Téma: Jak počítá LspLAB

Nějak sem se nedočetl, jak tenhle program počítá objem bedny - asi nepočítá s reproduktorem že? až to budu stavět, budu tedy muset připočíst koš reproduktoru?

Re: Jak počítá LspLAB

Žádnej program ti nepočítá objem repra, zadávals snad někde rozměry všech jeho částí? Asi těžko, není kam.

Re: Jak počítá LspLAB

nezadával. chňápu......

Re: Jak počítá LspLAB

Kromě extra malých boxů zanedbatelné. Kdyby sis dal tu práci, tak bys zjistil, že například už ta díra pro reprák, co ji vyřízneš v bedně často přidává větší objem než zabírá repro.

Re: Jak počítá LspLAB

no, to se mi u Eminence nechce nějak zdát big_smile
další věc - co basreflex? počítá se s tím že je v ozvučnici, nebo si taky musím přidat na něj objem?

Re: Jak počítá LspLAB

Pokud se použije nějaká 25ka deska, tak se to u té Delty +/- vynuluje.
Bassreflex musíš taky odečíst.
Na 12G40 ses vysral nebo co? big_smile

Jinak pokud tu Emi chceš dávat do auta, tak přestože jsem ji neslyšel (jen 12LX), BR bych nedělal. V uzavřené 40l díky vyššímu Qts pojede slušně a přesně odspoda. BR tomu dost zvedne GD a bude to možná trochu hučák. Na poslech uzavřená; na oslnění okolí BR.

Re: Jak počítá LspLAB

no já sem to samozřejmě simuloval a GD se mi nezdálo nějaký hrozný...
na 12G40 jsem se uplně nevysral jen nevím jestli na ní budu mít. jsou to přece jen tři kapříky a to už bych mohl rovnou přemejšlet o B&C - bude to má první opravdu hudba v mym autě.... Naštěstí v pátek dovezou známému z ICQ tu deltu12LF do 40l basreflex bedničky, tak poreferuje a uvidí se. hučák rozhodně netoleruju... ale aby mi to nebylo schopně zahrát 50Hz vůči zbytku to už se mi nechce moc líbit.

Re: Jak počítá LspLAB

To bude hučet!!!

Re: Jak počítá LspLAB

Frank: podle simulací to je dost padající křivka a "nevypadá to" - padá to dost brzo a prudce, při nastavení cavity to mírně stoupá, ale vážně mírně.... no, ještě uvidim smile

Re: Jak počítá LspLAB

Delta 12LF musí mít při 40l BR hrb, jinak to nejde... nevěřim tomu.

Re: Jak počítá LspLAB

proč tedy bassbox ani lsplab nic takovýho netvořili???
dal jsem bednu 44l, basreflex podladěnej na 47Hz a 50% tlumiva a je to poměrně ok. víc než poměrně - uplně rovně +-0.1db a pak pokles s frekvencí.... (bez cavity simulace)