Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Projekty subwooferů a sestav » Alexej (domácí kino Seas)

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [9]

Téma: Alexej (domácí kino Seas)

Osazení, technická data

  • Hlavní: Seas P17RCY a 27TFF, bassreflexová ozvučnice, (šxvxh) 20x95x33cm, Objem 44l, Příkon 120W, Citlivost 88dB, Frekvenční rozsah 46-22000Hz, Impedance 8Ω, Bassreflex Ø70x105mm (44Hz), DTD 19mm

  • Zadní: jako hlavní, bassreflexová ozvučnice, (šxvxh) 20x45x33cm, Objem 20l, Příkon 60W, Citlivost 88dB, Frekvenční rozsah 48-22000Hz, Impedance 8Ω, Bassreflex Ø50x92mm (46Hz), DTD 19mm

  • Centr: Seas MT14RCY a 27TFF, bassreflexová ozvučnice, (šxvxh) 48x18x27cm, Objem 15l, Příkon 60W, Citlivost 88dB, Frekvenční rozsah 55-22000Hz, Impedance 8Ω, Bassreflex Ø50x100mm (54Hz), DTD 19mm

Úvod
Tento projekt vznikl na zakázku pro kamaráda mého kolegy hifisty, který chtěl navrhnout kvalitnější reprosoustavy pro DK za rozumnou cenu, jenž by se daly bez problémů použít pro kvalitní stereoposlech.

Reproduktory
Výběr reproduktorů byl díky stanoveným podmínkám celkem jednoznačný, opět jsem sáhl po produktech firmy Seas, tentokráte však do starší řady. Základní koncepce byla taková, že všechny středové (středobasové) měniče by měly být stejné, nicméně jsme tuto základní koncepci nakonec nemohl dodržet u centrálního reproduktoru - viz dále.

Z finančních důvodů jsem hledal vhodné reproduktory u firmy Zalytron z USA, kde jsem za výhodnou cenu nalezl P17RCY - ve stíněné verzi a původně dokonce i ve 4Ω provedení (což je pro Seas neobvyklé) pro d'Appolito centr. Jako výškový reproduktor jsem zvolil osvědčenou 27TFFC, kterou nakonec nahradil 27TFF a to z důvodu nedostupnosti. V centrální reprosoustavě je nakonec osazena dvojice MT14RCY (které byly jako jediné dostupné ve 4Ω verzi).

Ozvučnice
Ozvučnice je navržena z 19mm dýhované dřevotřísky s borovicovou dýhou. Vnitřní příčky (hlavní - 2ks v každé, zadní - 1 ks v každé a centr - 2 ks) jsou ze stejného materiálu. Design je klasický kvádr, bez jakýchkoliv estetických úprav. Reproduktory jsou zapuštěny. Rozměry, objem a naladění basreflexu - viz výše. Vnitřní prostor je opět vytlumen syntetickým rounem a to v celém objemu ozvučnice, kromě okolí basreflexu a místa hned za středobasovými reproduktory. Výsledný povrch je tvořen čtyřmi vrstvami transparentního základu a dvěma vrstvami vrchního laku.

Výhybky
Přední reprosoustavy jsou navrženy jako 2.5pásmové, centr a zadní jsou klasicky 2pásmové. Mezi středobasovým a výškovým měničem jsem zvolil všude stejný dělící kmitočet - 2700Hz. Kvůli nižšímu dělícímu kmitočtu jsem pro výškovou větev zvolil raději 18dB/okt., všechny ostatní větve jsou jen 12dB/okt. Výšky jsou utlumeny o cca 5.5dB. Spodní dělící kmitočet u předních reprosoustav je zvolen na 500Hz.

Výsledný dojem a zvuk
Bohužel jsem z časových důvodů neměl možnost si celek dlouhodobě poslechnout, ale za tu krátkou dobu poslechu se mi jevil výsledek jako velice slušný (na nezahořené reprosoustavy), u zadních reprosoustav (při stereoposlechu) byla trochu znát horší citlivost na nižších středech a basech pod 500Hz, u předních reprosoustav se tento problém díky 2.5pásmové koncepci eliminoval. Centr zněl vyrovnaně a na centr hrál i poměrně nízké kmitočty. Dojem prostorovosti byl celkem ucházející a předpokládám, že po zahoření se výrazně zlepší. S celkovým výsledkem jsem velice spokojen (zvláště pak když přihlédnu k nákladům), jen mne mrzí, že jsem neměl více času na detailnější poslech.

http://s19.postimg.cc/r4j7ef81b/alexej7_01.jpg

Re: Alexej (domácí kino Seas)

1+ vynikající. Pan Bílý opět zabodoval. Dobře zvolené reproduktory, jednoduchá a pěkná povrchová úprava. Možná by to chtělo víc fotek, ale to nevadí

Re: Alexej (domácí kino Seas)

Bezchybné a to po všech stránkách.Pan Aleš bílý (si dovolím říct,ostatní prominou je tak trochu bílým koněm mezi černými.Dávám 1.

Ps-mohl k tomu ale přeci jen postavit tu hrombednu

Web

Re: Alexej (domácí kino Seas)

sympaticky bedynky, do mensi mistnosti nadhera

Re: Alexej (domácí kino Seas)

Moje subjektivní hodnocení (1 bod = nic moc,… 10 bodů = nemá chybu, klobouk dolů)
Design: 9 (dost strohý)
Provedení: 9   
Výběr měničů: 10 (moje krevní skupina)
Výběr materiálu ozvučnice: 8
Celkový dojem: 9

Web

Re: Alexej (domácí kino Seas)

Tenhle jednoduchý design se mě moc líbí, vychytaný měniče. smile

1

Re: Alexej (domácí kino Seas)

Zvukově to asi bude hrát dobře, ale:
-Víc by se mi líbila tmavší dýha
-Zadní efektovky se mi zdaji zbytečně moc velké. Není třeba, aby zadní efektovky hrály nějak moc hluboko, ne? Stačil by menší reprák v menším objemu, 5" třeba.
-Přední bych udělal jako klasické trojpásmo, dva stejné repráky moc neuznávám.
-Centr by mohl mít stejné středobasy, jako zadní efektovky, nejlépe kulaté bez uší.
-Subwoofer by k filmům neuškodil, když většina filmů má dnes 5.1 zvuk.

Re: Alexej (domácí kino Seas)

Též dávám klobouk dolů. Jen jedinné, co mi vadí je desing. Myslím, že působí moc jednoduše, ale což o to. Musí to hrát jak "děfka" lol

Re: Alexej (domácí kino Seas)

V jednoduchosti je krása. Mne sa velmi páčia.

Příspěvky [9]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Projekty subwooferů a sestav » Alexej (domácí kino Seas)

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£