Re: Dušek (TVM ARN 6614 a ARV 3604)

OT: Nesrovnával jste někdo přímo černou/žlutou ARV360x ? Já sice slyšel obě, ale ne najednou, takže nemůžu říct která hraje líp. Přímo jsem srovnával akorát 3604(černou) a 104/03, 3604 je určitě lepší.

Re: Dušek (TVM ARN 6614 a ARV 3604)

Zltu kalotu som pocuval desat rokov, od vcera mam ciernu. Chvilu popocuvam, potom poreferujem.
drimacoustic: BS Acoustic ich mal skladom

(upravil Pawwlik 22. 4. 2008 23:24)

Re: Dušek (TVM ARN 6614 a ARV 3604)

Tak už jsi porovnával? Já mám totiž dvě žluté a dvě černé, ale podle mě je materiál černých úplně jiný. Na černé membránce mám vidět tečkovitou strukturu, materiál vypadá úplně jinak, žluté jsou prostě plastové fólie či co to je. Ale je fakt že ty černé mám už asi 7 let takže to bude asi něco jiného než z BS Acoustic.

Ale proti ARV 104

(mimochodem by mně docela zajímalo jak je to doopravdy s rozdílem mezi typy 104-03 a 104-04 protože v katalogovém listu má 104-03 skoro rovnou charakteristiku
viz. třeba tady
http://www.ges.cz/?page=index&or=pr … ES07000182
stačí přejet myší na malý obrázek charakteristiky

a 104-04 dost zvlněnou
http://www.ges.cz/?page=index&or=pr … ES07000184

jediný rozdíl je ve tvaru okolo kaloty, může to hrát svou roli)

už jen jak u 360x ta kalota z repráku vytrčuje, tak to podle mne musí mít daleko lepší směrovou charakteristiku mimo osu než modely 104. Podle mne je přestali vyrábět jen proto, že byly náchylné na mechanické poškození, prostě jsi urazil ten difuzor nebo jaxetojmenuje a zničil kalotu která vyčumuje, což se ti při troše štěstí u 104ky nepovede.

Ale tohle mě fakt zajímá, ten rozdíl mezi černou a žlutou, chci si je totiž osadit, prostě na mě působí líp než ty utopené membránky u 104ek. A myslím si že to bude hrát úplně jinak než žluté, škoda, že to nemám jak změřit...

Re: Dušek (TVM ARN 6614 a ARV 3604)

Pokud Ti pomůže subjektivní porovnání, pak ta černá typu "lakovanej hadr" je výrazně lepší než ta žlutá typu "plastovej kelímek" smile

Web

Re: Dušek (TVM ARN 6614 a ARV 3604)

Ještě jsem přidal odkazy na katalogové charky jednotlivých 104ek, co si o tom rozdílu myslíte.

A jak vás tak poslouchám, tak asi ty černé lakované hadry zkusím smile ty žluté na mně působí jako rozseklej pingpongáč.

Re: Dušek (TVM ARN 6614 a ARV 3604)

KDOSI zde REK, ZE BY TO POSTAVIL RODICUM K DOMACIMU KINU,
nedoporucuji, domaci kino neni na hudbu. TVM hudbu rozmiva a zmekcuje jako zly elektronkovy zesilovac a hodi se spise na tichy poslech nebo rock o cemz svedci mnohe navody na audioweb, kde se snazi autori osadit ARN do co nejvetsiho objemu, aby to melo basy duc-duc.

Muj pribeh:
no ja koupil za 2000 Kc  Aq310 + Aq61, coz
je nyni bezna cena. Jde o 20kg 40l bedny s 2xARN226+bassreflex+ARP150+ARV104
Instaloval jsem to u nas na fare k promitani filmu v mistnosti 6x6x4m se dvema stenami s knihovnami a tremi okny , bez zatlumeni, prkenna podlaha.
po napolohovani beden 0.5m od steny a 1.5m od bocnich sten se to dalo zacit poslouchat. mam zesilovac Kenwood 9000 se sigma delta vazbou, coz je pro tyto typy pomalych menicu raj na zemi. Musel jsem vypnout loudnes a trosku se pohadat ohledne ztlumeni basu, jinak nebylo rozumet slova.Zni to plose a dute, ale rozumet slovu uz je.  (zdroj zvukui byl notebook, ale zpochybnil bych, ze 'je to notebookem'). chvilemi jsem mel pocit, ze polypropylenove stredobasy puvodni vezicky sony, ktere jsme meli drive 'nalepene na usich' za zidlickami byly na ujmu basu srozumitelnejsi, nez ARP150 a ARN226 s delenim nekde na 600Hz.
ZAver:
V mistnostech se spatnou akustikou jiz neni omluvitelne ci odmyslitelne silne zkresleni v oblasti vyssich basu u reproduktoru AR226 (ARN6608), kdyz prenasi i basovou scenu modernich filmu Dolby digital. potlacenim basu pro snizeni zkresleni ARN226 na stredech se odejme vyhoda velke plochy membrany. Beztak malo podrobny stred ARP150 je prehlusen timto zkreslenim, ze neni rozumnet slova.
Resenim je uzavrena ozvucnice,pro zkraceni dozvuku membrany, 2x az 3x 35l pro dvojici ci trojici ARN226  na ukor nejnizsich basu, nizsi delici kmitocet kolem 200Hz a 2x stedobas d'apollito kolem 170mm nebo 4x ARN150 d'apollito
a stejne se to pak bude muset v mistnosti zatlumit alespon na promitani.

to byl asi duvod, proc mi ty AQ310 prodali....
s
PS: naucit se pracovat se drevem a mericimi pristroji, akustikou mistnosti je lepsi s levnymi a spolehlivymi menici s nefalsovanou gumovou vlnkou, kde vynikaji vsechny nectnosti, nez zklamani se Seas, scan speak ci ETON kterym nejsme schopni sahnout na dno a diky predrazeni se nam investice nevrati pri pozdejsim prodeji testovacich kousku...
Proti: Jeden kluk litoval , ze s otcem delali tuning Fiatu 127, nyni jiz nema po tvrde ziskanych zkusenostech silu ani cas poupravit svou o dva rady lepsi a o tri desetileti mladsi oktavku.

(upravil bubuxin 21. 5. 2008 9:58)

Re: Dušek (TVM ARN 6614 a ARV 3604)

Pawwlik napsal:

Tak už jsi porovnával? Já mám totiž dvě žluté a dvě černé, ale podle mě je materiál černých úplně jiný.

Sorry dlho som do tohto vlákna nepozrel. Áno porovnával, podľa mňa je čierna lepšia taká príjemnejšia. Menej ťahá za uši. Ale aj tak im už doma rastie nasledovník smile

http://img27.picoodle.com/img/img27/4/5/20/t_P1050268m_e2007e9.jpg

Re: Dušek (TVM ARN 6614 a ARV 3604)

Takže to už je dost názorů na to, abychom černou 360x prohlásili za best kaloťák od Tesly smile

Re: Dušek (TVM ARN 6614 a ARV 3604)

bubuxin: Nevíš prosím Tě, kde by se daly koupit ty černý? Dikec

Re: Dušek (TVM ARN 6614 a ARV 3604)

martyy, nejspíš ano. A možná nejen kaloťák ale i přímovyzařující výškáč obecně.

Web

Re: Dušek (TVM ARN 6614 a ARV 3604)

Síce sme OT, ale mne sa najviac páči tlakáč ART481.

Web

Re: Dušek (TVM ARN 6614 a ARV 3604)

Ale ten už není přimovyzařující, nýbrž se zvukovodem wink

Re: Dušek (TVM ARN 6614 a ARV 3604)

Tak tak.

OT: Strašně rád bych si ty trumpetky poslechl, nevíte o nějákým Brňákovi, co je má v budkách?

Web

Re: Dušek (TVM ARN 6614 a ARV 3604)

Lukas: Ja som ich kupoval v BS Acoustic

opamp: Možno áno a ja rozmýšľam, že zruším objednávku na KE25SC....

Re: Dušek (TVM ARN 6614 a ARV 3604)

BlackRider: Ted je zrovna prodavam v bazaru, ale jeste jsou doma smile

Re: Dušek (TVM ARN 6614 a ARV 3604)

Mě hlavně zajímá zvuk.. smile Nemohl bych si je u Tebe poslechnout? Jestli bych to teda stihl.

Web

Re: Dušek (TVM ARN 6614 a ARV 3604)

Mám možnost zakoupit za dobrý peníz ARV 3604 se žlutou kalotou ..... je to lepší volba nez ARV 104-4 ??? Velice děkuji za upřímnou radu

Re: Dušek (TVM ARN 6614 a ARV 3604)

Už se to probíralo tady...:roll:
http://audioweb.cz/viewtopic.php?id=12239

Re: Dušek (TVM ARN 6614 a ARV 3604)

http://www.tvm-valmez.cz/index.php?id=1 … amp;catg=5

http://www.repromania.net/tesla/tesla-v … v-3604.php

Nevím co chceš vědět více, bude to hrát na prd ať tam dáš ten, nebo ten. Nikdo ti neřekne že 3604 vykouzlí hezké výšky protože je ucinkaný a usyčený. 104 naštěstí neznám. Možná by nebylo špatné opět popřemýšlet a na teslu/tvm se vyprdnout.

Re: Dušek (TVM ARN 6614 a ARV 3604)

Mám takový pocit - vzpomínku (už je to hodně let co jsem byl nucen poslouchat TVM repráky), že ARV360x hraje přece jen líp než totálně usyčená ARV104.

Web