Re: Doporučte kvalitní náhradu za OZ JRC4558

Určitě. V CD plejerech to bejvá typicky +1 nebo diferák.

Web

Re: Doporučte kvalitní náhradu za OZ JRC4558

Ondřeji, 604 není dobrej obvod ( slušně řečeno... ).

Re: Doporučte kvalitní náhradu za OZ JRC4558

proč?

Re: Doporučte kvalitní náhradu za OZ JRC4558

ano, proč? Já už si řikal že upgraduju přední kanály mé audigy2 a namísto jrc 4556A tam vrznu patici a do ni tu opa2604, se mi to zdal za 140Kč luxusní upgrade...... Co tedy případně jineho? sehnatelného(opa mají v gesu) / zaplatitelného(aby jeden operák nestál půlku ceny karty).

Re: Doporučte kvalitní náhradu za OZ JRC4558

OPA(2)604 je dobrej ale s podmínkou že výstup jede na prázdno (do velmi vysoké impedance) páč má výstup ve třídě B a proto nahoře tak kreslí.... lze to řešit bufferováním a nabiasováním do áčka.... jinak jako náhradu bych dopručil NJM4580 nebo NJM2114.Pokud bereme v úvahu cenu... NE553x nedoporučuju pokud nejsou od STmicro,Phillipsu nebo TI.

Není co dodávat...

Re: Doporučte kvalitní náhradu za OZ JRC4558

Bufferováním a nabiasováním...běž za roh, ať Tě nikdo nevidí a dej si dvě po hubě:-)

Web

Re: Doporučte kvalitní náhradu za OZ JRC4558

Sinclair:
Proč? Funguje to dobře konkrétně u tohodle typu nabiasováním je myšleno použití proudového zdroje 2mA s vysokou impedancí do výstupu,vyzkoušej a změř výsledek možná budeš překvapenej... ač tomu nebudeš možná věřit co se týče Operáků mam zkušeností poměrně dost... Takže pokud k tomu nemáš konkrétně co říci nekomentuj to raději...

Není co dodávat...

(upravil Jarous 9. 5. 2007 12:01)

Re: Doporučte kvalitní náhradu za OZ JRC4558

kazzatel napsal:

Ondřeji, 604 není dobrej obvod ( slušně řečeno... ).

Prosím kazzatele o vysvětlení proč OPA2604, není dobrý obvod, děkuji za fundovanou odpověď.

Re: Doporučte kvalitní náhradu za OZ JRC4558

http://www.dself.dsl.pipex.com/ampins/webbop/opamp.htm koukni sem tady je vidět jak kreslí nahoře proto má svůj charakteristickej zvuk pro kterej ho jedni milujou a jiní zatracují... při biasování ten hrb nad 10k malinko spadne a naopak zvedne se lehce zkreslení na nižších kmitočtech.... doporučuju se kouknout na dva typy a to OPA627 a AD797... NE5532 dopadl sice dobře ale jeho zrnitej hrubej charakter je dán starou topologií s uměle vyhnaným SR, která má prakticky nulovou odolnost vůdči vf bordelu škoda že graf nepokračuje k 50kHz a vejš tam se jeho vlastnosti hroutěj jak domeček z karet...

Není co dodávat...

(upravil opamp 15. 5. 2007 15:54)

Re: Doporučte kvalitní náhradu za OZ JRC4558

... a to je možná důvod, proč konkrétně v CD přehrávači za DACem 5532 zvukově selhává, zatímco podobně "low-cost" NJM4580 chodí slušně!

S charakterem zvuku OPA2604 máš pravdu. Mně nevadí, ale vnímám jej jako zabarvení, který tam nepatří.

Díky moc za informace, který se jen tak snadno neseženou!

Web

(upravil dawsoo 15. 5. 2007 17:03)

Re: Doporučte kvalitní náhradu za OZ JRC4558

OPAMP:
Přesně tak, já taky stavim 4580 nad 5532 ... 5532(4) jako I/U konverze za DACy s proudovým výstupem je imho vyloženě nevhodnej ale jako výstupní obvod za I/U pokud je kvalitně analogově předfiltován LPF na 20kHz je to už lepší.avšak za cenu zabití  dynamickejch vlastností celku. rád bych poradil poměrně dostupnou a běžnou OP275 ale ta zas chce mrcha to, aby z ní člověk vyrazil chce maximum, vysoký napájení +-18-20V v bežném neinvertujícím zapojení s A=1 až 10 ,prostě každej operák se hodí někam více a jinam méně chce to zkoušet měřit a poslouchat a pak vybrat co nejmíň sere.... když to řeknu lidově... smile doporučuju zkus sehnat AD8620 nebo AD8066 myslím že se ti budou líbit smile


Jak jsem již kdysi psal je škoda že neexistuje OPA2627 lol nebo AD797 v duálu, klidně s nižším SR.... myslím že by bylo jasno co použít...

Není co dodávat...

Re: Doporučte kvalitní náhradu za OZ JRC4558

smile

Dawsoo, jak se Ti zvukově líbí current feedback TPA6120A2? IMHO dost žrádlo...

Web

Re: Doporučte kvalitní náhradu za OZ JRC4558

Tépéáčko od TI je hodně rychlý a dobrý, ale díky CF a atyp pouzdru nejde jednoduše "tuningářsky"použít výměnou za klasickej 8pin operák s napěťovou zpětnou vazbou (stejně jako ostatní CF OPA nesnese kapacitu ve zp.vazbě), dovedu si ho představit v konstrukci od píky jako výstupní obvod preampu = imho ideální řešení, zkreslení a SR má přímo brutální a zvukově bych řekl že je uplně neutrální smile V doporučeným datasheet zapojení bych řekl s jistotou, že to  budou trošku kazit ty OPAx134... k němu by se hodily buď stájový top OPA627AU nebo konkurenční AD8620AR v duálu... 8620 opravdu hraje tak pěkně jak měří s jedinným omezením na max +-12V napájení což si myslím že pro preamp s linkovými úrovněmi nebo DAC vůbec nevadí... doporučuju spolu s AD8066 pozornosti před tépéáčko oba jsou na vejškách o fous lepší než 627 ... ale ta má zas asi nejpřirozenější zvuk jako celek, i když malinko temnějšího BB témbru než oba více bright analogy...

Není co dodávat...

Re: Doporučte kvalitní náhradu za OZ JRC4558

Dá se TPA u nás koupit?

Re: Doporučte kvalitní náhradu za OZ JRC4558

Dual 627 : Mám k dispozici redukci dva jednoduchý na jeden dvojitej....

Upřesnění : Dva jednoduchý SMD na jeden dvojitej DIL...ale i redukci SMD jednoduchej na DIL jednoduchej...

Re: Doporučte kvalitní náhradu za OZ JRC4558

A viděl jsem i redukci 2 jednoduchý DIL na dvojitej DIL. Je to tam, kde se rozebíraj DIY krabice.

(upravil dawsoo 18. 5. 2007 12:26)

Re: Doporučte kvalitní náhradu za OZ JRC4558

Dělaj, akorát jsou o dost dražší než plast,spíš se od toho ustupuje... je to asi jako u tranzistorů TO264 a TO3....

Není co dodávat...