(upravil check 2. 5. 2008 19:41)

Téma: Kinosály a jejich zv(hl)uk

Kde dobře hrají? Tedy né tak, že po ucpání uší se dostane hladina na přijatelnou úroveň. Kdybyste přidali i komentář, kde se hraje spodní oktáva, budu rád. Odešel sem z village cinemas s pocitem, že mám teda lepší kino a to i po stránce obrazové.

edit: Vlastně spodní oktávu nemůžu potvrdit, sem tam nějak nepřemejšlel a do rohu sem si nezašel poslechnout, uprostřed to asi těžko uslyším. Každopádně, i kdyby to hrálo, nemaj to tam dostatečně vyřešený, aby to hrálo i uprostřed.

Web

Re: Kinosály a jejich zv(hl)uk

Osobně mě poměrně příjemně překvapil Modřanskej biograf, kde jsem byl na Once. Hrálo to tam skoro jako moje Shany+TIW250 smile

Web

Re: Kinosály a jejich zv(hl)uk

Běžte na Flóru do Imaxu. Chlubili se tam nějakejma mega subama. Na zvuk nemám blicí vzpomínky, tak to asi nebylo špatný...

Re: Kinosály a jejich zv(hl)uk

jo v IMAXU to docela ušlo, ale doma je doma... ale obraz teda dobrej!

Web

Re: Kinosály a jejich zv(hl)uk

ad Frank... IMAX Flora doporučuji.....ten nej kinozvuk co jsem slyšel. jinak dobrá podívaná byl jsem tam asi 8x, 3D.....fakt zážitek

Re: Kinosály a jejich zv(hl)uk

byl jsem tam na 3D dinosaury a fakt mazec!
akorát po skončení mě celkem bolely oči.bylo to taky tak u vás?

Re: Kinosály a jejich zv(hl)uk

Já tam byl opravdu před několika lety, ale asi se tam za účelem zkoušky zvuku podívám ještě jednou. Něco jsem o tom zvuku čet, snad by to šlo najít na netu co tam přibližně maj.

Re: Kinosály a jejich zv(hl)uk

IMAX je zvukove o tridu nad ostatnimi kinosaly. Ale musim rict, ze kdyz jsem tam byl na Potterovi, tak to bylo skoro na skodu, nebo potichu.
Zazitek v kine = film monstrum.

Re: Kinosály a jejich zv(hl)uk

Tak, něco jsem vyzjistil o Dánskym IMAXu. Píšou:
Zvuk je na 3CD - po 2 kanálech - pak se to přes Sonics TAC-86 pošle do PC s 1/3oct EQ.
Repra od JBL - 2404 H, 2445 J, 2123 H, 2245 H
Kanály - 1- LRear, 2-L, 3-C, 4-R, 5-RRear, 6-Top
V subu je osm JBL 2245 H - http://www.jblpro.com/pages/components/2245h.htm

Víc se snažte sami. Když se naseru, napíšu do našeho IMAXu a něco z nich vymlátim.

(upravil filip.186 3. 5. 2008 22:44)

Re: Kinosály a jejich zv(hl)uk

Já jsem byl v IMAXu před třemi lety se školou a ten zvuk byl docela supr. Bohužel jsem moc nekoukal, co to tam mají za bedny, ale vím, že tam byly nějaký krávy vzadu v rohu na stropě. Další bedny ti lameři schovali za plátno smile chjo. Už ani nevím na čem jsem to tam vlastně byli, ale zůstal tam po nás takovej bordel, že sme radši zdrhali pryč aby na to nikdo nepřišel.

hue hue hue

Web

Re: Kinosály a jejich zv(hl)uk

příští týden  pojedu do Německa na jakýsi 3D kino-projížďka dolnickou drahou, mamak říkala že to byl fakt dobrej zážitek, tak sem zvědavej jestli i zvuk bude dobrej. kdyžtak nafotím smile

Web

Re: Kinosály a jejich zv(hl)uk

v plzeňském cinestaru rozhodně dobře nehrají. brigádničím tam. nechápu, co je teď za módu vyšroubovat zvuk na tu nejvyšší možnou hlasitost, při které člověk ještě neomdlévá....

Re: Kinosály a jejich zv(hl)uk

toš zajeďte někdy do Rožnova pod Radhoštěm tam promítají projektorem - je to krásné pěkné rozmazané to je prostě parádička a zvuk? těžko říct ale je zajímavý jestli to pouštějí z geniusu 5.1 tak to jich možná budu chválit... opravdu kvalitní podívaná smile

Re: Kinosály a jejich zv(hl)uk

u nás ve "městě" pouštěj zvuk z 6ti kousků dvoupásmových bedýnek od dexonu v světle hnědé barvě, nejspíš 6,5" basáček, docela by mě zajímalo jestli tam mají ještě nějaký sub, protože o žádným nevím.... doma je to zlatý, stáhnu z rapidu novinky v češtině, sic to mám o měsíc až dva později než to je v kinech, ale komu to vadí? mě ne:-)

Web

(upravil check 4. 5. 2008 20:02)

Re: Kinosály a jejich zv(hl)uk

Oni ten zvuk totiž zřejmě jednou nastaví a pak už se na to kašle - když je v sálu desetina lidí, tak to prostě málo tlumí a je moc nahlas. Navíc to musí bejt nastavený tak, aby člověk v řadě na levo slyšel zvuk přes 20lidí z prava. Takže pokud má být vstupné levné - nekvalifikovaná obsluha, lepší to zřejmě nebude, zkrátka protože to je moc velkej kolos.
A kvůli čemu to? Protože pro jedno kino je neúnosné koupit si legálně film. Velké společnosti můžou studia doslova vydírat a stáhnout ceny na minimum. Ačkoliv velká kina vlastně nikdo nemá rád a nemají žádné výhody, už jsou mrtvá. Dělá se mi zle.
I když, ono se to asi někomu líbí, bleh.

Co se týče českého dabingu, sice se říká, že je asi ten nejlepší, pořád to ale není nicmoc, samotný dabing je dobrý, ale zbytek zvuku je dokurvený. Takže americké filmy klidně i bez titulků (aby člověk nerozuměl cizineckýmu jazyku), anglické a německé raději s titulkama (stačí v původním jazyce). Ony někdy ty titulky stojej taky za hovno, až se tomu jeden musí smát.

Web

Re: Kinosály a jejich zv(hl)uk

Kluci, ja si nestezuju. Za cim jdu do kina? Za tim, ze si predtim dam dobrou veceri, jdu na to na co chci, nemusim se o nic starat (volume, nastaveni woe faze atd), zatemnovat mistnost. Kdyz nedejboze neco rozsypu, nemusim to luxovat...

Re: Kinosály a jejich zv(hl)uk

V kině ale zase nemůžeš různý věci, který se daj doma. To už se ale možná dostáváme k tomu, kdo bydlí v čem a v jaký čtvrti, ty jeden konzumente smile.

Web

Re: Kinosály a jejich zv(hl)uk

Co GoldClass? Jestli je to jenom "vo sedackach" nebo i technicky...

Re: Kinosály a jejich zv(hl)uk

tak sem dneska navstivil baravia film park, musim uznat ze zazitek to byl moc hezkej i kdyz video bylo dlouhy jen 10 minut. sedacky se hybali,vetraky v rychlosti foukali, kourovy efekty,3D obraz,3D zvuk, Bas co zamrayil. celkove prijemny zazitek, ale fronty byly dlouhy!
http://www.filmstadt.de/

Web

Re: Kinosály a jejich zv(hl)uk

ale jo v kině se taky dá něco co doma, např sogarama jsem šel dovalmezu (hodně slušné kino) a v pohodičce jsme si vytáhli dénko, tlačenku chleba a jak doma... ale to už je jiná, to se musí člověk hecnout wink