Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 5)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Zesilovač "Zdeněk Kotisa 40W"

  Stránky: 1 2 3 4 5 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 98]

Téma: Zesilovač "Zdeněk Kotisa 40W"

Nahodou sem na nej natrefil,vsechny soucastky doma.
Kamos po me chtel postavit neco uplne nenarocneho ke starym reprakum.Tak sem postavil modul:

http://sweb.cz/pjotr.603/zes40W.gif

Schema zde:

http://sweb.cz/pjotr.603/schema.gif

Vsechny tranzistory nove,ostatni soucastky pred pouzitim premereny,vse zkontrolovano.Nicmene modul neni funkcni.Vypada to ze kmita.Na vystupu nenamereno zadne DC,kdyz ale pripojim repro piska a jde do trvale vychylky podle polarity pripojeni.
Zatim sem nemel cas zapojit ho na skopek.Nestavil to uz nekdo,nejake tipy co s tim? Krome vyhodit samozrejme tongue

Re: Zesilovač "Zdeněk Kotisa 40W"

Tak tuhle konstrukci valí poláci ve stavebkách, jen nepatrné změny kolem ochran a hodnoty součástek. Ty trandy 2N3055 jsem měl taky, některé měly h21e při Ic 3A kolem 10.

Web

Re: Zesilovač "Zdeněk Kotisa 40W"

Zdravím, doporučuji se mrknout sem..  http://www.aldax.cz/index.php?tab=3& … how=kotisa

Možná že tady najdeš odpověď..

Re: Zesilovač "Zdeněk Kotisa 40W"

To je k jinému zesu...

Doplň tam Boucherot a testuj to s vyndanými trandy ochran.

Web

Re: Zesilovač "Zdeněk Kotisa 40W"

To je nechutnej oser, tohle zapojení.

Web

Re: Zesilovač "Zdeněk Kotisa 40W"

Taky koukám, že z toho někdo extrahoval skoro vše, co má aspoň průměrný zes.

Web

Re: Zesilovač "Zdeněk Kotisa 40W"

Strašný. Kotisa je dobytek.
Dej si přes R4 asi 10pF kondik, trochu by to mohlo zvednout stabilit zpětné vazby.
R13 a R18 zmenši na 220R.
Nevim jak máš země, nikde žádnej blok, vstup natvrdo do báze to může kmitat vesele přes zemní smyčku.

(upravil Sendy 10. 5. 2008 21:16)

Re: Zesilovač "Zdeněk Kotisa 40W"

Mezi vstup a bázi T1 dej odpor cca 10K. Těch 10pF do zvraději jen tak zkus, myslím, že u tohohle křápu spíš stabilitu zhorší.
T10 je vedle toho trimru ? To je dálkový pozorovatel chladiče ? smile Kdo navrhoval ten plošák ?

Web

Re: Zesilovač "Zdeněk Kotisa 40W"

Proč to nemá v rozkmitu ani bootstrap, natož proudovej zdroj?

A se stabilitou měl zřejmě problémy sám autor, když musel rozkmit zatlouct 330p kundikem. To budou kříšťálový vejšky smile
Hodnota R13 a R18 je taky poměrně překvapivá.

Je tam skoro stejně chyb jako ve Federmannovi...

Web

Re: Zesilovač "Zdeněk Kotisa 40W"

Takhle bych to dokázal postavit taky big_smile a to je ten problém. Kde seženu tu správnou literaturu abych pochopil kde se skrejvaj ty prasečiny?

Re: Zesilovač "Zdeněk Kotisa 40W"

V bazaru jsem třeba nabízel dvě "fousatý" čísla Radiovýho konstruktéra ze 70. let, věnovaný NF zesilovačům. Hodně se najde na netu na stránkách D. Selfa. Dost se najde v legendárním kazzatelově seriálu v Amatérským radiu. A nejvíc se člověk naučí tím, že postaví pár sraček typu Kotisa a Federmann, případně i nějakej ten transiwatt na vlastnoručně (a špatně) navržený desce atd... smile

Web

Re: Zesilovač "Zdeněk Kotisa 40W"

Zajímavá bude asi funkce těch nadproudovek, to by chtělo zkusit nebo odsimulovat. Ty R13 a R18 snad nestojí za komentář. Nestudoval náhodou Kotisa v Bečva Valley ?

Web

Re: Zesilovač "Zdeněk Kotisa 40W"

Podobnost "čistě náhodná" smile

Web

Re: Zesilovač "Zdeněk Kotisa 40W"

Nějak ta hloupost metastázuje.

Web

Re: Zesilovač "Zdeněk Kotisa 40W"

opamp: ze samotného zesilovače moudrý nebudu. nevím co mám dělat když se dějou konkrétní průsery. respektive bych věděl, to ale neznamená že je to dobře. spíš mi schází jen jakési fakty. Někde teče moc proudu, tak tam dáme vodpoooor! big_smile Takhle to řeším já a vím že je to špatně. jsem asi příliš hloupý na nějaké konstruktivní řešení. Dost už rozumím jednotlivým součástkám ale jednotlivá zapojení mi v hlavě netvoří žádnou souvislost...

(upravil sinclair 11. 5. 2008 13:22)

Re: Zesilovač "Zdeněk Kotisa 40W"

Kontrolovals desku? Ta deska může být špatně, stejně jako byla na ten 150W konec. Místo BC161 jsi dal co?
Přivez mi to do Luha a já ti to rozběhnu a pak k tomu napíšu šťavnatej článek smile

Nebo mi to večer vem na Tarju, jestli jdeš. Najdeš mě nejspíš poblíž mixu smile

Web

(upravil djwoofer 11. 5. 2008 13:26)

Re: Zesilovač "Zdeněk Kotisa 40W"

co mate proti Federmanovi ? na jeho strankach je 500W zesilovac, je tam i mereni u konkurence  ktere ma tvrdit ze jde o vyborny zesilovac. http://www.federmann.cz/index.php/nf-te … 500w-1-ast

tak mi tak ve skratce vysvetlete co je spatne

" Vědět a znát to každý by chtěl, ale učit se nechce ... "

Web

Re: Zesilovač "Zdeněk Kotisa 40W"

Máš tady o tom celý vlákno. A kde je to měření u konkurence ? To má být ten jeden obrázek z nějakého prostředí, kde se změřila jakási kmit. charka (ehm, jak se měřitel srovnal s oscilací zesu ? lol).

Web

Re: Zesilovač "Zdeněk Kotisa 40W"

federmann je špatne, chtěl jsi to ve zkratce....

(upravil djwoofer 11. 5. 2008 14:10)

Re: Zesilovač "Zdeněk Kotisa 40W"

tak proc proboha se snazi propagovat neco co je uplna pi*ovina ?! vsichni rikate ze to na prd, skousel to nekdo postavit a zmerit ? pokud je to tak spatne, tak nechapu autora, pana federmana, ze si vubec se svym titulem ingenyra dovoli zverejnit a obhajovat takovou konstrukci. pochybuji ze vsichni ste se proti nemu spikli a nechcteji prijmout jeho nekonvencni reseni.

" Vědět a znát to každý by chtěl, ale učit se nechce ... "

Web

Příspěvky [1 až 20 z 98]

  Stránky: 1 2 3 4 5 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Zesilovač "Zdeněk Kotisa 40W"

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£