax a je taky neohenbý tak sem si říkal že jiný koax s tou ohebností na tom asi bude podobně -+. On se ohnout dá ale je tvrdý celkem a zůstane tak pak nevypadá to moc dobře.

Re: "Kvalitní" reproduktorový kabel

No,právě že ten "internetový"je velmi podobný,jen nemá tak silný ten středový vodič a vnější není Cu trubka ale oplet z drátků.Ale vůbec bych se toho nebál,také mám reprokabel co stojí sám o sobě,ale pérové svorky u zesu samozřejmě nejsou na toto vhodné,s tím je třeba počítat.

Re: "Kvalitní" reproduktorový kabel

Pérové svorky nemám, mám šroubovací a nebo banánky.

Re: "Kvalitní" reproduktorový kabel

Proč by nemohl být koaxiál použitý na internet? To jste ještě neviděli internet po kabelovce? Tam to leze taky koaxiálem.

Re: "Kvalitní" reproduktorový kabel

jj je to guma, hodně ohebné, thalesmi potvrdil, že to cín je. A doporučil mi křížové zzapojení kvůli kompenzaci indukčnosti. Jak moc (jestli) to bude lepší než klasickej 2x4ka repro kabel bude lepší, to nevim. Jako konce budou banánky.

Web

Re: "Kvalitní" reproduktorový kabel

babakus přesně tak to mám nevím co maj za problém.

Re: "Kvalitní" reproduktorový kabel

Nojo, prostě normální koax jako k TV. Ale to jsme OT

Re: "Kvalitní" reproduktorový kabel

A říkal tady někdo že koax na internet použít nejkde? Já jen říkal že koax  co se používá na TV či na WiFi je kravina používat jako výkonové kabely k bednám. A na to aby se používaly jako signálové to sice jde (některé koaxy na Wifi) ale některé jsou dost tvrdé a ty co jsou měké jsou zase málo kvalitní (na VF - moje zkušenost). Ty na TV jsou rovněž dost tuhé. Nicméně když o někomu nevadí na signál to použít jde. Sám používám na signál RG58. Ale žádným koaxem bych bedny nepřipojoval. Ty od TV mají slabý průřez a ty výkonopvé co mají už průřez slušný jsou zase strašlivá hovada a nešikovně se s nimi zachází. A že jsem se s koaxama různého typu nadělal dost. naqpříklad ty koaxy tlusté jak ruka co se používají na některých BTSkách mobilních operátorů to je docela legrace. Nebo ty na 26GHz spoje. tam už bych se průřezu nebál smile

Re: "Kvalitní" reproduktorový kabel

Thales napsal:

Starter, myslím že ten kabel co "po něm taháš internet" je něco zcela jiného.

Na tohle jsem reagoval. Vyznělo mi to v tom smyslu, že na net nemůže použít koax a že to tahá asi po nějakým UTP kabelu. Pokud jsi to myslel jinak, omlouvám se

Re: "Kvalitní" reproduktorový kabel

Ne, myslel jsem technicky, ne že by to po něm nešlo. Prostě trošku nedorozumění no.

Re: "Kvalitní" reproduktorový kabel

Jaký je podle Vás minimální průměr měděného vodiče o délce tak 7 metrů aby výsledný přednes nebyl zkreslený?

Příspěvky [21 až 40 z 188]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 ... 10 »»»

Audioweb.cz » Ostatní technika » "Kvalitní" reproduktorový kabel

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£