Téma: PA03

Zdravím všetkých

píšem preto, že by som si rád postavil malý dobre hrajúci zosilňovač, taký, ktorý oživím aj bez zložitého vybavenia (osciloskopu, generátora).
Po dlhšom hľadaní som narazil na tento od p. Dudka:

http://sjostromaudio.com/joomla/index.p … ;Itemid=29

Ide o to, že dá sa zohnať návod, osadzovací plán a podobne, avšak nie je možné kúpiť  dosku s plošným spojom.
Chcel by som sa spýtať, či sú niekde komerčne dostupné PCB, alebo či ich nepredáva sám autor.

ďakujem za info.

Re: PA03

Jak sis mohl všimnout, distribuce plošňáků se přesunula do Švédska a mohl ses jako zájemce tam zaregistrovat. Momentálně je registrační stop stav, ale možná nějaký plošňáky zbydou, jinak bys musel čekat až na příští kolo - já žádný už nemám...

(upravil MethMan 24. 4. 2007 13:18)

Re: PA03

Já si myslím, že to tehdy byla kazzatelova odpověď na různý pětisoučástkový Gejnklouny a ukázka toho co v tom čipu je a co už tam není. Pamatuju, když to šlo do "módy" na různejch anglo-americkejch fórech, na ty nekonečný debaty o kondenzátorech Blackgate a Caddock rezistorech bez kterejch "to prostě nehrálo správně vzdušně" lol
Z prdu kuličku neuděláš, to je jasný. Otázka je KDO TO OPRAVDU POZNÁ? Odhaduji, že tak 2% z těch co si to o sobě myslí. smile Pro všechny ostatní to může být dostatečně dobrý.

Re: PA03

Leštěnej prd z tohohle obvodu dělají jiní..Celý to vzniklo, protože jsem se už nemohl dívat, jak to jiný prasej... Ale na to jak je to jednoduchý, to chodí slušně...

Re: PA03

Je to snad to nejlepší, co můžeš mít s integráčem na konci smile

Re: PA03

LM-ka tejto kategorii hraju velmi slusne aspon za tie peniaze a tu jednoduchost je to celkom slusne ak je to poctivo navrhnute a realizovane. Sam som pozil 3886 - tku vo viacerych konstrukciach, vsetky fungovali "nasupa" a dobre a so ziadnym som nemal problemy s reklamaciami. Uspesne som prekopal niekolko predzosilnovacov do kategorie integrovanych zosilnovacov za pomoci tohto obvodu.
Mimochodom i v niektorych studiovych monitoroch su puzivane tieto obvody, napr. Acon A723.

Re: PA03

Ano, NSC se vydal poněkud lepší cestou, než STM a tak LM3886 a podobné skutečně patří k tomu nejlepšímu, z čeho se v integrované podobě dá tahat výkon:-)
Je dost možný, že kdyby STM nepoužili v řadě TDA7293-6 ty zasraný DMOSy, ale slušné bipolární struktury, vypadalo by to asi dnes jinak.

Web

Re: PA03

Kdyby ty DMOSy slušně zapojili, taky by to mohlo být jiný smile Celkově mám ale pocit, že designeři stáli před MANAŽERSKÝM úkolem "ukázat, že naše DMOSy umí zesilovat audiosignál", nikoliv před PRESTIŽNÍM úkolem "Postavme už kurva konečně pořádnej monolitickej audiozesilovač".

Web

Re: PA03

Napřed jsem chtěl napsat, že už postavili, ale pak jsem si uvědomil, že LM12CL je taky od NSC:-)))

Web

Re: PA03

Ja som k tej PA03 aktualne nic nenasiel, na czechaudiu to malo byt v projektoch no nic, z tých švédov aj ked su tam nejake odkazy,nic neslo stiahnut, a na diyaudio.com same nefunkcne linky , lebo ten topic ma bezmala 50 stran, naozaj som nic nenasiel , keby ze niekto vie kde to je bol by som vdacny, rad by som to pozrel.

Re: PA03

Popros autora smile

Re: PA03

To zas nechcem otravovat. Sak ono sa to mozno casom objavi na czech audiu alebo kde, zatial dík.

Re: PA03

Neobjeví... smile

Re: PA03

Já to mám snad někde vyzálohované. Když to najdu nebude se autor zlobit když to někam upnu?

Re: PA03

Bude...

(upravil Thales 30. 4. 2008 13:52)

Re: PA03

OK tak nic. Právě proto jsem se ptal.
Mohu se jen zeptat proč? Vždyť je to krásná ukázka toho jak to má vypadat tak proč nedat příklad ostatním? Tady nepředpokládám komerční nebo ideové využití jako u diskrétních zesilovačů řady DPA/TYA nebo se pletu?
Neberte to prosím jako rýpání, jen jako zvědavé otázky.

Re: PA03

Já už myslím dal příkladů dost...už mě to nějak nebaví...

Re: PA03

Však je Vám také za to nemálo lidí vděčných (myslím obecně za vaší práci). Pochopil bych kdyby to byl nový projekt který se prostě uveřejnit nechystáte ale proč stahovat něco co už bylo jednou zveřejněno? Jedině mě napadá aby ubylo otravů kteří se vás na to budou ptát smile