Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 2)

Audioweb.cz » Reproduktorové výhybky » ARN 226-08/4+Tesla Music 40

  Stránky: 1 2 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 24]

Téma: ARN 226-08/4+Tesla Music 40

Zdravim, tak po 14 dnech čekání na SubJunior z aldaxu se asi nedočkám, krmim svuj vyrobenej zesik s TVM-ARN 226-08/4 ohmy veeelmi starým, ale kvalitním zesilovačem Tesla Music 40W RMS. Vyštrachal jsem nějakou dvoupásmovou vyhybku PEKRA s dělícím kmitočtem 2800 Hz a strmostí 12dB/okt. No co se týče zvuku, nejsem spokojen, hlavně při rockový muzice, ten woofer prostě hraje, ne jen nízký basy, ale všechno. Proto se ptám, jakej filtr koupit, abych dostal opravdu jen čistý basy, bez zkreslení a bez dalších pazvuků.... Když pustim sub test, tak je to bomba, málem se daj ,měnit tabule ve voknech...
Pokud možno něco plug&play bez nutnosti něco bastlit dohromady, rád bych to schoval do boxu, díky..

Re: ARN 226-08/4+Tesla Music 40

Výhybku pro subwoofer mají třeba v dexonu pod označením CR 19, ale myslím že to nemá smysl kupovat.
Jako nouzovka by mohlo posloužit toto:
zapojit před zesík, mezní frekvence 106 Hz.

        ____             ____
IN ----|____|-----------|____|-------- ZES
        1k5       |       15k     |
               1u===         100n===
                  |               |
GND------------------------------------GND

4 součástky, to zvládneš smile

Web

Re: ARN 226-08/4+Tesla Music 40

Neboj, junior přijde smile

Web

Re: ARN 226-08/4+Tesla Music 40

Ollie: Nojo, jenže is mejma znalostma bych nad tim strávil hodiny času a pak by to třeba ani nefungovalo, to ty dvě kila klidně oželim.. díky za typ

opamp: už tomu moc nevěřim, ani nezaslali údaje pro platbu a když sem se dotazoval, tak taky nic..

Re: ARN 226-08/4+Tesla Music 40

To je divný... a v evidenci objednávek na aldax.cz to máš nebo ne? Třeba se to někde ztratilo... Mně přišel subsenior do 14 dnů...

Ta vyhybka co Ti poslal ollie je podstatně lepší nápad než pasivní výhybka zapojená mezi zes a reprák. nech si to ještě projít hlavou.

A nemáš třeba v počítači vícekanálovou zvukárnu? Že by sis udělal výhybku pomocí softu, za počítačem by už byly jen 3 zesy a bedny + sub...

Web

Re: ARN 226-08/4+Tesla Music 40

Je skutečně tak velký problém zvednout telefon a zavolat Pierrovi?

(upravil sinclair 19. 6. 2008 23:10)

Re: ARN 226-08/4+Tesla Music 40

On ten náš eshop není úplně takový ten klasický, co mají všichni a zatím má nějaký mouchy, co Pierre postupně odchytává. Nejjednodušší bude, Rendy, zavolat na 603 197 063 a domluvit se s Pierrem přímo, pokud vím, ty moduly jsou normálně skladem.
V eshopu vidím objednávku 3866, to jsi Ty? Petrxall nebo tak nějak?

Web

Re: ARN 226-08/4+Tesla Music 40

sinclair: díky, jo to je ono, ale bohužel včera sem sehnal přes kámoše už něco jinýho

Re: ARN 226-08/4+Tesla Music 40

Tak tu objednávku telefonicky stornuj, nebo Pierra hrozně nasereš.

Web

Re: ARN 226-08/4+Tesla Music 40

Ot:
Sinclaire, existuje možnost výměny SubJunioru za SubSeniora? Junior je netknutý, leží mi na stole, tak jak přišel. Cenový rozdíl a všechny náklady spojené s výměnou bych samozřejmě hradil. Spokojil bych se i s menší "odkupní cenou" juniora, než je současná prodejní cena na Aldaxu. (řekněme 750,-Kč ...případně jak si sami určíte).

Když mě pošleš do řiti s tím, že jsem si měl seniora koupit rovnou, tak to budu respektovat, zvlášť, když Vám tam teď jeden SubJunior (ten co si Rendy nevyzvedne) bude přebývat wink

Web

Re: ARN 226-08/4+Tesla Music 40

sinclair: dneska už mi přišla faktura, tak to vemu, třeba se bude někomu hodit nebo se mi bude zamlouvat víc než FNL, který mám ted, tak si ho nechám

Re: ARN 226-08/4+Tesla Music 40

Fedore myslím, že to půjde, domluv se s Pierrem. Telefon viz výše.

Web

Re: ARN 226-08/4+Tesla Music 40

Toho juniora od tebe klidně vemu, stejně jsem měl v plánu ho někdy v budoucnu pořídit.
Z Prahy se stěhuju v pátek ráno, tak nějak první týden v červenci bych se pro to stavil.
Může být ?
Eventuelně můžu poslat peníze převodem.

Re: ARN 226-08/4+Tesla Music 40

Tak teď  nevím Honzo, jestli to je na mě, nebo na Rendyho. Jestli na mě, tak jsme v podstatě dohodnutí. Juniora Ti nechám za 750,- (je kupovaný v únoru 08, a jak už jsem psal, je netknutý). Kdyby ses stavil, bylo by to lepší - nemusel bych se s tím balit. Stejně máš ještě u mě ty trafoplechy.
Potvrď (nebo vyvrať) mi, že jsem Tě správně pochopil, ať si můžu od pánů z Aldaxu seniora objednat. Jinak využiju sinclairovu nabídku a zítra se s Pierrem domluvím na výměně.

Web

Re: ARN 226-08/4+Tesla Music 40

Pochopil jsi to správně, je to na Tebe "o).
Stavím se někdy první týden v červenci, budeš doma ?

Re: ARN 226-08/4+Tesla Music 40

Myslím, že jo. Až budeš vědět přesný termín, tak se ozvi.
Beru to tak, že jsme si plácli a objednávám seniora smile

(sinclaire, je to objednávka č.4552)

Web

Re: ARN 226-08/4+Tesla Music 40

Oki, díky.

Re: ARN 226-08/4+Tesla Music 40

Tak subjunior je doma, jen se chci zeptat, zda je možné k tomu použít tento zdroj: http://www.ges.cz/?page=index&or=so … ES07506807
a dál by mě zajímalo, když vedu zvuk s PC, zda můžu použít normál vstupní L+R cinch konektory..

Re: ARN 226-08/4+Tesla Music 40

tak poradí někdo? nerad bych to spálil hnedka... nejsem elektrikář, co sem zapojoval tak možná elektriku ve škodovce

Re: ARN 226-08/4+Tesla Music 40

junior nepotrebuje nahodou symetrickych 15V napajanie? a preco chces pouzit tento cinsky smejd? Radsej si zbastli vlastny zdroj napriklad so stabilizatormi 7815/7915 alebo LM317/337. Ale myslim zeby postacili aj so zenerkami plus nejaky ten srot okolo...

Příspěvky [1 až 20 z 24]

  Stránky: 1 2 »»»

Audioweb.cz » Reproduktorové výhybky » ARN 226-08/4+Tesla Music 40

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£