(upravil volvacek 12. 6. 2008 15:14)

Téma: Hodina s panem Federmanem

Tak sem právě přišel ze školy po náročné hodině s panem učitelem Federmanem. A rozhodl jsem se že tady napíšu, protože  nikdy jsem o sobě netvdil že o PA systémech něco vím. Ale pan Federman mě dneska utvrdil v tom že opravdu nic nevím a i kdybych něco věděl tak je to rozhodně blbě, prostě že nic vědět nesmím. Docela mě potom zaskočila odpověď na otázku za kolik by se dal postavit zesilovač 2x2kW. To mi po sečtení všech částek vyšlo nějak okolo 5000 a to s bednou, chladičem, prostě vším smile To bych chtěl taky umět stavět takové zesilovače za takovou cenu smile Dale když jsem se ho po přednášce o vysoko výkonových počítačích zeptal zda je k nečemu stavět výhybky se strmostí 18,24 dB na oktávu a vyžší tak mi namalovat tento obrázek:
http://img33.picoodle.com/img/img33/4/6 … aed410.jpg
a řekl že výhybky jsou k ničemu a nejvhodnější na běžný poslech jsou auto reproduktory... Toť má hodina s panem Federmanem. Sorry že to tu píšu ale chtěl jsem to někomu říct...

edit: úprava obrázku

Re: Hodina s panem Federmanem

je to píčus.

Web

Re: Hodina s panem Federmanem

na toto fakt potrebuje človek titul big_smile

Web

Re: Hodina s panem Federmanem

Tak to je fakt uz maso. Jenom pockejte, az si to Federmann vygoogli a povi nam tady, jak tomu, deti, nerozumime a jak on, expert, to vsecko vi.

Tedy k zesilovacum, pametem, PC, vcelarstvi si pridame jeste komplexni problematiku pasivnich a aktivnich vyhybek a to prosim krasne teoreticky, bez vazby na konkretni menice.

Volvacku, drz se, zatni zuby, a az budes mit maturitni vysvedceni, tak se hodne opij, abys nemel nasledky.

Pokud by pan Fedderman dovedl vyrobit 2kW zesilovac za 5000, tak to beru jako hozenou rukavici a prosim o dodavku 100 kusu. Samozrejme pozaduji plnou zaruku a nahrazeni pripadnych nahrad skody a usleho zisku.

Re: Hodina s panem Federmanem

otestujem, poreferujem...

jistě tam má nějaké ultra low-ESR pojistky smile

Web

Re: Hodina s panem Federmanem

Jo, kluci, my se taky museli učit nesmysle á la Dějiny KSČ a dělnického hnití, Politická ekonomie a někteří zažili i VUML. U té techniky je to jednoduché, nauč se to správně, a používej nějakou transformaci mezi normalitou a Fedrmanem, třeba skoro vše říkej obráceně, nebo to posuň systémem červené kolečko vidíš, modrou krychličku říkáš lol sad

Web

Re: Hodina s panem Federmanem

To nejde Sendy, jen si vzpomeň, jak F obratně provádí cimrmanovské "kroky stranou",  že je v podstatě nemožné použít jakoukoli strategii. Snad jen telepatii (Křišťálová koule, ukaž mi, jakou odpověď teď chce pan profesor slyšet?)

Web

Re: Hodina s panem Federmanem

to je snad jednoduché ?
Pane profesore jak vy říkáte je to takhle pravda pravdoucí....

(upravil chyna.cz 12. 6. 2008 17:24)

Re: Hodina s panem Federmanem

Pro federmana platí asi tyto dvě pravidla:
pravidlo #1 Federman má vždycky pravdu
pravidlo #2 Když jí nemá, platí pravidlo #1

Edit #1*oo (ležatá osmička-nekonečno)

Web

Re: Hodina s panem Federmanem

Ne, já myslím, že tohle pravidlo je třeba umocnit - má pravdu pořád, i když každou chvíli tvrdí něco jiného, a často si to navzájem odporuje. Berte to jako fakt i diagnózu.

Web

(upravil volvacek 12. 6. 2008 17:57)

Re: Hodina s panem Federmanem

Mne osobně na něm nejvíce zaujalo to jak jsem ještě jako nezaučený student někdy v druháku donesl do školy dvě kilovatové trafa, a šel za ním s otázkou co by s tím šlo udělat. Zda nějaký zesilovač, či co. A on mi pouze řekl to že je tu úplně zbytečné že na 1 KW výkonu nám stačí trafo s 1/10 výkonu. čili na 1KW výkonu by nám mělo stačit 100W trafo. Trafa jsem smutný odnesl domů a dnes leží někde v zástavárně sad

Re: Hodina s panem Federmanem

volvacek: vali se ti jeste nekde ty trafa? kdyztak o nich neco napis... pokud maji hnit nekde v zastavarne, to se pro ne radsi zastavim na pokusy smile

Re: Hodina s panem Federmanem

Bože to je kkt ten Federman... Myslím, že s kľudným srdcom by som mu to povedal do očí...

Web

Re: Hodina s panem Federmanem

to Zorg : Mno. já je zítra vemu domů. Byly to trafa co se dávaly do světel od Robe. Jedno mělo 1200W. A taky jedno vážilo asi 12 KG big_smile Zítra dodám podrobnější info.

Re: Hodina s panem Federmanem

Já bych si ho rád poslechl. Každopádně by si potřeboval promluvit s někým erudovaným v této problematice a pak by snad pochopil, že je kousek mimo, pán.

Re: Hodina s panem Federmanem

ne, to nehrozí... tady se ho snažili nachytřit sinclair, kazzatel, danhard a sendy. Výsledek - čistá nula smile

Web

Re: Hodina s panem Federmanem

Já myslím osobně, samozřejmě, pak je možný, že by mu argumenty došly dřív...

Re: Hodina s panem Federmanem

to Zorg: tak jsem dneska šel pro ty trafa.... A bylo mi řečeno, že se nedaly prodat a tak onen pán je dovezl do zběrny... Dostal jsem za ně 60 kč... kam ten dnešní svět spěje? jdu se raději zakopat.

Re: Hodina s panem Federmanem

60,-Kč ?! Neni možný! Buďto je prodal a nechce ti dát prachy, nebo z nich vykutal měď odvezl ji do sběrny a dostal za to hooodně pěkný peníze. Však si to spočítej, jedno kilo mědi stojí v průměru 110,-Kč. U nás ji vykupujou za 124,-Kč. Každopádně bych po něm ty prachy chtěl.

(upravil Dingo 13. 6. 2008 15:01)

Re: Hodina s panem Federmanem

Měl bych na chalupě jedno hezký tráfko, váží taky víc jak 10kg. Můj skromný odhad je, že to má víc jak 600W. Fotku dodám po víkendu, bude tam i vidět co to má za vinutí (počty závitů a průměry drátů, myslim, že na primáru to má drát 1,2mm a něco kolem 250závitů, sekundár je myslim 1,6 a 1,8mm ale to budu vědět až tam dojedu a vyfotím). Mě tak nějak k ničemu zřejmě nebude, takže bych uvažoval o prodeji.