Téma: Hlodník

Původně jsem to chtěl dát do "O tom to je" ale nakonec jsem se rozhodl pro samostatný thread. Rád bych sem dával zábavné "vejšplechty" co člověk potká na Netu nebo mu někdo říkal, s čím se potkal a podobně. Přispějte i vy!

PRVNÍ VÁRKA:

* Reproduktory (subwoofer) pomerne hlasite píska i kdyz jsou zapnuty a hlasitost je dana na minimum. maji to takhle vsichni ? nebo sem zase ten smolar ....

* Dobrý den,potřebuju zjistit, jestli je ten centrální reproduktor (centr) schopen unést cca 9kg LCD monitor.
   Odpověď: ja mam 80kilo a nevydrzel

* Přivezl jsem si je (Genius) domů a hned po zapojení jsem zjistil, že mám nejspíš vadný kus.Nejdou zadní satelity, jen v jednom hučí a přehřívá se.
   Technik: Dobrý den, tohle by dělat neměly zkuste se přesvědčit jestli máte v PC nastavený 5.1 zvuk

* Teď sem si vzpomněl že jeden drobnější problém byl. Asi po půl roce co sem vlastnil reproduktory jsem zjistil že mi přestal hrát.

* Technik: Dobrý den, zkuste vypnout všechny digitální vstupy jestli to nepomůže.
   Zákazník: Dobrý den. Nevím jaké vstupy máte namysli, na zařízení žádné nejsou. Nemohl byste prosím více specifikovat?

* Zajímalo by mě zda se dá wofer položit na bok? A myslýte že by na bok podávali stejný výkon?
   Odpověď: nezapomeň na ten bok taky dát nožičky, kvůli zvuku. Jinak se zhorší kvalita basů dojde k útlumu a nebude to věrně znít.

* Pri zvysenej hlasitosti mi dost rezonuje basovy reproduktor. Ked som ho rozobral,pisalo tam: 100w , 8 ohm. Docital som sa , ze ma 45w , to je mi jasne ale je impedancia 8     ohm ? Otazka je :mohla by (rezonancia) byt spôsobena tym , ze mam tieto repraky us dost dlho (4r) a reprak je proste us vybity

* Dobrý den, mám tuhle repro soustavu doma, ale po používání asi měsíc , sem je měl normálně vypnuté, byly zapojené jen v elektrice a najednou se z nich zničehonic začalo z basáku stračně kouřit a smrdět jak kdyby se spálily tak sem je honem vypojil, pak sem se kouknul na pojistku a ta byla ůplně v pořádku.Od té doby nejedou. Nevíte jak se to mohlo stát??

* Z diskuse:
mam hifi Yamahu GX-500, a na zesilovaci (ve vezicce) jsem dal na max. bass boost, zesak ma 80+80W RMS pri 0.9THD, ale na vezi je zezadu max. odber 140W, repraky maji snest max 120+120W, jsou tripasmove, ale kdyz jsem si ted pustil skladbu Sub-Woofer, na test basu, tak se ty membrany u basaku strasne rozvybrovaly a zacaly smrdet. hned jsem to vypnul ale v pokoji mam takovej ten smrad

estli jsi byl nekdy hodne blizko z boku u basaku, kdyz jede na plny pecky, tak dost vibruje a vytvari pri basovych spickach peknou tlakovou vlnu - je dobre citit, proto si myslim, ze se ti tam mohlo neco uvolnit a to ted smrdi [mozna zkratuje] a muze to basak odrovnat

ono to nesmrdi porad, jenom kdyz to pumpuje vzduch

jestli ti neshořela vyhybka  nebo se na ní něco nespálilo (kondík)
ikdyž popravdě si nejsem jist jestli tohle vůbec vyhybku má

Nemusí, co by musely.... třípásmový systém vyhybku mít vůbec nemusí... Udělat vyhybku je jen dorbrovůle návrháře

Kondík ne, ten nesmrdí, tam se dávají většinou bipoláry a ty nesmrděj

to spíš tto druhý... to se speče a smrdí a pak vypaří, že.

No je možné, že se opravdu začala pálit ta cívka... Ale ne přímo ta cívka ale třeba povrchová úprava toho cívkového drátu co se dost napouští nějakou záležitostí, podobnou co je na povrchu normálních odporů... to začně hořet jako první, vyhází z toho takový hustý bílý dým a smrad všichni známe... ale drátu(tomu odporu) se nic nestane(to až potom, co po dýmu přijde ohen... to už drát nemusí přežít)

Bol to bipolar a bola to sila z basreflexu sa valil smradlavý šedý dym vždy keď udrel basák. Inak je to OK.

Ved kazdemu jednemu repraku (normalnemu)na tejto planete sa zacne silno zahrievat cievka a ta tak trochu zasmrdi je to uplne normalny jav

Re: Hlodník

Přidám taky pár hlášek co sem posbíral při courání po netu.  Podobnost s některými zdejšími přispěvateli čistě náhodná big_smile

*
Sendyx
Mám dneska trochu zarosenou křišťálovou kouli, ale dívám se dívám, neni to kondík ?

*
lotrpotr
A kdo je to Pavel Dudek?
sinclair
Lotře, běž za roh a dej si dvě až čtyři po čuni. A zbytek neděle klečet na hrachu čelem do kouta.

*
sinclair
Vrtáku Ty jsi přece prase...to snad není možný-počítám dobře? V jedné větě, čítající cca 12 slov, pět hrubek...
vrtacek
s češtinou mě neotrvuj. 
Hill
tak v jaké řeči ti to bude vyhovovat?
vrtacek
v takový kde není pravopis.
Sendy
Nějaký newspeak, čili novy jednoduchy prasopys pro jednoduchy tlupa člověk?
mechanik
píš ako počuješ!!!

*
EL34
Hurvínek
zdravím, navrhujem chassis pre elektrónkový zosilnovac a potreboval by som vediet aký velký priemer majú mat diery pre patice na EL34 a pre novalove patice. Dik

vakuum
Existujou na to vzorce s integrálama, kde hledáš charakteristickou impedanci chasis, jako u vedení. Běžně v praxi se používá empirických vzorců, u kterých vycházíš ze změření patice, násobíš koeficientem Ka a dostaneš průměr díry. Ka volíš tak aby se ti tam ta patice vešla, ale nepropadla. :-§

Hurvínek
fakt vtipne schuti som sa zasmial.. problem je v tom ze nemam doma tu paticu a nemam ani take naradicko doma preto to davam vyhotovit jednemu chlapikovy a musim mu nakreslit rozmery.... takze please mohli by ste niekto napisat tie rozmery pre tie patice..dik

Venca
Zkus mrknout do katalogu firmy ges ta prodává i patice ty je maj v tom katalogu myslím i o kótovaný

Sendy
Já bych dal 1 + 1/32", nebo 79,45mm. Když to bude velké, tak to prořešeš a dáš tam GU81.

vakuum
Nojo, sorry... ale fakt je to různý. Noval mi vychází ± 24 mm Octaly tady mám mezi 27 a 32 mm a vypadají, že to musí být docela přesně, jinak propadnou. A to nemluvím o rozteči upevňovacích šroubů

Hurvínek
najlepsie bude ak si objednam keramicke oktaly z gesu hoci niesu najlacnejsie a plastove novaly...

*
Já bych spíše řekl, že se jedná o vyslance bojovníka z klubu fanoušků EaV se zbytky šedé kůry, který byl vyslán do boje proti něvěřícím, ovšem v zápalu boje bylo z jeho strany poněkud zapomenuto na zbraně, takže při pohledu na hradby soupeře si alespoň na nepřítele z dálky uplivl, považujíc to za přesvědčivé vítězství smile

*
kurva, hustomazec na druhou, tahle debata smile)))))))

*
Frank:
Už jsem to našel  samozřejmě nechyběly sinclairovy kéry:
sinclair wrote:
Lebo si strašlivý kokot, spravil si kokotinu a kokotov ludia najčastejšie a najradšej nasledujú.

*
sinclair
Wolfe, já, sinclair,za sebe prohlašuju, že seš piča velká jak Rožmberk.

*
EKKAR
Svatá pravda - co slovo, to perla, jen do žuly vytesat a pozlatit na věky věkův pro památku generacím budoucím...

*
Sendy
Když do toho pustíš 1001W, tak nastane okamžitě Armagedon, a na
obloze se objeví 4 jezdci apokalypsy... sluneční záře zkalní a zaduní
klády, které tě budou zatloukat do země...

*
Ten zesilovač bude nejlíp vytweakovanej těsně pod víkem kontejneru   

*
D.J. Ř.E.P.A. - Bude efektivní basový box s objemem 500l a basákem dexon drb 18 palcový?
Versace - Jo, asi tak, jako stěrače u ponorky.

*
kali - Zdravim potrebuji poradit jaky typ ozvucnice pouzit pro repro Dexon DRB 20/40/01,8. Bassreflex nebo uzavřená? Pro domácí využití.
lager - Na sub s DRB 20 se plně osvědčila záchodová mísa případně plechový kontejner, běžně k mání před každým vchodem.
sinclair - V lepším případě krabice od televizoru, co najdeš na půdě, rodiče ji ze zvyku jistě schovali:-))Na takový reproduktor je škoda čehokoliv dřevěného, byť by to byly jen slisované odpadové piliny a třísky.

*
matezzz - chtěl bych se zeptat, jestli se pro dexon drb 18" hodí bassreflexová ozvučnice 230 l, když má Qts=1.98 a Vas 505l. fs=25Hz bassreflex: 5x50cm délka: 37cm
Sendy - Reproduktor s Q skoro 2 je nejlépe strčit do ozvučnice cca 1,5 x 1 x 0,8 metru, plastové, s odklápěcím víkem, od firmy Odvoz a zpracování domovního odpadu


*
Crifodo
Předmět: zmizel humoristický román!
Koukám, že zmizelo vlákno "Pomoc s dokončením schématu", kde jistý mladý dogmatik dokázal v jednom příspěvku třikrát požádat zkušenější o radu a současně jim vynadat za neznalost. Myslím že takovéhle výživné story tu mohly zůstat pro odstrašení

Hill
Moje chyba - chtěl jsem vlákno pro výstrahu uzamknout (i humoristické romány mají poslední stránku) a nějak jsem se netrefil na ikonku. A ještě jsem to potvrdil. Pak už to zastavit nešlo. Po ránu jsem to nějak neukočíroval.
Ale, komu není rady, tomu není vzájemné hospodářské pomoci, tak se zase tak moc nestalo. A na serveru zbude víc místa pro užitečnější diskuse.

Crifodo
aha, tak tos byl ty.  Třeba to má někdo offline v počítači? takové perly by se měly opatrovat.

Sendyx
Perly opatrovat... a co s perlorodkami ?

Hill
Nakrmit pískem, jednou se ta perla přece musí vyvést.

(upravil DeadMAN 8. 7. 2008 22:32)

Re: Hlodník

sinclair - 26.01.2005 20:22:29 - elektronika - 20764
   
Nevyskytuje se na tomhle fóru trotl, co mi poslal přes JBPtech na opravu
zespodu úplně zrezlý autozesilovač Schumacher A4000?? Chtěl jsem se
ho optat, jak je s tím spokojenej a jak mu to v tom hovnocucu hraje. Jinak
si totiž neumím vysvětlit kompletně zrezlé, komaxitem upravené ocelové
díly zesilovače...


kubac - 26.01.2005 20:35:27 - elektronika   

twe sinclaire, ty dneska teda perlis smile


TNT - 27.01.2005 18:35:21 - elektronika   

Se rechtam jak kun smile)


KONEČNE SOM NAŠIEL TOTO:

Lukyn, 9.3.2006 17:53:43
Cituji návod z AR 11/2003:FT218-"Tato výbojka není výrobcem přímo určena pro vyšší kmitočet záblesků,ale několik let praktického provozu ukázalo,že při dodržení určitých podmínek lze s úspěchem v daném zapojení používat."..

sinclair, 9.3.2006 19:01:10
Tohle může napsat leda autor, jenž je kokotem. Tři z deseti to možná vydrží déle, dalším uživatelům těch zbývajících sedm bouchne po minutě. Pro stroba je třeba používat k tomu určené výbojky, tak jako je na vyvážení hoven ze septiku potřeba používat hovnocuc a ne mlékárenskou cisternu.

Web

Re: Hlodník

"sinclair"
"Wolfe, já, sinclair,za sebe prohlašuju, že seš piča velká jak Rožmberk."

Tahle je nejlepší smile

Re: Hlodník

babakus - to som akurát čítal na fóre niekde... Akože myslím, že Sinclair je na takéto hlášky veľmi plodný jedinec smile

Web

Re: Hlodník

Myslím že se to tu zaplní.

Re: Hlodník

sinclair, je lepší jak srandokaps big_smile

Re: Hlodník

Téma: První použitelné cinche

kazzatel: Vím o jednom ještě lepším řešení, Bohouši : " Viagrinch " - ovšem tlakovaný plynem, ne krví, takže by byl dokonale pružný a tudíš přilnavý...

velky bobo: Nedá mi moc práce představit si, jak by vypadal protikus - mám na toto téma poměrně dost videomateriálu.

Re: Hlodník

Tak teď jsem se zasmál až jsem si shodil přijímač od bezdrátové krysy ze stolu.

Re: Hlodník

Ty bláho to su ine zadery big_smile ...

Re: Hlodník

A: ahoj
b:zdar
A: jsi pod vlivem?
b: kurva jak to z těch čtyřech písmenech poznáš?

Re: Hlodník

tak takový hlody nemá ani Bohumil Stejskal  lol
mě se nejvíc dostal ten protikus velkého boba

Re: Hlodník

big_smile

Web

Re: Hlodník

12:14:10 ‹Likvidator› ja neviem ani co je to cievka viem iba co je to w a  ohm

Re: Hlodník

Stojí za to spomenúť, že ten likvidátor má v skúšobni 8500W apec. Čo je asi hovadina...

Web

Re: Hlodník

Ja puvodne nechtel, ale dam to sem:
(debata o komponentni autosade, autora uchovam v anonymite)

...tyjo tak te'd mě otec nepotěšil... on je vyučenej elektrikář a tak koukal na tu vyhybku a prej že v ní je ochrana proti velkejm proudům a ta mi asi když přidám volume vypadne... sad

Re: Hlodník

lol:lol::lol:

(upravil DeadMAN 10. 7. 2008 19:20)

Re: Hlodník

DeadMAN - Dj Energy ‎(18:47):
www.imagewoof.com

Dj Noxx ‎(18:50):
http://www.imagewoof.com/view_image/820 … C00388.JPG

Dj Noxx ‎(18:51):
http://www.imagewoof.com/view_image/bf3 … C00387.JPG
prečo to kurva nehrá ako subwofer
DeadMAN - Dj Energy ‎(18:52):
???

Dj Noxx ‎(18:52):
hrá to na pííču

DeadMAN - Dj Energy ‎(18:53):
jako

Dj Noxx ‎(18:56):
co ja viem,vobec ne ako subac
ves s tym volaco urobit?

DeadMAN - Dj Energy ‎(18:57):
vobec ne ako subac je siroky pojem... ticho? hlasno? hlboko? nehlboko??

DeadMAN - Dj Energy ‎(18:58):
aky objem ma bedna? ktora ARN 226 je tam? rozmery BR

Dj Noxx ‎(18:58):
co ja viem

DeadMAN - Dj Energy ‎(18:59):
koho to je?

Dj Noxx ‎(18:59):
moje,to som uz davno robil,len som nemal nervy sa s tym jebat ked to nehralo ako ma

DeadMAN - Dj Energy ‎(19:00):
dopici nevies kolko to ma litrov? ake rozmery ma bassreflex?

Dj Noxx ‎(19:02):
5 na sirku 2,5 donutra

DeadMAN - Dj Energy ‎(19:02):
litre?

Dj Noxx ‎(19:03):
neviem ja to mam zistit

DeadMAN - Dj Energy ‎(19:03):
KOKOOOOOOOOOOOOOOOOOT
ODMERAAAAAAJ
objem kvadra do piči
AxBxC

Dj Noxx ‎(19:05):
lenze ako mas medzi reprakmi tu ciaru,tak tam je to predelene cele

DeadMAN - Dj Energy ‎(19:05):
daj mi rozmery bedne lebo si asi postihnuty

Dj Noxx ‎(19:06):
nemam tu ani meter kurva cakaj idem pren

---PRIŠIEL METER---

Dj Noxx ‎(19:09):
a= 80 cm
b=23 cm
c=31 cm

DeadMAN - Dj Energy ‎(19:11):
vonkajsie rozmery?

Dj Noxx ‎(19:12):
hej

DeadMAN - Dj Energy ‎(19:14):
Prva kokotina - objem pre kazdy basak je pri najlepsej voli 18L, co je kurva malo. 1ks potrebuje cca 30L.

DeadMAN - Dj Energy ‎(19:18):
druha kokotina - ze tam vobec je basreflex

Ladenie "supvolfra"
http://www.imagewoof.com/view_image/e8a … titled.PNG

Web

Re: Hlodník

ROFL smile

Web

Re: Hlodník

Zas nějakej chytrák co tomu nerozumí.