Re: Jaké použít lepidlo na lepení MDF

Metoda dvojího lepení může být dobrá při lepení na tupo, ale ne, když používám spoje na péro. To bych to akorát strhnul a  zbytky částečně zaschlého lepidla by mohly ve spojích překážet. Epoxydu jsem se chtěl vyhnout. Nejlíp totiž drží na rukou a člověk potom všechno upatlá. Ale nejspíš mi nic jiného nezbyde. Všechny ty bílé srágory schnou před očima.

Re: Jaké použít lepidlo na lepení MDF

Dispercoll M je v třídě D2 - klasika. Existuje nějakej modifikátor, kterej se do toho může přidat a je z toho D3.

Re: Jaké použít lepidlo na lepení MDF

Klasicky Duvilax aj Herkules, Soudal, Ponal atd. a podobne disperzne sa daju riedit vodou, staci par kvapiek a doba schutia sa predlzuje, zaroven take lepsie tecie a vyplna priestor, pokial je original velmi husty.

Re: Jaké použít lepidlo na lepení MDF

Je třeba ale také uvést že uměrně naředění klesá pevnost spoje!! Navíc to ředění aby to ještě bylo lepidlo je opravdu jen pár kapek (nevím kolik je to přesně procent,nemám u sebe zrovna tabulky).

Re: Jaké použít lepidlo na lepení MDF

Sám používám Epoxyd v kombinaci s konfirmátovými šrouby.Před lepením je nutné zasvěrkovat celou bednu a svrtat díry/dva rozměry/.Pak zahloubení hlav.Lepidlo funguje i jako těsnění-zná každý modelář.Lepidla na bázi Herkulesu drží jako blázen.Při rozbíjení bedny se vždy štípne dřevo vedle,než lepený spoj.Chybí-li však při prvotním lepení někde lepidlo,je tam vzduchová  mezera"díra" v bedně.Tudy proudí vzduch a tapeta ani dýha to nezachrání.Tyto lepidla spojí bezvadně na tupo přesné,rovné plochy.Když se z nich vypaří voda,nezbyde z nich vůbec nic a při mírné nerovnosti lepené plochy....Nemám truhlářskou dílnu

Re: Jaké použít lepidlo na lepení MDF

na na bednu s labinou použil pattex wood standart a sešrouboval zenvitř vruty(dvě 18mm desky)  a drží to dobře smile

Web

Re: Jaké použít lepidlo na lepení MDF

A co Rakoll Express D3? Z toho šopu potřebuju kolíky prům. 6 mm a jediné lepidlo mají tohle. Zkušenosti?

Re: Jaké použít lepidlo na lepení MDF

ja  som nim lepil bedne zatial bez problemov smile   lepsie ako duvilax, bezne ho u nas pouzivaju aj stolari

Re: Jaké použít lepidlo na lepení MDF

V čom je lepší než duvilax? Akú to má konzistenciu? Ja mám skúsenosti len s duvilaxom a chemoprenom. Pri duvilaxe je problém v tom je sa MDF po stiahnutí svorkami šmíka, výhoda je že čerstvé lepidlo ide dobre utrieť. Chemopren sa zase vôbec nešmíka, myslím že pevnosť bude tiež super ale stekance sú ako žuvačka a horšie sa odstranujú, je problém pri brúsení.

(upravil peny 20. 7. 2014 20:30)

Re: Jaké použít lepidlo na lepení MDF

v podstate velmi podobne   konzistenciou duvilaxu(biely, po vytlaceni sa da lahko zotriet , po vytvrdnuti bezfarebny), duvilax Ls50 aj expres  je D2 trieda( ale da sa kupit aj duvilax triedy D3), rakoll by mnal byt D3 takze je pevnejsi, rakoll je aj vodeodolny  takze vhodnejsi aj do vlhkejsieho prostredia, inac nemyslim si zeby bol nejaky zasadny rozdiel ak sa porovnavaju lepidla na rovnakej baze  bez ohladuy na vyrobcu

Re: Jaké použít lepidlo na lepení MDF

často pracuji se dřevem, doporučuju polyuretanové lepidlo D4 třeba toto http://www.kovaninabytkove.cz/cs/eshop/ … 750-g.html
drží to neuvěřitelně silně a nabyde, takže vylepí veškeré spáry a je zaručeno, že je opravdu všude.

Re: Jaké použít lepidlo na lepení MDF

Ja jednou lepil zkusebni bednu Herkulesem a kdyz jsem ji chtel rozbit a hodit do ohne tak to praskalo mimo lepene spoje...

Re: Jaké použít lepidlo na lepení MDF

Ano, mě to dělalo to samé.

(upravil mechanik 22. 7. 2014 22:47)

Re: Jaké použít lepidlo na lepení MDF

majklsx, to znie super, určite ho časom vyskúšam, dakujem za tip. Skúsil by som ho hned ale platiť zase poštovné pri objednávaní cez internet nemám chuť... Skúsim v meste ale to by ma dosť prekvapilo...

Re: Jaké použít lepidlo na lepení MDF

to se dá koupit všude, jen to pak dobře stáhni k sobě, třeba svorkama, protože to lepidlo na větší ploše má sílu při nabytí.. ale co slepíš, to neutrhneš.

(upravil mechanik 23. 7. 2014 19:08)

Re: Jaké použít lepidlo na lepení MDF

len ma napadlo že budem používať polyuretanovú farbu tak neviem aby to nejako nepovolilo... Rovnaký problém mám s tmelom.

EDIT: a tak nie, tmel mám polyesterový, dúfam teda že to má odlišné rozpuštadlá...

(upravil erikzet 6. 11. 2014 13:20)

Re: Jaké použít lepidlo na lepení MDF

S mamutom mate niekto skusenosti?
Potrebujem nejake casti zalepit, aby lepidlo rychlejsie uschlo ako duvilax, lebo snim mam skusenosti ze sa smyka a idem lepit dosky s 5stupnovym odklonom, tak nech sa nemusim bat, ze rano pridem do pivnice a doska zalepena o centimeter dalej smile

Re: Jaké použít lepidlo na lepení MDF

Dispercoll D3 do vlhka je asi to nejlepší,mám to od bratrů co dělali v Petrofu.

(upravil mechanik 7. 11. 2014 13:02)

Re: Jaké použít lepidlo na lepení MDF

erikzet, v prípade že si z tých disperzných na drevo skúšal len ponal a duvilax tak by som doporučil vyskúšať patex. Možno by sa šmýkal menej. Je z týchto lepidiel najlepší. Duvilax a ponal sú dosť vodnaté ale patex je taký hustejší a gumovejší. Prípadne použiť chemopren ten sa určite šmýkať nebude.

EDIT: dolly j, opravené

Re: Jaké použít lepidlo na lepení MDF

erikzet: mamut je dobrej, ale potřebuje větší spáru než nulovou a proto na bedny moc ne..