Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 3 z 6)

Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » Jaky subwoofer vybrat?

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 6 »»»

RSS

Příspěvky [41 až 60 z 110]

Re: Jaky subwoofer vybrat?

Dočasne to nejak hrat bude....snad

Jo jinak muzete navrhnout jaky bych mel koupit zesilovac? aby byl co nejlevnejsi?

Web

Re: Jaky subwoofer vybrat?

Jen bych nadhodil takovou malou otázečku - k čemu domů 15" 600W basák v kombinaci se satelity Genius...?

Re: Jaky subwoofer vybrat?

Ono nejde o tu kombinaci...tu pozdejc vyresim (koupim nejakej zesik..snad)....jinak domu protoze posloucham Tekkno,Sound System,atd......tak to chce trochu lepsi bassy mno...

Web

Re: Jaky subwoofer vybrat?

A neudělala by ti trochu lepší basy třeba 20-ka, 25-ka nebo i 30-ka od Beymy, Visatonu, nebo nevím čeho ještě za mnohem nižší cenu a s mnohem menším nárokem na velikost bedny a výkon zesilovače?

Re: Jaky subwoofer vybrat?

Treba,ale rikam si ze vezmu neco kvalitnejsiho....kdyz uz ty prachy investuju...jinak velikost bedny me nevadi....mista zatim dost,s tim zesilovacem...to bude problem...

Web

(upravil kulík 1. 8. 2008 23:45)

Re: Jaky subwoofer vybrat?

jak jsem to viděl tak jsem se komplet naježil 8-O
to je jako dát motor z drabanta do 2tunového bawa.
Genius není hudba! je to PC sound a tam navždy zůstane.
Zkus tam dát něco od Monacoru,poměrně dobrá kvalita za dobré prachy.
Výkonově něco do 150W RMS a hlavně gumový závěs, ty papíráky se hodí spíš na venek a na kravál:)

Re: Jaky subwoofer vybrat?

Já uz musim koupit neco kvalitniho,a nechce se mi za 2 roky zas investovat do repraku(nebo do neco jinyho),to ratsi neakou tu dobu pockam,a az budou prachy,tak koupim zesik i tu 15"ku....Az budu mit cas,tak se po neakym tom zesiku kouknu,a zacnu setrit....

Web

(upravil babakus 2. 8. 2008 10:24)

Re: Jaky subwoofer vybrat?

Na tvůj styl muziky si kup nějakýho profíka z prodance.cz . Navrhoval bych ti Eminence Kappa 15LF, velmi dobrý reproduktor za ty peníze (vysoká citlivost, příkon). Na doma je to až dost, věř mi.

kulík: proč by měl používat reproduktor s gumovým závěsem? Myslíš že chce nějaký dunící hifi-basák? Vždyť poslouchá tekno a systémy, na to je potřeba pořádněj profík, co kope. To ti žádnej gumák nezahraje, kdežto profík jo.

Re: Jaky subwoofer vybrat?

babacus:Máš uplnou pravdu,na techno určitě lepší papírový závěs a vyšší Fs rezonance,ale na ten Genius zesí to bude žalostné,
na druhou stranu,bych ten zbytek z toho "domácíko kina" hodil do popelnice a dát tam alespoň 100-200W zesík.Spíše bych volil
něco ze sortimentu Precision Device např. PD 1550,600W,99dB,BL26Tm,to by prohnalo i sousedy:)
Spíš zkusit nějáky bazárek,dá se sehnat levně i ta Kappa třeba na Prodance atd.

Re: Jaky subwoofer vybrat?

Na zesilovači s geniusů bude všechno hrát žalostně. Když použije profíka, tak to bude alespoň nějak hrát a to díky vysoké citlivosti.
Jasně že by byly lepší PDčka, ale taky jsou poněkud dražší a na doma je to zbytečnost, i blbej DRB15 od dexonu dokáže doma udělat pořádněj bordel. Ale proč ne, pak to může vzít na nějakou pařbu a tam tomu může naložit.

(upravil dbmax 2. 8. 2008 12:20)

Re: Jaky subwoofer vybrat?

mne je už špatne ako väčšina z vás odsudzuje takmer všetky hifíky, aké existujú ... dosť smutné, to len preto že majú slabšie parametre ? a načo by mu bol silnejší pohon qts 0.2 +/- a citlivosť nad 95dB, keď ozvučuje izbu alebo hociakú obývačku, a nie štadión ?

Web

Re: Jaky subwoofer vybrat?

Hifi neodsuzují všichni;)
jenom se zde rozvádí poměrně pofidérní debata o tom co je lepší.
shrnuto,podtrženo:
do auta a hlavně na domací kvalitní poslech Hi-Fi repro (od toho High Fidelity!)
do sklepa na technopárty,na hřiště a všeobecně na venkovní poslech PA repro (to jako Public Acess)
od toho druhého nelze čekat hluboké a pěkné basy
vím co píšu,neboť mám vyskoušené oba případy v autě,
do bytu bych PA basy na poslech hudby určitě nedoporučil.

(upravil babakus 2. 8. 2008 13:17)

Re: Jaky subwoofer vybrat?

Ale dbmaxi. Nikdo tady hifi neodsuzuje. Vše má své pro a proti, ale tady musíš vzít v úvahu to, co od toho požaduje. Poslouchá elektronickou hudbu, nevadí mu veliká bedna, nechce za to utratit nehorázné peníze, možná na to bude mít slabší zesilovač, chce 15" a víc.
Ukaž mi hifi gumáka, kterej bude mít vysokou citlivost (slabší zesilovač), průměr 15" (požaduje), bude se hodit na tekno a systemy a bude stát to co třeba Kappa 15LF nebo jiný levnější profík. K čemu mu bude gumák s nízkou citlivostí na slabém zesilovači? Prozraď!

Kulíku myslíš že profi neumí zahrát tak dobře jako hifi, nebo nedokáže jít tak nízko? Omyl.

Edit: a pochybuji že když poslouchá elektroniku, tak bude hrát relativně potichu, takže bude chtít vysoký výkon. A to se na mě nezlobte, ale než trápit hifi gumu, tak to radši lechtat profíka.

(upravil dbmax 2. 8. 2008 20:05)

Re: Jaky subwoofer vybrat?

kulík napsal:

do auta a hlavně na domací kvalitní poslech Hi-Fi repro (od toho High Fidelity!)

no konečne to tu niekto napísal predpona Hi-Fi nie je len na ozdobu, ja osobne mám doma fajné dva profíky a niekoľko hifíčok, takže je na čom porovnávať, čiže som sklamaný, keď niekto chce hifík, a nasilu sa mu tlačí PAčko, ja sa potom ani nedívim, až mi príde nejeden email s prosbou o pomoc aký basák kúpiť, a to nielen s tohto webu

v takých podmienkach je samozrejmosť reproš s vysokou citlivosťou, to je jasné, ibaže PAčka majú trošku rozdielny zvuk od hifi, takže pokiaľ je DJ Smith začiatočník, len aby sa mu páčila takáto farba basov...týmto ho nechcem odradiť od dobrej kúpy.

babakus: ako si tak čítam rôzne fóra, veľa ľudí sa stavia k hifíkom ako k posledným šmejdom čo súčasná doba vyrába, len niekto spomenie alebo doporučí hifík, už je dement, nadáva sa, uzatvárajú sa príspevky pre nevhodné vyjadrovanie, taký pľandák zahoď a neviem čo podobné ...

Web

Re: Jaky subwoofer vybrat?

dbmax: Neboj,urcite mi to bude vyhovovat...xDDDD

Ale ten zesik, nevíte nekdo neco? víc konkretniho,a pokud by byl i odkaz,ja sem v tom moc nevyznam...pls wink

Web

Re: Jaky subwoofer vybrat?

Babakusi, podle mě Smith něco chce, ale jen pro to, že si myslí že to chce. Vždyť do teď poslouchal Geniusy za 800,- se šmejdským 6,5" plandáčkem na basasech a 3" sirokáčem v satelitech a najednou chce domů 15" 600W profíka na basy... A to určitě neví, že bude muset koupit 1 zesilovač na sub a 1 na satelity. A samozřejmě vzhledem k basáku v subu bude "muset" volit též nějaký adekvátní (kvalitnější) osazení satelitů...

(upravil babakus 3. 8. 2008 11:35)

Re: Jaky subwoofer vybrat?

dbmax: To je sice pěkný, jak se tady oháníte pojmem Hi-Fi, ale u subwooferu je to k ničemu. Nebo ty poznáš zkreslení, nebo zabarvení na basech? Určitě ne. Jo, když je nacpeš do nějakách soustav jako basák, který ti hraje celkem vysoko, tak tam už by to MOŽNÁ poznat bylo, ale u subwooferu?

Jinak nikdo tady Hi-Fi neodsuzuje, ale říkat, že na domácí a KVALITNÍ poslech jenom Hi-Fi, to mi zavání trochu pokrytectvím, nemyslíš? Slyšel jsem už mnoho reprosoustav (3 a více pásmové, to jenom aby jsi si nepředstavil 2p kompakty), ve kterých byly jenom PA měniče a od Hi-Fi by jsi je nerozeznal ani náhodou. Tak tady neplácejte.

DJ-Smith: chceš poradit jaký si máš koupit zesilovač? To taky záleží podle toho, jaký si vybereš reprák.

Edit: Mathes: no jasný že něco chce. Já mu jenom odpovídám na co se ptal a snažím se splnit jeho požadavky. Tak o co jde?

Re: Jaky subwoofer vybrat?

babakus: PA místo HiFi,nenech se vysmát,PA jako takové není navrženo pro tyto účely.Přečti si o tom nějakou literaturu.
              Pro tvoji informaci,2p regálovky mnohdy zhrajou lépe než nějaké Jamo 3p z Tesca a to o ceně ani nemluvím.
             
Ale myslím že tato debata je úplně zbytečná,protože v obou případech se točíme v desítkách tKč,což asi nebyl smysl této diskuze.Vzhledem k tomu že DJ-Smith je začátečník,je nesmysl mu nutit nějaké PA repro,nebo něco jiného.

DJ-Smith: Pokud si koupíš auto Subwoofer,měj na paměti,potřebuješ zesilovač alespoň stejně silný - samozřejmě v RMS.
               Ten Genius je naprosto nedostačující a krajní případě by Ti ten basák mohl i zničit!

               Já začínal se SW Sony 10"! na zesíku 70W

               Pokud chceš něco co by Ti vyhovovalo tak vem Helix,Carpower,nebo i Magnat... cca 200W/RMS a co nejvyšší citlivost.
               Sony bych uplně nezavrhoval není drahý a je lepší jak ty šunty z Aukra.Audiobahn je spíše designová značka.
               vetšina výrobců auto SW udává citlivost jako 2,83V/m což je o dost horší jako 1W/1m řádově o 4-5dB/1m.
               Čím menší citlivost,tím silnější by měl být zesilovač aby repro dodalo vyšší akustický tlak.

Re: Jaky subwoofer vybrat?

kulíku mohu se zeptat kolik jsi toho už postavil a kolik jsi toho už slyšel? Nebo jsi zůstal jenom u té literatury? Nebo máš i nějaké zkušenosti z praxe? A proč sem pleteš 2p regálovky a Jamo z tesca? On chce SUBWOOFER NA TEKNO A SYSTEMY!!!! Slyšel jsi tu muziku vůbec někdy? Asi ne, protože jinak by jsi nedoporučoval podělaný autosráče, blázne!

Nikdo nikoho do ničeho nenutí, tak nelem blbosti! Říkám snad "KUP SI TOHLE A HNED!" ? Neříkám, je to jenom na něm. Každopádně si musí koupit i zesilovač, a to ať si koupí jakýkoliv reprák:

Re: Jaky subwoofer vybrat?

Co vy mu tu tlacite kaleraby do hlavy, ze mu to na Genihnus zosiku nezahra? Jasne, ze zahra a lepsie a hlasnejsie ako original subicek od Genihnus.
Poznamka, ze zosik z PC repro odpali PA basak je uplne smiesna a trapna a podoba sa na Ahifi logiku. Na doma urcite nepotrebuje tlacit 500W do PA repraku, co ste sa zblaznili? Aj tych 20W z toho zosicka mu zahra s PAckom 10x hlasnejsie.
Ked kupi klasicky hifi basak, az vtedy bude potrebovat aspon 50-80W normalneho vykonu.

Zaujimalo by ma, na kolko Watt si myslite, ze vam to doma pri normalnom pocuvani hra?? Ci ma vacsina predstavu, co je to 1W prikonu napr. do repra 1% ucinnostou.

Ked chce PA, nech to ma, bude mu chybat basovy spodok, ale to je jeho problem. Sam uvidi, ze s tym zakopol a obzrie sa po niecom inom.

Příspěvky [41 až 60 z 110]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 6 »»»

Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » Jaky subwoofer vybrat?

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£