Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 10)

Audioweb.cz » Ostatní technika » "Kvalitní" reproduktorový kabel

  Stránky: 1 2 3 ... 10 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 188]

Téma: "Kvalitní" reproduktorový kabel

Tak jsem dnes dostal chuť si vyrobit reprokabel, jehož průřez bude větší než klasických 4mm^2
Protože je neděle, mají otevřeno pouze hobby markety, vydal jsem se do hornbachu. Našel jsem tam krásnej, černej, ohebnej kabel.
4x 2,5mm^2 licny, tak jsem vzal 4 metry, že to rozdělím na půlku a stačí to. Po zaplacení 280 korun jsem přišel štastný domů a začal odizolovávat. Čeho jsem se ale dočkal ... vodič se ale vůbec nepodobal mědi, předpokládám tedy, že to je obyčené železo a je mi to k ničemu. Sice po spojení vždy dvou lanek dostanu 5mm^2, ale s materiálem s nižší vodivostí si vůbec nepomůžu.

kurvy to jsou smile

http://img398.imageshack.us/img398/1647/p1000285mr1.th.jpg

Web

Re: "Kvalitní" reproduktorový kabel

Ja mám doma 7x1,5mm2 tienený, zapojený ako niekedy dávno radil velký bobo v Stereu a Videu. 4 žily do kríža, zvyšok spojiť s opletením.

Re: "Kvalitní" reproduktorový kabel

A si si jistý že je to železo? Já už takhle kabel viděl a byla to cínovaná měď, ale už netuším kde jsem se s ním setkal wink

Re: "Kvalitní" reproduktorový kabel

Nejsem si jistý, ale je to takový nějaký flekatý.

Web

Re: "Kvalitní" reproduktorový kabel

Oškrab nožem,šmirglem a uvidíš smile

Re: "Kvalitní" reproduktorový kabel

ponor do kyseliny fosforečnej smile prípadne roztok chloridu železitého

Web

Re: "Kvalitní" reproduktorový kabel

Je to v plastu nebo v gumě?

Web

(upravil Vojta 3. 8. 2008 18:14)

Re: "Kvalitní" reproduktorový kabel

Trochu OT: Mám doma klasickej měděný kábl k míchačce 4x2mm k hlavním bednám a na sub mám 4x4mm. Četl jsem na slovanetu že "míchačkovej" kábl je právě jeden z nejlepších, a ještě když se zapojí do kříže. smile Jinak já to kupoval u vojáků  za 40kč/m smile tongue
Jinak tahle mi nepřipadne moc jako měď, takovej kábl tam měli taky, bylo to takový kluzký ty lanka tak nevím.

Re: "Kvalitní" reproduktorový kabel

To vypadá jako CGSG smile

Re: "Kvalitní" reproduktorový kabel

Nemáš kupovat ve sračkomarketech!


Frank: To nevypadá jako CGSG....  Ta vypadá jinak.

(upravil babakus 3. 8. 2008 22:12)

Re: "Kvalitní" reproduktorový kabel

Normální 4x2.5 s gumovou izolací (flexo kabel nebo tak nějak tomu nadávaj). Je to cínovaná měd, zkoušli jsme to. Kupujeme to ve fabrice na prodlužováky, ale 3x2.5 smile

Re: "Kvalitní" reproduktorový kabel

Je to cínovaná měď. Dnes jsem u Mirulu byl.

Re: "Kvalitní" reproduktorový kabel

JJ Vojto takový máme taky ale na cilkulárce smile kluzná izolace že to klešťama pomalu nejde odizolovat jak žvýkačka:)

(upravil Rendolf 4. 8. 2008 21:33)

Re: "Kvalitní" reproduktorový kabel

???
http://www.studioline.cz/?lang=cz&e … mp;id=7846

http://www.studioline.cz/?lang=cz&e … mp;id=7309

Re: "Kvalitní" reproduktorový kabel

Co tím chtěl básník říci?

(upravil Rendolf 4. 8. 2008 22:03)

Re: "Kvalitní" reproduktorový kabel

Jsou tyto kabely kvalitni? Uvažuji o těch dražších kabelech twister......mám kvalitní metráž bi wir.. 2x2x4mm hodně vlákýnek...hrají dobře, ale chtěl bych zkusit takovéto kabely ...hotové...vypadají dobře, a nejsou příliž drahé smile

(upravil Badas 5. 8. 2008 1:17)

Re: "Kvalitní" reproduktorový kabel

Přátelé,
gumovej, tedy správně pryžovej kabel (a jak se mi zdá, kabel z výše uvedeného obrázku tímto je)
MUSÍ bejt cínovanej, protože a jelikož samotná pryž by povrch mědi už při výrobě velice rychle zoxidovala, tedy na povrchu by se utvořila tzv. měděnka (oxid měď....-něco), skoro-zelené (říkejme tedy decetně, vyblité) barvy.
Anóbrž složky pryžové směsi z nichž jsou pryžové kabely vyrobeny jsou agresivní až.. až, je i cínovaný povrch u kabelů dlouho ležících ve skladech slovutných firem (což jsou všechny), na porvchu zabarven do hrůzo-šeda, tedy na první pohled vypadající jako blbej železnej drát.
Nebál bych se toho.
Ale. Téma týkající se tzv. "míchačkovejch" repro kabelů se dá na internetu najít dostatečně. Pohledal bych a svoje bystré oko bych zaměřil kupříkladu na kabely koaxiální s dostatečným průřezem.
K čemuž dodávám: "Šmudlo, hledej" smile

Re: "Kvalitní" reproduktorový kabel

Ano o té oxidaci už jsem tu psal a Mirulovi ještě říkal.

Myslím že koax na takto nízké impedanci nemá co přinést

Rendo hodně vlékének je úplně na houbelec pokud od sebe nejsou izolována. Maximálně to bude ohebnější. Já bych se na zázračné reprokabely vykáknul a ušetřené peníze bych investoval do libovolné části zbytku sestavy.

Re: "Kvalitní" reproduktorový kabel

Koax nemá co přinást ale zvukově si to porovnejte. Až ty svý koaxy dodělám, tak je můžu na nějakou akci přivýst. Nebo spíš někdo přijeďte ke mně. K porovnávání kabelů musí bejt i použitelnej zes a bedny a pochopitelně cd...

Re: "Kvalitní" reproduktorový kabel

ja bych se vubec nebal na doma pouzit tohle

http://www.ges.cz/?ipp=12&lang=cz&a … ES06700730

skompletovat a mas zvukove vyborny kabel. Akorat je tvrdej jak prase.

Příspěvky [1 až 20 z 188]

  Stránky: 1 2 3 ... 10 »»»

Audioweb.cz » Ostatní technika » "Kvalitní" reproduktorový kabel

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£