Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 4 z 6)

Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » Jaky subwoofer vybrat?

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 6 »»»

RSS

Příspěvky [61 až 80 z 110]

(upravil little 3. 8. 2008 12:40)

Re: Jaky subwoofer vybrat?

Hele, už tu bylo několik případů, při kterých se zničil reproduktor, který byl poháněn slabým zesilovačem a to jen proto, protože ten nekvalitní bazmek pouštěl v limitaci do zátěže velké SS napětí, jenž usmažilo cívku reproduktoru. Několika lidem se taky IO prorazil a pustil do reproduktoru plné NAPÁJECÍ napětí zesilovače. Při rozehrávání ARN150-03/8 jsem do něj při 50Hz pouštěl okolo 10-15W sinus a nezdálo se mi, že by to nějak řvalo. Watty jsem vypočítal díky konstantní frekvenci, napětí na svorkách reproduktoru a impedanci v daném místě charakteristiky...

Re: Jaky subwoofer vybrat?

Tak 15W zosik urcite neusmazi 500W reprak aj keby tam bolo ciste JS napatie. ARN150 ma biednych 84dB/W, co je ucinnost tak 0,15%, o.i. podla charakteristiky ma pri 50Hz 76dB, co je 0.03%, teda ti vytvoril cca 87dB akustickeho tlaku. Za dalsie sinus predstavuje uplne iny signal ako komplexny hudobny pre psuchoakusticky vnem cloveka.

Genius zase tak nekvalitny bazmek nieje, aby daval kopu JS zlozky, ak vobec. Ked nieco take robi, tak poriadne chrci, to uz nieje zvuk a ked to chrcanie prezije dodavany 30W reprak, preco by to neprezil 500W, ze?

Re: Jaky subwoofer vybrat?

Zapomněl jsi na BR, ten na 50Hz o hodně zvýší dosažitelný akustický tlak, ale to je jedno. Doporučuju se ještě jednou podívat na fotografie-je na něm krásně vidět transformátor o příkonu cca, 30W. Schválně započítej i účinnost napájecího zdroje (jedná se zhruba o 50%) a najednou už nejsme na žádných 15W na kanál ale na 5W na kanál sinus. Je vidět, že jsi sem přilítnul jako uragán a proto mu nejspíš radíš takový píčoviny-schválně si přečti tenhle thread pěkně od začátku. A vůbec, proč k zesilovači za pár korun rvát reproduktor za nějakých patnáct stovek? Můžeš mi to prosímtě vysvětlit?

(upravil KomarD-Jeay 3. 8. 2008 13:26)

Re: Jaky subwoofer vybrat?

Predstav si, ze som to precital komplet cele. Je uplne jedno, kolko to da W, aj to, ze ti BR prida nejake 4dB navyse. To ARN pro PA nema zmysel porovnat.
Vysvetlim ti, preco je to tak dobre - pretoze chlapec momentalne NEMA peniaze na nakup extra zosika. Moze vsak kupit slusny reprak, ktoremu neskor dokupi slusny zosik. Preco by mal kupovat sunt a potom, ked naspori kupovat zase iny repron, pricom ten prvy ani nepreda??? Mam pocit, ze ty necitas o co ide.

Odporucam ti este zmerat priemerny vykon, ked pocuvas hudbu, nie testovat sinus.

S TDA2030 2*10W som davnejsie zivil 2 satelitky s 4" basacikmi a paralelne k tomu bandpass s 2*10", vo vykone urcite problem nebol, revalo to az az.

Preco sa robia zosiky v triede A s 2-20W vykonom k velkym bedniam? Ved to by bolo narit robit, ked to ma tak maly vykon, nie? a este zaplatit za to nejakych 50k.

Re: Jaky subwoofer vybrat?

Kdepak, já to vzdávám, tohle je marný. Teď by to chtělo sinclaira, aby předložil ještě pádnější argumenty a Komára vypíčoval, jinak se obávám že to  skončí katastrofou.... roll

Re: Jaky subwoofer vybrat?

komáre tady nejde o to že to bude mít 20W který pustí do toho repra, ale jde tu taky o to že to bude kreslit jako prase a nemá to takový DF aby to uhlídalo reprák, takže bude plandat a může i narazit o dno. o dalších věcech nemluvně. prostě být na jeho místě, tak koupím bazarový zesík za litra a k tomu radši nějaký kvalitnější 2pásma a potom se srát teprv se subáčem, alespoň by měl na čem hrát a to i bez subáče, postavil bych třeba nějaký 6,5" a 1" výšku, např 188 a DT99 a vzal to přez antonia takže za jedno poštovný,
antonio tu má navíc odladěný projekty, takže má nejen tady z čeho vybírat.

Web

(upravil KomarD-Jeay 3. 8. 2008 13:48)

Re: Jaky subwoofer vybrat?

Ale preco niekomu nukat uplne nieco ine ako chce? On nechce nove 2pasma, ale SUB. Nic viac.
A DF? no nebudte smiesni, ked ma reprak podobny impedancny priebeh, je uplne jedno ci to je 5" alebo 18". Predsa tu nejde len o hmotnost membrany ale i dalsie parametre. Uz som zivil 15" sub s 10W zosikom (ako dokaz expertom, ze vraj slaby zosik neuzivi silny reprak) a cudo cudesne, normalne to hralo, ziadne lietanie.
Aj VB niekde na hifi.slov. pisal, ze zosik nevie aky velky reprak zivi, "nevidi" ani jeho velkost, len jeho el. parametre.

A ze to bude skreslovat? Tak bude a presne tak isto ako u toho original reprosa od Genihnus.

Za mna premna, presviedcajte ho, ze je to somarina. Ani ja by som si tu Kappu domov nedal. Ale neviem, ci sa vam to podari. Ale ked ho chcete presviedcat, tak serioznymi argumentami a nielen zaposobit na to, co nevie.

Re: Jaky subwoofer vybrat?

postupem času zjistíš že lidi v reálu vlastně nevědí co chtějí, obzvlášť když se velmi často stává že pořádné satelity PLNĚ dokážou nahradit jeho původně zamýšlený sub. není to tak samozřejmě vždy...

Re: Jaky subwoofer vybrat?

měl jsem dřív creative P580 a pak si koupil 6,5" od dexonu low end repro za kilo, s přehledem přehrál creative které měli 2* větší externí trafo než ty geniusy

Web

Re: Jaky subwoofer vybrat?

možná pár lidí tady přestalo sledovat původní záměr a zvrtli si to na debatu co je jepší.

Crashpc: a já myslel,že "satelit" je výraz pro zadní repro u domácího kina,které jakožto nemůže zahrát sub basy a ani je nehrare.
V případě hlavních repro což jsi asi myslel,by musel mít alespoň ARN226 + odpovídající zes.,ale i tak to nenahradí SW,ale on chce
zřejmě náhradu místo Geniusu,něco addekvátního k těm PC repro, takže s tou Kappou asi trochu mimo mísu:)
asi jako jít s kanónem na "komára",a když už jsme u komára:)
Tak Kappu slabým zesem asi neodpálí,ale živit 15" basák 10W zesikem typu TDA2030,kam na ty nápady lidi chodíte...
Jěště tak elekronkový zesík ze sovětského gramofonu a je to:))
si stejně myslím že to nemá cenu řešit.

Re: Jaky subwoofer vybrat?

asi tak nějak. prostě dokud nebuide mít adekvátní zesík k tomu repráku tak bych kapu koupil a sral se s ozvučnicí aby byla vypiplanaá a mezitím hrál na geniusech a chodil na brigády abych měl čím tu kapu živit...

Web

Re: Jaky subwoofer vybrat?

babakus napsal:

dbmax:To je sice pěkný, jak se tady oháníte pojmem Hi-Fi, ale u subwooferu je to k ničemu. Nebo ty poznáš zkreslení, nebo zabarvení na basech? Určitě ne. Jo, když je nacpeš do nějakách soustav jako basák, který ti hraje celkem vysoko, tak tam už by to MOŽNÁ poznat bylo, ale u subwooferu?

kto tu čo hovorí kto to kde pchá a vysoko mu to hrá? ja nie, čo sa týky zafarbenia basov moc zaléží aj na použitých materiáloch membrány, hádam nie som hluchý, a dvacku k ušnému mi ešte netreba

babakus napsal:

Jinak nikdo tady Hi-Fi neodsuzuje, ale říkat, že na domácí a KVALITNÍ poslech jenom Hi-Fi, to mi zavání trochu pokrytectvím, nemyslíš? Slyšel jsem už mnoho reprosoustav (3 a více pásmové, to jenom aby jsi si nepředstavil 2p kompakty), ve kterých byly jenom PA měniče a od Hi-Fi by jsi je nerozeznal ani náhodou. Tak tady neplácejte.

pa stredy a pa výšky by som doma nechcel vidieť aj keby ma mali zaživa rezať !

Web

Re: Jaky subwoofer vybrat?

A taky aby si vydělal na satelity a zesilovač k nim... Nemůžu si pomoct, pro člověka který do těď poslouchal geniusy za pár stovek a nejspíš nic lepšího nezná, by musely být sloupy s ARN 226 spolu s nějakým starším dvoukanálem jako když jsem z Trabiho přesedl do Civiku... Prostě wow...

(upravil DJ-Smith 3. 8. 2008 20:34)

Re: Jaky subwoofer vybrat?

Ale pánové,kvuli repro se hadat nemusite....xD
Jinak jen podotknu ze s Geniusi moc spokojeny nejsem,hrajou prilíž potichu..xD
Co se tyce satelitu,tak ty nehodlam ''upgradovat'' protoze u nich mi o hlasitost nejde (spis bych je stišil)(nebo pozdeji bych to udelal tak ze bych nechal Geniusy tak jak sou a byly by jako satelyty a subák by mel svuj vlastni zesik) za ne to musi ''odpracovat'' subák. Muj nazor na to ze by Geniusi odpalily profi reprak se mi moc nezda,ale jelikoz tomu nerozumim tak me prosim ignorujte...
Na velky bassy jsem zvyklej z tekkno akcí ,takze si myslim ze si zvyknu i na jeden ''reprák'' kdyz tam jich maj vic a kolikrat i lepsich nez je kappa (si myslim, nevim jak je to doopravdy)...Tot moje nazory..xD

Web

Re: Jaky subwoofer vybrat?

Hmm, na basech 15" Kappa, na ostatní (a důležitější) frekvence nějaký 3" širokáč... Výborně... Na takovou blbost hodně rychle zapomeň. Bude to chtít nějaký menší 2 pásma minimálně s 5" basáčkem a výškáčem, který budou poháněný dalším zesilovačem. A před zesilovačem pro sub bude muset být aktivní výhybka, čili další drahá věc... Myslím že sis vzal moc velký sousto... Dle mě se podívej na projekty např. s TVM, či Beymou který tě vyjdou daleko levněji a výsledek bude velmi dobrý. Rozhodně lepší než se satelity od Geniusu poháněný 10W zesíčkem...

Re: Jaky subwoofer vybrat?

Pockej ted nvm jak to myslis,ale ja chci vyuzit Kappu zvlast jako subák(bude mit svuj vlastni zesik,kterej pozdejc dokoupim) a Geniusy zustanou tak jak sou (ten zesik tam necham) - o satelity mi fakt nejde....Bez bassu se zit neda xD...Ja se az zas tak Kappy vzdat nechci,kdyz se ten repracek da vyuzit pak jeste ruzne,nepocitam jenom s tim ze by zustal doma a nic vic

Web

Re: Jaky subwoofer vybrat?

dbmax napsal:

kto tu čo hovorí kto to kde pchá a vysoko mu to hrá? ja nie, čo sa týky zafarbenia basov moc zaléží aj na použitých materiáloch membrány, hádam nie som hluchý, a dvacku k ušnému mi ešte netreba


pa stredy a pa výšky by som doma nechcel vidieť aj keby ma mali zaživa rezať !

Já se s tebou nehodlám hádat. Já říkám, že dobře navržené PA dokáže zahrát stejně dobře jako dobře navržené Hi-Fi a pokud i na tohle řekneš, že to není možný, tak se nemáme o čem bavit.
Promně za mě, ať si koupí klidně Hi-Fi gumáka, mě je to u prdele, já jsem mu jenom poradil a je na něm co udělá.

A navíc koukám, že nikdo nepochopil co ten kluk vlastně chce. On chce vámi odsuzované basové orgie. Prostě hlavně basy a někde "mimo mísu" středy s výškama. Je to tak, DJ-Smith? Nebo se pletu?

(upravil DJ-Smith 3. 8. 2008 21:27)

Re: Jaky subwoofer vybrat?

Presne,me jde hlavne o bassy xD jenomze je fakt ze na ten zesik nejsou parchy,proto se snazim skuchat Geniusy a Kappu jinak kupuju i zesik Kappje...

Web

Re: Jaky subwoofer vybrat?

A myslíš si, že na ven (nebo kam s tím počítáš) budou stačit geniusy...? A že budeš čsto stěhovat nějaký minimálně 100 litrový sub? Prostě se satelity genius je to blbost! Středy jsou mnohem důležitější než basy. To by sis taky mohl dát do pokoje jen basák a poslouchat duc duc duc... Slyšel jsi už někdy jak hraje obyčejný 2-pásmo TVM s 661x, nebo 226 na basech?

Re: Jaky subwoofer vybrat?

No kdyz uz to budu brat ''na ven'' tak to uz pocitam s tim ze budu mit na to zesik a bude pouze subák ty Geniusy zustanou doma (maximalne jako zaloha xD)

Mathes napsal:

To by sis taky mohl dát do pokoje jen basák a poslouchat duc duc duc...

Tak presne o tohle mi de,ty satelity bych tam mel jenom kvilu filmům nebo tak wink

a to 2-pásmo.....mno mozna slysel ale nevim ze to bylo ono,nemam poneti,ja v tehlech vecech teprve zacinam....

Web

Příspěvky [61 až 80 z 110]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 6 »»»

Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » Jaky subwoofer vybrat?

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£