Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 2)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Yamaha RX-V 463 B

  Stránky: ««« 1 2

RSS

Příspěvky [21 až 37 z 37]

Re: Yamaha RX-V 463 B

DF 100 na kanál. sic to není ohromný, ale argument je cena novýho zesíku! to jest nějakých 6 a více tisíc!

Web

Re: Yamaha RX-V 463 B

Tak myslím že to tak s tím zkreslením jedno není,zkus se zeptat Sinclaira kolik hodí ten Aldax při stejnem zkreslení jako ta Yamaha.A myslím že to bude o dost víc,dyť to vem logicky kolik který zes. je schopný pustit proudu.Sám mám rec. od Yamahy RX-V 1500 takže ji nechci hanit je to moje značka ale bez urážky ten tvuj rec. má na kanál tak možná čtvrtinu toho co ta SPV 100.

Re: Yamaha RX-V 463 B

já nemám Yamahu RX-V 463 B
mám RX-V450 ta má nějakých 85W na kanál 1% skreslení nebo jak to je. sic to sou výkony z prstu ale má to 360W příkon.

Web

(upravil Brehowicz 3. 5. 2008 19:32)

Re: Yamaha RX-V 463 B

Za ten typ sory,tak jo tak si těch 360 poděl 6,odečti něco na napajení displeje,korekcí,dekoderu a tuneru a kolik ti vyjde počítam tak 30-40W na kanál při tom 1% a na 0,1% to bude watu ještě míň?A to nepřeháním,ale se divím že tu toho ještě nechyt Sinclair.

Re: Yamaha RX-V 463 B

Nezapomněl tu někdo na pojem "účinnost"? Co takhle nejdřív podělit oněch 360W dvěma a až teprve potom přerozdělit zbylé Watty mezi všech 6 kanálů?

Re: Yamaha RX-V 463 B

No vyborně tak to si ho postrašil ještě víc smile,jako by nestačily ty kapky ode mě.

Re: Yamaha RX-V 463 B

Ten můj modul stál přes 5.500 Kč. Tady máš tech. údaje: http://www.conrad.cz/Files/id6%5Cnavody … _navod.pdf Kolik myslíš, že má tento modul v reálu výkon ? big_smile

Web

Re: Yamaha RX-V 463 B

U receiverů bývá ještě jedna finta, se kterou se musí počítat. Některé stroje mají na zadku síťovou zásuvku pro napájení dajšího zařízení, s udávaným maximálním příkonem. Pak bývá hodnota spotřeby navýšena i o tuhle hodnotu, která s vlastními zesilovači receiveru nemá nic společného. Můj Denon má taky papírovou max. spotřebu přes 300W, ale už se nikde mimo manuál neříká, že je to včetně 100W, které lze tahat z té zásuvky. Zdroj sám dává maximálně tak 200W a  i to považuji za optimistický odhad. Ono to konečně ani nemůže být jinak, vždyť se koukněte na chlazení. Trocha hlíny pod perforovaným krytem, v nejlacinějších je snad jen naohýbaný plech. Víc jak několik desítek wattů to dávat nemůže, jinak to bude žít jen díky tepelné pojistce.

Re: Yamaha RX-V 463 B

Tak to je pěkné, to by mně fakt nepadlo jak nahonit watůchy...:lol: Kam to všechno spěje. Sorry za OT.

Web

Re: Yamaha RX-V 463 B

Kritik-k tomu tvému modulu máš krásny článek přímo tady na stránkách teorie a praxe  a navíc přímo od mistra Sinclaira takže počíst a víš na čem jsi,no taky jsem o něm puvodně před časem rozmyšlel ale naštěsti mě něco osvítilo a teď stavím modul z SPV-250P+

Re: Yamaha RX-V 463 B

Kritik, myslíš že dDayton a conrád mají stejné distributory modulů?
jinakjsme se pousmál hned ze začátku "modul slouží k zabudování do AKTIVNÍCH reproboxu-subwooferů"

Web

Re: Yamaha RX-V 463 B

Brehowicz: taky jsem byl jeden z těch co čekal na modul a nedočkal se smile  Nakonec jsem koupil tento modul (conrad) a nechal ho od mistra vytunit. Takže jak mistr psal "dal bys za subwooferový modul 250W sin/4ohm skoro devět tisíc?" Já bych dal.

Web

(upravil sinclair 4. 5. 2008 11:50)

Re: Yamaha RX-V 463 B

V Davidově případě je ta cena způsobena vysokou základní cenou toho čínského modulu u Conrada. Je u Conrada neskutečně předražený, ovšem co u Conrada není, že.
V případě Aldaxu byste platili devět tisíc za zesilovací jednotku sestavenou z komponentů Aldax, nikoliv za tuning předražené čínské sračky, to je sakra rozdíl.
Nicméně se o výrobě podobných modulů zatím neuvažuje. Dotazů už sice byla spousta, ale zatím téměř všichni po dotazu na cenu stáhli ocasy. A kvůli deseti modulům ročně, navíc ještě s různou výbavou /někdo Senior, někomu stačí Junior atd./ nemá smysl o výrobě vážně uvažovat. 
Je mi líto, ale ze značkových komponentů a se značným podílem mechanické práce nelze sestavit jednotku, cenově schopnou konkurovat čínským sračkám. Jsou tedy tři cesty :

1. Za pár tisícovek koupit předraženou čínskou sračku, kde všechny komponenty pracují na hranici či za hranicí svých možností, s nevalnými parametry a pak už jen čekat a trnout, kdy to šlehne a vezme sebou i drahý reproduktor /čínské moduly NIKDY neobsahují ochranu proti ss napětí ani jiné jištění/.

2. Totéž co 1., ale s tím, že se čínský modul s vynaložením jistých financí upraví do podoby, kdy nebude nebezpečný sám sobě ani připojenému reproduktoru a radikálně se zlepší jeho základní parametry.

3. Někdo elektronicky i mechanicky dosti zdatný Vám z nakoupených modulů Aldax sestaví kompletní zesilovací jednotku se špičkovými parametry, na kterou po zabudování můžete zapomenout a už jen používat a používat.

Web

Re: Yamaha RX-V 463 B

Kritik-jak už jsem psal tak dal protože už je ve vystavbě,a momentalně mam v provozu modul ktery jsem postavil před pár lety na základu zmustkovaných LM 3875,rozhodně to není nic světoborného ale někdy před 10lety toho moc k postavení nebylo netobože něco hotového.Apropo co ti Sinclair všechno potunil?jestli to není tajemství.

Re: Yamaha RX-V 463 B

Jistěže není. Vyházet všecky sračkový elyty, vyházet 4/5 celého polovodičového osazení, upravit pracovní body v koncovém zesilovači, upravit přeladitelnou propust, vyměnit sračkový EI trafo za výkonnější toroid apod. Hromada práce k tomu.

Web

Re: Yamaha RX-V 463 B

Brehowicz: http://img187.imageshack.us/img187/7214/dsc0069gu1.jpg Kdyby jsi měl zájem prodám Ti ty součástky, možná se Ti budou hodit lol
modul: http://img111.imageshack.us/img111/2661/dsc0777of1.jpg
           http://img175.imageshack.us/img175/394/dsc0779vs7.jpg

Web

Re: Yamaha RX-V 463 B

Kritik-prodal???myslíš že to mám k popelnici blíž? smile,teda koukám že jsem fakt rád že si to stavím z té SPV250,ten konrád se mi nezamlouvá ani po té celorepasí.

Příspěvky [21 až 37 z 37]

  Stránky: ««« 1 2

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Yamaha RX-V 463 B

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£