(upravil VOX 13. 5. 2007 16:56)

Téma: měřící box k mikronu

Jelikož možná budu majitelem měřícího mikrofonu, zbastlil sem dohromady schémata zapojení zdroje pro napájení mikrofonu který se tu chystá a přepínač signálových cest pro měření SPL a IMPedance. Snažil jsem se co nejvíc využít to co mám doma v šuplíku, takže to není nic moc. Mně zajímá jestli je hodnota součástek R1,R2,R3 a C1 ve funkčních hodnotách. Hlavně se mi nezdá hodnota R3 jesti tam vůbec nějaký má být a dále C1 aby nebyl moc malý a neořezával spodek výše než cca 20Hz. Může na to nějaký elektronek z vás kouknout a poradit?
Schéma bastlu switche je zde: http://img291.imageshack.us/img291/5880/switchpj3.th.gif

PS: chci tam ten fantom, protože se mi nelíbí, že bych do micu měl tahat ještě další drát pro napájení, to radši na konci udělám nějaký spliter a poleze z toho jeden konec do linky micu a druhý pro ext. napájení....

Web

Re: měřící box k mikronu

D2 a D5 máš obráceně, jestli se nemýlím.

Budeš mít mic od Chucka? Nemá on náhodou linku ven? Tak pak na fo fantom?

Re: měřící box k mikronu

Budeš mít tem mikrák s elektronikou od Chucka nebo ne?

Re: měřící box k mikronu

Jo, má to být ten mic od Chucka...

Web

Re: měřící box k mikronu

Tak ten má integrovanej preamp. Tam fantom nevyužiješ. Má to symetrickej linkovej výstup a nějaký napájení po tušim pětižílovym káblu. Udělej si radši linkovej preamp (možná nebude ani potřeba)

Re: měřící box k mikronu

Ten preamp nebude potřeba, když to má mít 0dBu na výstupu. A tobě se zamlouvá, že do toho micu potáhneš dva kabely, jeden signálový a jeden napájecí? Není tohle jeden z důvodů proč to profíci řeší fantomem, všechno pěkně v jednom a na koncích to zase jednoduše rozdělit. Přece to musí jít i na nesymetrické lince??

Web

Re: měřící box k mikronu

Bude jeden kabel s pětipólovym konektorem!

Re: měřící box k mikronu

A ták, to mněli říct dřív, vašnosti.

Web

Re: měřící box k mikronu

Kluci zadnej kabel asi nebude. Nebo nepocitam s tim ze bych kabely dodaval. Predpokladal jsem ze 5 dratku jste schopni zapajet. Celej tento projekt vznikl mimo jine z toho duvodu aby nekdo nemusel podobnou ptakovinu jako micpreamp delat.

Re: měřící box k mikronu

Já jsem ani nemyslel, že budeš dávat kabel....

Re: měřící box k mikronu

Chalpci, aby nedošlo k neporozumění, původně sem ten switch box chtěl udělat pro ECM8000. Tím pádem sem měl vymyšlený i předzes. Potom, ale přišla nabídka na mic od Czech_Chucka, takže sem vyhodil předzes. Ve specce na ten mic sem spávně nevycetl, nebo nepochopil, ze to bude všechno v jednom pětikolíku. To mi objasnil Frňák. Proto sem tam vymýšlel ten fantom. A žádný kabel není třeba nikomu dodávat. To si přinejmenším každý pořeší každý sám. Tož tak.....:/

Web