Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Technics SA-DX750 a 4ohmovy repraky?

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [9]

Téma: Technics SA-DX750 a 4ohmovy repraky?

Jen jsem se chtel zeptat,jestli na tento reciver muzu dat 4 ohmovy repraky,u vystupu ma napsano 6-16 ohmu,tak jestly mu to nebude vadit?Dekuji

(upravil Phalanx 11. 6. 2008 21:22)

Re: Technics SA-DX750 a 4ohmovy repraky?

matematika na zakladke nebol oblubeny predmet ze? smile

PS: zapojit to mozes, hrat to asi bude, ale raz to niekto viac ohuli a bude mozno po zosilovaci ..., neboj vyrobca nie je kreten a vie preco tam napisal 6-16 a nie 4-16 ...

Re: Technics SA-DX750 a 4ohmovy repraky?

No matematika by mi sla,ale moc audio nerozumim...To neni nijak jeste jisteny?Sakra..mam vsechny repreky jen 4 ohmovy..tak ted abych kupoval 6ti sad

Re: Technics SA-DX750 a 4ohmovy repraky?

Buď přijmeš riziko (kdyby to bylo jištěný a dimenzovaný na 4 ohmy, proč by to výrobce kurva nezpeněžil), který podle mně při normálním poslechu v obýváku za střízliva není vysoký, nebo budeš měnit... vyjde levněji měnit bedny nebo receiver?

Web

Re: Technics SA-DX750 a 4ohmovy repraky?

Kámoš si taky na JVC věžičku připojil místo původních 6Ohm/60W bedýnek starý tesly 4Ohm/20W (který hráli o poznání líp) že prý ví že jsou slabý a nikdy je moc honit nebude a když tak pozná že chraptí bedny tak ubere hlasitost. Ten rozdíl v impedanci prý na tichý poslech nemá vliv a projivil by se až při větším výkonu.
No po chvíli rejpání že má a že se na to nemá spolehnout mi to předvedl. Asi ve 1/4volume (ještě zdaleka to nehrálo tak hlasitě jako když ty bedny krmil tesláckej 20W zesík) to v reprácích párkrát luplo a rychle ubral hlasitost aby nezničil věž. Druhej den tam už měl původní 6Ohm bedny s tím že tohle nečekal. Měl štěstí že ten zesík to vydržel, pro jedno STK se 4Ohm bednami místo 8Ohm stačil první lupanec ke zničení (plagiát z Nedisu).

Re: Technics SA-DX750 a 4ohmovy repraky?

opamp,Pavel:OK,diky,tak me asi prijde vhodnejsi vymenit bedny,ty 4 ohmovy co mam nejsou nejaka spicka a ten reciver me stal 6 tis,takze se mrknu po bednach.Diky za radu me neznalemu smile

Re: Technics SA-DX750 a 4ohmovy repraky?

Jo a tak tu i urcite budete vedet kde sehnat 5 sesti az sestnacti ohmovych repraku za rozumnou cenu..nepotrpim si na nejakou extra kvalitu,spis na vykon,ja vim,jsem pohan smile

Re: Technics SA-DX750 a 4ohmovy repraky?

Nevim uz presne ale neco kolem 6ti let sem provozoval technics SA-AX7 (taky urcen na 6-16ohm) do 4ohmovych beden,nedky i dost nahlas wink Nikdy zadny problem nenastal..

Re: Technics SA-DX750 a 4ohmovy repraky?

Xhibit: Tak teda ted nevim..No,byl by porad dost nahlas,mam to na kace a tak..tak ted fakt nevim..

Příspěvky [9]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Technics SA-DX750 a 4ohmovy repraky?

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£