Re: Tak mi přišlo to BCčko (12TBX100)

no práve vyššie ladiť veľmi nie, a ten človek pre ktorého to bude asi bude chcieť čím menšiu bedňu tak preto mi najviac vyhovuje 12TBX100. A ak bude súhlasiť s väčšou bedňou tak možno aj 15", ale ten najblbuvzdornejší...

(upravil Crashpc 18. 7. 2008 12:22)

Re: Tak mi přišlo to BCčko (12TBX100)

ano, z tohodle pohledu jsou TBXka zajímavější. Mají většinou menší VAS, větší zatižitelnost, větší výchylku....
Vzhledem k tomu využití, právě protože tady bude omezením spíš výchylka než jakýkoli jiný aspekt, bych volil 12PS100
Dodá prakticky tu samou SPL, výchylku má jen o malinko menší, výkonu v téhle aplikaci na rozdávání, BL stále přes 20 ale hlavně je o víc než litr levnější a o několik kilo lehčí. A věř že ten magnet vypadá opravdu dost obludně, a v autě se o mechanickou výdrž koše bojím. Zatím drží, ale chovám se k tomu poměrně slušně.

// Abych nezapoměl. 12PS100 umí pracovat ve velmi podobně malém objemu. A ladění v simulacích s ním vychází lépe.

Re: Tak mi přišlo to BCčko (12TBX100)

Že sem tak smělý, k čemu je dobrý malý Vas?

Web

Re: Tak mi přišlo to BCčko (12TBX100)

popisuje tuhost nebo také poddajnost kmitacího systému checku. dobrý je to k tomu, že spolu s dalšími parametry tvoří funkční a hlavně odhadnutelný systém, a nepřímo ukazuje na to, kolik +- bude takovýto systém potřebovat objemu na svou práci.
Nebo si snad myslíš že standartní reproduktor s VAS10l bude pro svou optimální práci potřebovat 100l bednu?
checku vím o co jde. zase rejpeš do malinkejch věcí, jen abys moh na někoho pyčovat. jenže ti uniká celek.

(upravil check 18. 7. 2008 13:51)

Re: Tak mi přišlo to BCčko (12TBX100)

No já jenže sem nepřišel na to, že by malý/velký Vas byl v něčem lepší a o vhodném objemu to neříká zhola nic. Stačí z parametrů Re, Bl, Sd, Mms a Xmax, aby věděl člověk, co je reprák zač.
Schválně si zkus porovnat několik různě tvrdých/měkkých reproduktorů tím způsobem, že jim necháš závěs a srovnáš jim sílu motoru a Mms (to ti jenom šoupne s citlivostí a Fs). Tím bys měl šoupnout s Bl, Qes, Qts, Fs a jmenovitou citlivostí. Hoď to do stejnýho objemu a ladění, sem zvědavej, co pak řekneš.

Web

(upravil Crashpc 18. 7. 2008 14:14)

Re: Tak mi přišlo to BCčko (12TBX100)

že jsi chuj.

ty jsi vždycky věděl z parametrů jak to dopadne. Tvá věštecká koule je každej den lesklejší a lesklejší.
Vas je jen výsledek, nikoli příčina, tudíž se ptáš na otázku, na kterou si argumentací sám odpovídáš.
koukej. Vas je jakýmsi měřítkem pro Cms. Cms spolu s Mms musí přímo ovlivňovat(tvořit) Fs. žádné další otázky big_smile
Máme tu konkrétní reproduktory s konkrétními parametry. Vas je použit jako špička ledovce. že jsi **** jak ***** ***** a nedokážeš to pochopit, že se tu parametry reproduktorů popisují pár slovy namísto stostrnánkového popisu funkce repráku pouze ze základních jednotek SI,  to je hold pech. Na to si můžeš vytvořit nový thread. rád si tam s tebou o tom popovídám.

//jinak u basu to není tak propastný, ale střeďák je taky reprák a tam se může pouhá změna typu tvarů konstrukčních částí a materiálů reproduktoru při zachování parametrů projevit změnou charky místy třeba o 5db a barvou zvuku o desítky procent, tak když jsi tak přesnej tak mi před nosem nemávej výpočty a simulacemi z TS parametrů. přesně takhle to totiž nefunguje.

(upravil KocuR 18. 7. 2008 14:48)

Re: Tak mi přišlo to BCčko (12TBX100)

check akosi nechápem o čo ti ide...

A čo sa týka repra tak asi zostanem pri TBX, predsalen to repro musí byť odolné, ani nie tak do výkonu, hlavne čo sa týka výchylky. Ja mu na začiatok nastavím subsonic, len či potom on do toho nebude šahať... Zosík by mal byť Mac Fearless 1000.

(upravil Crashpc 18. 7. 2008 15:06)

Re: Tak mi přišlo to BCčko (12TBX100)

ano, TBX má velkou výchylku a bude mít i Xlim odhadem kolem 4cm, což bude sakra hodně slyšet daleko dřív před zničením reproduktoru. bude mít i lépe vyřešeno chlazení. O to horší průser ale bude ( i když mě nenapadá co by s tim musel provádět) když se mu třeba povede (nechápu jak) spálit cívku nebo fláknout s bednou a ohnout koš....

jinak optímální ladění, co se bezpečnosti reproduktoru s výchylkou týká, mě v simulacích vyšlo na nějakých 42Hz. pokud taen borec ale nastaví subsonic na 10Hz, je uplně jedno jestli to bude laděný na 30Hz nebo 50Hz. odmrdat by se mu to mohlo povést stejně...

Re: Tak mi přišlo to BCčko (12TBX100)

No presne také ladenie som mal aj pôvodne v pláne, aj keď vychádza dosť (dosť) dlhý nátrubok... Práve toho zlého nastavenia subsonicu sa bojím, aby to zase nedopadlo ako s istým týpkom ktorý rozklepal Selenium 12W2A zosíkom Mac MPX2500 vraj bez toho aby púšťal nejaké somariny. Ešte dobre že former šiel relatívne jednoducho narovnať...

Re: Tak mi přišlo to BCčko (12TBX100)

hold to nesmí bejt kretén a poslouchat když už to místo "mrd mrd" dělá "chrrr chrrrr". pokud se podletoho zařídí, nemůže se prakticky nic stát.

Re: Tak mi přišlo to BCčko (12TBX100)

KocuR, jakej bude průměr nátrubku?

Mám u Beymy 10cm průměr a délku odhadem 15cm (nepamatuju si). Zaoblený z obou stran. Bedna je poměrně mělká, takže se BR musel oproti simulaci zkrátit asi o 5cm...   
Ale hlavně ten průměr je malej. Při max výchylce ten BR prostě prdí sad 
Klasický carhifi gumáci nemají problém ani když mají výchylku třeba +-15mm... Jestli je to způsobený, že ta Beyma je rychlejší...   Fučí to strašidelně. Zlatá zavřenka smile

Re: Tak mi přišlo to BCčko (12TBX100)

On je hrozná píčá, já se mu snažím poradit a on mě ještě zjebe.

Web

Re: Tak mi přišlo to BCčko (12TBX100)

jo, to je vidět.....

Re: Tak mi přišlo to BCčko (12TBX100)

Mac MPX2500 je totiž přesně ten typ levného sračkového zesilovače, který na buzení subwooferů vůbec není vhodný. Má měnič měkkej jak sračku a to hlavně proto, aby jim na koncích neodcházely korejské tranzistory 2955/3055 v pouzdře TO220. Je to shit, co si kupujou mladí osmnáctiletí osli k levným subwooferovým tubám.
Fearless 1000 je jen o drobet lepší...
Když už si kupuje někdo reprák za pět litrů či víc, tak ať si kurva k tomu dá odpovídající zesilovač..

Web

(upravil KocuR 18. 7. 2008 21:38)

Re: Tak mi přišlo to BCčko (12TBX100)

... a to je napríklad? Ja sa v zosilovačoch veľmi nevyznám tak neviem...
A k tomu B&C by som chcel štrbinu okolo 150cm2, dúfam že to nebude málo, ale zasa s väčším priemerom by bol problém to ladiť dostatočne hlboko.
10cm je na 12" málo, ja keď som naposledy dával klasické reflexy k 12" reproduktoru tak mali 10cm, ale boli dva...

Re: Tak mi přišlo to BCčko (12TBX100)

150cm2 s mírnym zaoblením by mohlo stačit .sám to mam +- takhle. 
Adekvátní zesilovač je pro každýho něco docela jinýho. Reprák za pět litrů jsem koupil z jinejch důvodů než proto, abych do toho mohl srát kilowattu. 300W Rodek stačí až až, a stejně ho nikdy nebudu kotlit. Nechci ozvučovat technoparty, trhat DBdragy, ale hlavně nechci přijít o sluch... Už s tim Mac Audio Z2100 to byl tak nehoráznej kotel...

Re: Tak mi přišlo to BCčko (12TBX100)

To jo, 10cm je málo, ale dva BR jsem nechtěl a štěrbinu taky ne. A nátrubek o průměru alespoň 12cm jsem nesehnal, páč to bylo dodělávaný dost na rychlo a na poslední chvíli... 
A s tím odpovídajícím zesem má Sinclair pravdu wink  Taky jsem měl Rodeka...  Teď nemám na mysli jen výkon toho zesu.

(upravil Crashpc 20. 7. 2008 15:18)

Re: Tak mi přišlo to BCčko (12TBX100)

Boduard: a co máš teď? Myslím zesilovač....
Myslím, že ten Rodek po S-tuningu už nebude takovej Rodek. Za koncáky se asi plácnu přes kapsu, a to nezapomeň že na tom bude viset 8Ohm reprák. ne 4, 2 nebo dokonce 1Ohm. Kdyby mi šlo o decibely, mohl jsem už z prodance vzít 4Ohm verzi. Nestalo se tak.

Re: Tak mi přišlo to BCčko (12TBX100)

Opus 500.1

By mě zajímalo, kdy to v tom autě budeš konečně vozit smile

Re: Tak mi přišlo to BCčko (12TBX100)

Už jsem to jednu chvilku vozil. Vozit to začnu tahdy, až nasednu do auta big_smile momentálně nejezdim, a to ani do práce. hraju si na chrobáka. táhne se to semnou už pěkně dlouho sad