Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 3 z 15)

Audioweb.cz » Ostatní technika » Úprava EZK RSD4132

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 ... 15 »»»

RSS

Příspěvky [41 až 60 z 286]

Re: Úprava EZK RSD4132

Hlavně nezapomeňte vykopat do prdele ten elyt v loudnessu..při popisu úprav jsem na něj zapomněl, obvod loudnessu je navíc blbě spočítanej.

Web

Re: Úprava EZK RSD4132

já to stavět nebudu,musím postavit něco "svého" smile

Web

Re: Úprava EZK RSD4132

to je na tom LM833N o tolik lepé než tl nebo NE,že je to třeba měnit?já budu stavět jako bakalářku filtr s korekcemi tak bych rád kdyby ste mi doporučili nějaký dobrý oz,ale zároven cenově dostupné

Web

Re: Úprava EZK RSD4132

Klidně tam to NE nechej. Hlavně čistej napájecí zdroj a signál bez vf bordelu - to je nejmíň půlka dobrýho zvuku. Stálo mě to dost peněz a času se k tomu dobabrat, tak utrácej až budeš opravdu nespokojen...

Jakmile operák (skoro jakýkoliv) bude pracovat v podmínkách, pro jaké je určen, to znamená, že napájecí šíny budou čisté a "tvrdé" i na vf a vstupní signál bude mít správně omezený spektrum, bude hrát uspokojivě (pokud teda je toho aspoň principiálně schopen).

Základní příčinou "kolapsu" NE553x a dalších low-cost audio operáků je nesplnění výše uvedených podmínek. Použití kurvadrahýho švába je už jen nouzový řešení.

Naopak, zajistíme-li tyto podmínky, jsou rozdíly mezi NE553x a "speciálem" stále slyšitelné a zřetelné, nicméně neměly by být důvodem k sebevraždě, zejména ne při poslechu přes běžnou aparaturu.

Jsem si plně vědom, že ještě nedávno jsem to prezentoval militantněji, sorry.

Web

Re: Úprava EZK RSD4132

jak blokovat vf bordel?

Web

Re: Úprava EZK RSD4132

je lepší aproximace bessel nebo butterworth?

Web

Re: Úprava EZK RSD4132

wwsly: Ani na jednu Tvou otázku není jednoznačné odpovědi...

Web

Re: Úprava EZK RSD4132

bessel je má lineární fázy(menší zkreslení) na rozdíl od butterw..   a butter..  větší strmost,strmost se dá zvětšit jednoduše ale linearizace fáze je asi problém.

někdo tu určo nějaký filtr navrhoval a dle něčeno se rozhodoval.

já to chci jako regulovatelnou horní propust pro satelity-případně to může hrát celé pásmo pokud bude stáhla až dolů na cca 25hz

Web

Re: Úprava EZK RSD4132

Ohohóóó! Na tohle si troufáš, když Ti unikají některé zcela elementární záležitosti?

Web

(upravil wwsly 17. 6. 2008 8:29)

Re: Úprava EZK RSD4132

ano, protože musím.
půjčil sem si pár knih a čtu,nějaký schémata doma mám a studuju jak se kde co řeší
však až bude něco hotové tak to sem hodím a můžete to zkritizovat

edit kdybych se nemusel ve škole nemusel ztrácet čas teoretickými v praxi nepoužitelnými věcmi tak by mě těch základním věcí uteklo rozhodně méně,zase  na druhou stranu mám víc praktických zkušeností jak třetina lidí (možná více)  ročníku na oboru. hodně lidí hltá teoretické sračky a učí se na zpamět (pokud vůbec) v honbě za dobrým průměrem, ale sami nejsou schopni něco vymyslet(to já sem na tom ještě vcelku dobře-někteří nejsou schopni zapojit odpor. dělič).
dovoluji si tvrdit že velká čast lidí u nás speciálně píše semestrálky z taháky a pak jsou na tom jak jsou. všechno se kopíruje,málo kdo něco vypracovává sám a pak to kde toho vypadá, že vetšina z nich je v praxi nepoužitelných.na druhou stranu množství věcí které je nutné se naučit je často nad síli většiny a to opět a ve většině případnů z předmětů teoretických.

Web

Re: Úprava EZK RSD4132

Punčochář, Dostál, Belza a možná z Tebe něco vypadne smile

Web

Re: Úprava EZK RSD4132

tedka čtu punčocháře a zárovň v AR Belzu,který mi připadá lepší na čtení,není to tolik matematické,což je pro začátek lepší.u pončocháře zas člověk po několikátém přečtení možná pochopí odkud se vzalo to či ono. plánuju ještě Láníčka-obvody,součástky dějě a Sedláčka od nás z fakulty-Filtry.to by mělo stačit pro obvodovou část. no pak se musím pustit do desky,takže eagle.
hlavně koukám na to jak navrhují ostatní něco obdobného a hledám společné rysy ap.

Web

Re: Úprava EZK RSD4132

Raději se zeptám před objednáním: lze vytáhnout potenciometry z korekcí stíněným kablíkem na přední panel? Jde mi o provedení, takhle jsou moc blízko u sebe. Co mám udělat pro to, aby se mi do drátků k poťákům neindukovalo rušení? A nebude to mít vliv na funkci? (předpokldám, že nebude) Díky za odpověď!

Re: Úprava EZK RSD4132

Nedělal bych to. Pokud to je klasický Baxandall, jsou potenciometry zařazené v relativně složité zpětnovazební síti operáku (nebo tranzistoru) a riziko rozkmitání nebo nasbírání vf bordelu je velký.

Web

(upravil Bubacek 15. 7. 2008 19:12)

Re: Úprava EZK RSD4132

mám na mysli konkrétně tyhle - EZK RSD4132
EDIT: http://www.ezk.cz/stavebnice_moduly/rsd4132.htm

alespoň potenciometr na Volume bych potřeboval šoupnout cca o 5cm vpravo (jestli je to tedy ten krajní)
anebo celé přeházet, pokud není volume na kraji

Re: Úprava EZK RSD4132

No pokud je to 5cm, tak to ve většině případů při 25k poťáku ani není třeba stínit.
Ovšem poťáky korekcí je jiná písnička, ty jsou tam originál stokilový /nevím teda proč.../ a ty bych tedy moc nenatahoval. Když už, tak přehodit za 25k či méně a přepočítat korekční obvod.

Web

Re: Úprava EZK RSD4132

díky moc!
sinclair: moduly SPV100P+ dorazily v pořádku a už se na ně chystám smile

nevíte někdo, v jakém pořadí jsou na těchto korekcích poťáky?

Re: Úprava EZK RSD4132

Víme: http://audioweb.cz/viewtopic.php?pid=13328#p13328

Re: Úprava EZK RSD4132

Ahoj, potreboval by som upraviť aby z jedného mono signálu sa spravili 2mono sign.
Prekreslil som potrebnú časť a ostatné dorobil, zatial bez hodnôt- len čisto na ukážku či je to tak možné.
A na tom invert. zos.-fitlrovej časti dochádza tuším k otočeniu fázy tak či by bolo možné dať tam ešte jeden invert. zos. zo 1x zosilnením.
http://www.postimg.cc/gxWNg0J.jpg
Je to takto vôbec možné spraviť, alebo niake vaše úpravy, dakujem.

(upravil wwsly 11. 10. 2008 15:17)

Re: Úprava EZK RSD4132

pokud ti vadí inverze u korektoru,tak dej  ty IO3-4 jako invertujici ne?to schéma je Z EZK,že?a tam je 100k poták na hloubky, což není úplně fine.. jak to tady popisoval sinclaire dát tam radši 25k a přepočítat obvod.

Web

Příspěvky [41 až 60 z 286]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 ... 15 »»»

Audioweb.cz » Ostatní technika » Úprava EZK RSD4132

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£