Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 4)

Audioweb.cz » Projekty sloupových reprosoustav » dawsoo (SEAS L21RNX/P a Bohlender-Graebener RD50)

  Stránky: ««« 1 2 3 4 »»»

RSS

Příspěvky [21 až 40 z 70]

Re: dawsoo (SEAS L21RNX/P a Bohlender-Graebener RD50)

mekky: tak si pokecaj, 5.1 za 85 litrov? to isto, ani nahodou to nedokaze "take veci" ako toto nadherne monstrum

Re: dawsoo (SEAS L21RNX/P a Bohlender-Graebener RD50)

Ať mi autor promine ale mě se to nelibí smile ale zvukově to bude paráda.

Re: dawsoo (SEAS L21RNX/P a Bohlender-Graebener RD50)

rád bych to slyšel, vypadá to perfektně... oceňuju i to úsilí, který tomu dawsoo věnoval, aby docílil optimálních výsledků.

Web

(upravil dawsoo 14. 5. 2007 14:02)

Re: dawsoo (SEAS L21RNX/P a Bohlender-Graebener RD50)

Ahoj kluci díky za pochvaly i výtky od toho to tu je...... našel jsem i nedostatky není nic dokonalýho navíc jak jsem je pěkně rozehrál a ouška si přivykla ,zas mě honí mlsná a to až tak ,že slyším že budu přelaďovat vyhýbku lol ale až bude aspoň tejden v kuse čas bez vyrušování prací a pod... Jinak pro karlose:Já jsem se toho taky bál na papíře,ale design vůbec nebyl samoúčelnej, zkrátka takhle mi to v simulacích vyšlo nejlépe,a na papíře to vypadalo docela lidsky.... oč větší bylo překvápko když mi je na vánoce truhlář dovezl domů měl jsem problém je ve dvou odtáhnout jsou těžký jak prase a větší než já což je co říct big_smile (200/150) bedny (207/104).... ale musím říci s klidným svědomím že díky parádní dýze a zpracování se mi samotnýmu nakonec líběj hodně, vypadaj o dost lépe v reálu než na fotkách.... zkrátka impozantně oko technika pozná že tvar má smysl. Ale dneska bych to postavil jinak a líp..... True Line Arrray s devíti kovovejma 5a 1/4 nebo 6 palcema,páč bych chtěl ještě rychlejší odezvu dole i za cenu oběti spodní oktávy smile Beru to jako první pokus o dospělou bednu.... pokud se zadaří možná budu vyvíjet možná i něco komerčně pro třetí stranu.........  teď se věnuji jinejm bedničkám,ale až budu mít v létě dovolenou vrhnu se na důkladnou analýzu a opětovné měření a poupravím výtlum a vyhýbku.... tady se opravdu projevuje markantně rozhýbání závěsů bas měniče a předpětí mylarové fólie u pásků.... bedna byla naladeěná naprosto přesně a teď si jakoby více sedla a zvuk je hodně zemitý a měkký...což by se líbilo asi více lidem ale já jsem perfekcionalista pokud jde o bedny a zvuk z nich... čili ve výsledku to bude o moc lepší než když byly měniče nerozehrané a zvukově v nuanci trošku tvrdší a studenější....

Meky:
Za 85 tis toho moc hotovýho v 5.1 nekoupíš snad jen top Elac ujde a pokud DIY tak to bude max jen velmi slušný nikoliv špičkový,za předpokladu ověřenýho projektu nebo využití zkušeností a pečlivým výběrem simulacemi a měření měničů....což ti nikdo z dobrých konstruktérů neudělá zadarmo neb už to není legrace,pokud beru v potaz absolutní měřítko... Je to vždy o tom co kdo považuje za špičkový výrobek.... někdo rád PA,někdo minimonitor,někdo Watty někdo basy nědo singledriver řešení...vše je jen otázka nároků a preferencí....ale jistotou je jedno: kino vždy bude pokulhávat z principu za stereem, je to daný tím že kino v HIGH-END kvalitě by až na pár vyjímek bylo prakticky neprodejný kvůli šílený ceně....jedinný o kom  vím že takhle šílený kina doma maj jsou Amíci ... našel jsem i fotky kde maj 6ks RD75 v bednách na kino krmený MC Intoshema... ale cenově je to s jedničkou a hodně nulama navíc...... Je to jen o jedinném a to o tom že bohužel já jsem v háji, protože mě konvenční řešení již delší dobu nestačí... to je důvodem proč jsem se do tohoto i přes předem nevyzkoušený výsledek pustil. Jinak na tom koukám na filmy uplně v klidu 2 správně sfázovaný bedny na mý 2 uši mi stačej 5.1 jsem kdysi zkusil a nic mi to neříkalo.... na muziku a stereo poslech to byl spíš průser mnohem větší než filmy downmixem na kvalitní 2.0... smile

OPAMP+Blackrider a ostatní:
Není žádný problém již od Ledna jste všichni srdečně zváni na pokuk,poslech....

Není co dodávat...

Re: dawsoo (SEAS L21RNX/P a Bohlender-Graebener RD50)

Až já se zas dostanu do Práglu... big_smile

(upravil Karlos 14. 5. 2007 15:12)

Re: dawsoo (SEAS L21RNX/P a Bohlender-Graebener RD50)

2 dawsoo já vím no že je to kvůli zvuku, a vím že kdybych je viděl na vlastní oči tak je chcu taky a budou se mi libit moc, Je to skvěle odvedená a promyšlená práce, se zvukem kterej posadí člověka na prdel. A vkus má každej jinej no smile Ale jinak moc dobrá práce.

Re: dawsoo (SEAS L21RNX/P a Bohlender-Graebener RD50)

Jean:
Určitě jo jak jsem písal v posledným threadu.... od Ledna jsem zval na poslech všechny zájemce... V Srpnu budu mít dokonce nějakou dovolenou takže není probléma...

Karlos:
Kerý se ti líběj z projektů? Mě třeba ještě PetraH-Michalův Subwoofer-Alešů (Bílý i Kica) a pár dalších klasický konstrukce... jen ze zvědavosti smile co se líbí tobě za styl bedny?

Není co dodávat...

Re: dawsoo (SEAS L21RNX/P a Bohlender-Graebener RD50)

dawsoo tie bedne su super!! spracovanie, menice atd. atd. vsetko tu bolo uz povedalne, ale ak este stale pouzivas PC ako zdroj tak mas umna minus, ja viem ze na mna sa mozes vyprdnut smile ale podla mna by si tie bedne zasluzili lepsi retazec....

Web

Re: dawsoo (SEAS L21RNX/P a Bohlender-Graebener RD50)

Polmo:
Díkes za pochvalu,dříve bych měl stejnej názor jako ty,dnes však budu oponovat,je to přesně naopak.... budeš se divit ale právě kvalitně postavený PC (Mobo a hlavně zdroj) + dobrá zvukovka je schopna dnes plně nahradit klasickou HI-FI sestavu kterou jsem měl vždy na slušné úrovni např: (gramec Dual 721+Shure V15III+Actidamp MKIII,CDP Kenwood DP7090+kazeťáky Nakamichi Dragon a Aiwa AD-F910 a tuner Luxman L341L) takže věř že opravdu vím co dělám prošlo mi toho doma poměrně dost za dobu co si takto hraju smile .... zvuk je z PC o dost lepší,v době uvedení SACD a DVD-A nahrávek ve vysokém rozlišení např: 24/96 jsem již přešel plně do digitálu = analog jsem vypráskal svinským krokem z domu už před 4 lety, ač jsem již postarší pán a spíše staromilec....alternativně jako zdroj signálu občas používám ještě vysokorozlišující zvukově poměrně povedenej multikombajn Pioneer DV656A+Audiopraise Vanity Modul, ale spíše pouze v módu grabování SACD a DVD-A do PC.... PC jako transport dle mého v konvenčních zdrojích signálu nemá konkurenci v budoucnu stačí doplnit vhodným DAC-em (zlepšení je ještě více významné (měl jsem půjčené DACy Casea Cepheus a Lavry Black DA10 a srovnával PC vs zapůjčené CDP v rozmezí 10-100k) a vím že pro mé nároky bude vyřešeno... Co se týče zesilovače tak věř že Electrocompaniet patří k tomu lepšímu i v drahém Highendu... a nahradil u mě lampy které jsem spokojeně hejčkal plné tři roky.. takže je adekvátní pro krmení APT-1. ... neber to vůbec jako že chci říkat co je špatné a co dobré jen se nebojím jít dál když nastane ten správný čas pro nové technologie které vedou zvukově a komfortem dál....

Není co dodávat...

(upravil iMartin 15. 5. 2007 16:54)

Re: dawsoo (SEAS L21RNX/P a Bohlender-Graebener RD50)

Je to paráda wink, i ten tvar, jak jsou vysoký a na tý základně, a ta mohutnost materiálu, to se mi líbí, je to nádherný.
Škoda jen že když jsme byli na High-Endu v Praze, tak jsme tam sice Davida potkali, ale nějak nám zmizel smile

Re: dawsoo (SEAS L21RNX/P a Bohlender-Graebener RD50)

dawsoo no mi se libí to co tobě smile ale radší vše zaobleno než ostré hrany, červený lak leský, Nějké ty horny a fullrange 100 litrové krávy to je moje smile

(upravil dawsoo 16. 5. 2007 22:06)

Re: dawsoo (SEAS L21RNX/P a Bohlender-Graebener RD50)

Karlos:
Jasnačka oblý hrany jsou vždy nejlepší i z hlediska difrakcí ale málokterej truhlář je umí opravdu špičkově.... já osobně mam rád třešeň,mahagon a pak klavírák černej.... jsem hodně konzervativní jinak se mi líběj bedny co popíraj fyziku miniaturní s velkým zvukem... samo že v mezích možného... jsem realista úzkej štíhlej vysokej sloup je můj ideál pěkný bedny.... bachratý skříňový velkolitrážní se mi naprotitomu nelíbí vůbec

Není co dodávat...

Re: dawsoo (SEAS L21RNX/P a Bohlender-Graebener RD50)

JJ klavirák černej smile jo a v třešni mám celej obývká. No V černém klavíru bych si nehcal libit možná fullrange nebo tak smile Ale obšas ujedu na něčem jiném. Přecejenom 8" ka reprák ti nezahraje nikdy to co 15" smile  ALe doře zvolená 8" s dobrou bednou dokáže překvapit :
Já teď budu mít doma černé lakované Aktivní mršky Malinké ale měly by hrát od 60-20khz +-2dB  A k tomu pak aktivní sub .. To bude K pc.
Potom dostavím zesilovač a postavím něco pořádného. To už bude dostatek peněz smile

Re: dawsoo (SEAS L21RNX/P a Bohlender-Graebener RD50)

JJ velký basáky..... to je přesně to co já nesnesu, osmipalec jsem použil už tady s velkou nechutí,raději více menších co udělaj pořádnou plochu a jejich membrány se v pásmu kde hrajou neprohejbaj.... jedinný kde velikej basák dle mejch uší nevadí je subwoofer patnáctipalec bych nepustil vejš než 100Hz a desetipalec tak max 350Hz osmipalec 550Hz šestapůlku 1k a pětačtvrtku 2,5k čtyřpalec 4k prostě rozhodně reprák nehnat někam kde už vlastnosti jsou daný spíše vlastními kmity membrány... zároveň při zachování co nejméně pásem je to docela konvenčně neřešitelná věc.Jedna z mála beden co tyhle mý úchylný nároky splňuje je Šroll Soundgarden....slyšel jsem prototyp a myslím že to je přesně to co chci i já po celou dobu.

Není co dodávat...

Re: dawsoo (SEAS L21RNX/P a Bohlender-Graebener RD50)

Umí mu ta hračka zabasovat? smile

(upravil dawsoo 17. 5. 2007 22:02)

Re: dawsoo (SEAS L21RNX/P a Bohlender-Graebener RD50)

Umí je to suchý 100% kontrolovaný akorát že basomilci a hajzldekláři by asi měli připomínky že je jich málo.... basuje to jen když má v tom je velkej plus a hlavní rozdíl jede to pěkně od 28Hz bez problémů..a nádherně to vykresluje mikrodetaily dole kerý na velkejch pomalejch basákách člověk nikdy ani náznakem neslyšel. pokud si se ptal teda na SG...

Není co dodávat...

Re: dawsoo (SEAS L21RNX/P a Bohlender-Graebener RD50)

Jo ptal... Já chci basů tak akorát smile Nejsem Brno.

Re: dawsoo (SEAS L21RNX/P a Bohlender-Graebener RD50)

Ucho je na takhle nizkych kmitoctech (kolem 30Hz) tak nedokonaly, ze nerozpoznava zkresleni v desitkach procent, cili neverim, ze rozpoznava nejaky mikrodetaily. Tato veta mi zavani voodoo magii "nadherne vykresluje mikrodetaily". Na basech, tak extremne hlubokych? Co jsou mikrodetaily?

(upravil BlackRider 18. 5. 2007 23:37)

Re: dawsoo (SEAS L21RNX/P a Bohlender-Graebener RD50)

Jak to myslíš s tím Brnem?
Mikrodetaily bych hledal ve výškách. Taky jsem to nějak nepochopil.

Web

(upravil dawsoo 20. 5. 2007 18:13)

Re: dawsoo (SEAS L21RNX/P a Bohlender-Graebener RD50)

Halen:
To že jsou mikrodetaily a podrobnosti na uplně dolním konci pásma slyšet je a hodně zřetelně...je to jasný stejně jako jsou slyšet rozdíly na druhým okraji pásma kde už ucho taky nemá takovou citlivost a rozlišovací schopnost pokud mluvím o sinusu či jiném jednom kmitočtu.... ale hudba není sinusovej signál ale signál složenej z mnoha velmi mnoha sinusů a jako je barva zvuku daná jejich poměry,tak i podrobnosti a detaily jsou dány schopností měniče s přesností kopírovat přechodové jevy nazývající se souhrnně transientními informacemi kde je parametrem dostatečná rychlost odezvy a ustálení ..tj správný tvar..... takže shrnuto ...pokud toto chceš slyšet musíš mít 1. nahrávku kde tyto informace jsou obsaženy....a za 2. řetězec který je dokáže nezkresleně reprodukovat....to bohužel velké reproduktory z principu fyziky neumí,ale speciální malé  měniče ve velkém počtu s velikou součtovou plochou ano...... rozhodně nejsem odpůrce spodku ...ale spíš mě zajímá kvalita a ne kvantita....velkobasem jsem si již dávno prošel byl to jen začátek cesty pro mne,pokud máš pochybnosti o tom co zde píšu ověř si to ...domluv se s panem Šrollem na poslechu (Náchod) ... já si za tím co jsem napsal 100% stojím. Pokud hovoříš o harmonickém zkreslení tak je to pravda,ale já mluvím o transientním a fázovém ... v klasický koncepci je průserem pomalej basák a rychlejší rovněž dole nedokonalej střeďák kterej správně umí navázat jen pár špičkových konstruktérů..a i přesto je to kompromis ne řešení...


BlackRider:
Myslil tím 100% Brněnskou kliku z lopuchu,kde jsou těžký boje a mnoho názorových proudů...a jeden z nich tzv "Brněnská Klika" uznává jen soustavy s basovým měničem 12-ti palec a více ... takže  místni kluky z Brniska na stopro určo vůbec nenarážel..  Frank určo potvrdí smile Jinak platí to co pro Halena,pokud se ti to nezdá a příjde ti to jako nesmysl tak si... zajeďte si poslechnout SG myslím že za cestu i přes celou ČR to rozhodně stojí smile

Není co dodávat...

Příspěvky [21 až 40 z 70]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 »»»

Audioweb.cz » Projekty sloupových reprosoustav » dawsoo (SEAS L21RNX/P a Bohlender-Graebener RD50)

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£