Téma: SS napětí na výstupu

Zdravím, mám jako obvykle jednu opravdu dementní otázku. Pokud vezmu nějaký obyčejný tranzistorový zesilovač tak u něj mám nastavený určitý klidový pracovní bod, tímto ovlivňuji i SS napětí na výstupu. Změní se hodnota SS napětí na výstupu, pokud odpojím (ustřihnu, vyřadím...) vstupní signál? Dle mě se ta hodnota prostě změnit musí...

Re: SS napětí na výstupu

Prečo by sa mal offset zmeniť?

Web

Re: SS napětí na výstupu

Protože to říkám já. cool Ne, teď vážně, pokud se změní offset u STKčka jen tak z ničeho nic, může se jednat o jeho poruchu? Konkrétně, jeden kanál 110mV, druhý 70mV. Druhý kanál nehraje...

Re: SS napětí na výstupu

110mV je dost. Každopádně kliďák by se ss offsetem neměl mít co do činění. Pakliže se to ovlivñuje bude něco špatně.

Re: SS napětí na výstupu

Střídavý signál by s tím neměl dělat nic. Ale pokud hejbeš třeba i jen s hodnotou svodu (odporu proti zemi) u neinvertujícího vstupu, offset se může měnit.

Web

(upravil little 6. 7. 2008 21:12)

Re: SS napětí na výstupu

Děkuju za odpovědi. Pokud se mi teda podaří namísto signálu zapojit GND, či nedejbože vytvořit zemní smyčku...ss offset se změní. Chápu to dobře? smile

Re: SS napětí na výstupu

Ne, pokud je na vstupu vazební koďan. A ano, pokud není smile

Web

(upravil danhard 7. 7. 2008 16:50)

Re: SS napětí na výstupu

Tedy nemůžu si pomoct, ale little má někdy dotazy, že mě připadá, že mu z toho útvaru co má na krku  při nějaké neopatrné manipulaci vypadl mozek lol

Re: SS napětí na výstupu

Já si v průběhu dne opravdu občas připadám, jako by mi to lejno z hlavy vylezlo neznámo kam, takže Tvoje připomínka není zase tak od věci... lol