Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Ostatní technika » Výměna mechaniky V Marantz CD 4000

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [8]

Téma: Výměna mechaniky V Marantz CD 4000

Kolega má celou sestavu Marantz řada 4000, a CD-přehrávač odešel do věčných lovišť.(resp. mechanika)
Nechce kupovat nový CD, designově by se to nehodilo k ostatním přístrojům.
Navrhl jsem mu výměnu celé mechaniky.
Zjistil jsem že Marantz CD 4000 má mechaniku VAM 1201.
Našel jsem ho v nabídce ame.cz za 571 CZK.
Nechci kupovat mechaniku so nejde použít do Marantz CD 4000, proto se ptám jestli máte nějaké info k VAM 1201/Marantz CD 4000/výměna mechaniky?

Re: Výměna mechaniky V Marantz CD 4000

To je hodně těžká rada. Marantz používá ve svých přehrávačích Philips mechaniky, alespoň starší co jsem viděl to tak měli CDM 46, 50 a některé přehrávače byly úplné kopie Philipsáckých strojů akorát s jinou krabicí.  Jak jsem koukal na  AME, tak by to měla být originál mechanika. V každém případě, pokud objednáš přes jejich e-shop máš možnost do 14ti dnů, dle zákona vrátit, tak že opatrně rozbalit vyzkoušet a pokud nepofrčí tak vrátit.

Re: Výměna mechaniky V Marantz CD 4000

Jo,díky za radu, budu to objednávat v ame.cz.

Re: Výměna mechaniky V Marantz CD 4000

Mimochodem marantz cd 4000 má DAC s tda 1541  - hodně populární DIY DAC obvod.

Re: Výměna mechaniky V Marantz CD 4000

TDA1541A je podle mne zvukově nejlepší 16bit DAC, použitý v řadě High-End strojů, jenom se nesmí prznit vypnutím oversamplingu, takzvaný NONOS tuning.

Re: Výměna mechaniky V Marantz CD 4000

Zajímavé, já jsem právě četl hodně dobré reference na NONOS - non-oversampling verze.

Re: Výměna mechaniky V Marantz CD 4000

Tak že výtah z příspěvku od jednoho velice znalého člověka - Karfik, Petr Karafiát, snad se nebude zlobit, že šířím jeho osvětu.
NONOS nic nového, pro DIY je lákavé, jelikož jde o triviální obvodové řešení. Většinou ale odráží nepochopení problematiky. DAC bez převzorkování a bez výstupního digitálního filtru poskytuje na výstupu schodovitou funkci (drží úroveň předchozího vzorku do následujícího). Pro 20 kHz už jde prakticky o obdélník. Amplitudová frekvenční charakteristika je daná funkcí sinx/x, má pozvolný pokles v přenášeném pásmu (na 22.05kHz, tedy Fs/2, je to již -3,92dB), má nulu na Fs a potom zase roste k 3Fs/2 s nulou na 2Fs atd. atd. Kolem Fs a násobků Fs jsou zrcadlové obrazy Fs +/-Fsig, 2Fs +/-Fsig atd. Výstupní spektrum je velmi bohaté díky strmým skokům ve výstupním signálu, takže zatěžuje následující zesilovač a bude vytvářet směšovací a intermodulační produkty. Parametry takového "převodníku" nejsou dobré. Ještě jednou - nezapomeňme ani na velký zásah na kmitočtové charakteristiky. Jinak samozřejmě není nutnost použít digitální filtr. Analogový filtr lze použít, ale je dobré uvažovat poměr mezi vzorkovací frekvencí a max. frekvencí, která nás zajímá (jednoduše řečeno aby to bylo mnohem více než 2x) a dále jde o to, jak nás uspokojí potlačení dosažené analogovým filtrem, jeho fázová charakteristika ev. průběh v propustném pásmu. Není to úloha pro realizaci bez teoretického a přístrojového zázemí. Teoretickyse analogová filtrace dá udělat skoro stejná jako digitální (FIR pouze s rozprostřenými parametry) - o výsledku nerozhoduje implementace, nýbrž jen a jen přenosová funkce. Ovšem tak strmá filtrace, jaká se dá udělat digitální technikou hravě, je v analogové technice prakticky nerealizovatelná. Převzorkováním a digit. filtrací se potřeba superstrmého analogového filtru obchází. Pozor - převzorkování a digit. filtrace v praxi splývají v jedno - a pokud nevíte, co je to interpolace vyššího řádu, tak se radši do žádných úvah nepouštějte. NONOS je převodník bez převzorkování, tudíž filtr má klasický schodovitý výstup, je to prasárna !

Re: Výměna mechaniky V Marantz CD 4000

A ten bordel z NONOS holt někomu může připadat "zajímavej a muzikální"... Někdy to je těžký.

Web

Příspěvky [8]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Ostatní technika » Výměna mechaniky V Marantz CD 4000

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£