Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Tesla AZ 218

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [18]

Téma: Tesla AZ 218

Dostal se mi  do rukou  tento zesilovač , ale na netu jsem nic o něm nenašel . Nemáte ho někdo doma , jak je na tom  s kvalitou  zvuku ?
Díky  za info smile

Re: Tesla AZ 218

Pokud se nepletu, je to silikónovej kvazikomplementár s vazebníma kýblama na výstupech, žádný zázrak, ale asi tomu lze pomoci. Počkej až se tu objeví Leoš.

Web

Re: Tesla AZ 218

Nehraje to špatně, je to předchůdce AZS220, kterou jsem upravoval BlackRiderovi, rozdíl je jen v tom, že AZS220 už nemá indikátory špiček a má posuvné poťáky, jinak jsou obvodově shodné. Záleží ovšem, v jakém je počátečním stavu, kdo všechno už ho kurvil apod.
Reference o zvuku tedy u BlackRidera.

Web

(upravil BlackRider 25. 4. 2008 16:06)

Re: Tesla AZ 218

S 220kou jsem plně spokojen, po Leošových úpravách hraje dost slušně. Zvuk na středech a výškách neutrální, basy jsou díky poměrně vysokýmu DF (110;8R) rychlý. Na nejnižších kmitočtech jim chybí objem. Krmím s ní 86dB citlivý monitorky (L15+25TAFCD) a výkon mi plně dostačuje. Je pravda, že většinu času poslouchám v nearfieldu, ale i tak má poměrně slušnou rezervu. Zatím nemám potřebu měnit. Jediná věc mi trochu vadí, odstup s/š 82 dB. Jinak supr stroj. wink

Edit:
-foto vnitřku:
https://i.postimg.cc/ZCRZxdq5/DSCF0129.jpg

Opampe (to zní divně), o trafu ani "nevím", že tam je. smile

Web

Re: Tesla AZ 218

A je to spíš brum nebo spíš šum?

Web

Re: Tesla AZ 218

Je to šum, díky trošku nešikovnému úrovňovému diagramu. Poťák hlasitosti totiž není až před koncem, jak bývá zvykem, ale před korekcemi, takže tam na vstupech konců trvale visí šum sledovačů a "korekčních" tranzistorů. Pokud by se někomu podařilo sehnat NOS tranzistory BC413C-BC414C od Siemense, bylo by to nejméně ještě o 6-7dB lepší. Já už je bohužel nemám a z běžných BC560 se toho moc extra vybrat nedá.
Blackrider ale zapomněl dodat, že je tam nacpaný toroid jak kráva a zesík jako takový dává přes 50W na kanál.
Původní odstup zesilovače AZS220 s EI trafem byl značně horší, okolo -70dB, odstup originálního AZS218 je zhruba podobný.

Web

Re: Tesla AZ 218

Bracha ma 223 uz nekolik let a hraje pekne.

Re: Tesla AZ 218

AZS223 je zcela jiný zesilovač.

Web

Re: Tesla AZ 218

Díky za odpovědi . Rozdělal jsem to  a ve  vnitř  je to original , jak to vyjelo  z  výroby  , rok 1980 . Docel mne překvapily ty kondenzátory Jamicon , kde se to tam vzalo , když to bylo vyrobeno za  hluboké totality ? smile

http://img125.imageshack.us/my.php?image=az218aaz3.jpg
http://img169.imageshack.us/img169/4310/az218bcn7.jpg
http://img294.imageshack.us/img294/9288/az218cjs7.jpg
http://img218.imageshack.us/img218/2954/az218dxu0.jpg

Re: Tesla AZ 218

Ty kondy tam nebudou origo.

Web

Re: Tesla AZ 218

Budou. V telkách tesla rady color nachádzam bežne presne takéto jamicony. Či sú tam origo alebo nie poznáš podľa toho, ako sú prispájkované.

Web

Re: Tesla AZ 218

Klidně můžou, ve starých tesláckých věcech jsem se s těmito kondy občas běžně setkával.

Re: Tesla AZ 218

Tak a je to jinak dle mě,ty elyty tam dle mě nejsou originál,vlastním tento zesilovač,koupil jsem před dvěma  roky v bazaru za nekřestanských 1500kč.Ale to už je minulost,to sem začínal.Zdál se být v pohodě ale nebyl...nebylo to tam originální trafo.Po čase sem se rozhodl dát do kupy...dřevěný kryt sem zpátky z černé na přírodní barvu dřeva.Pak sem nechal vyměnit všechny potenciometry,některé odpory a zrovna ty elyty,a původní tam byli tesly,s normálníma radiálníma vývodama takové narůžovělé barvy,tuším kapacita byla 470 uf a napětí 35v.Tak to tedy bylo.A navíc tam byl přirezlý jeden koncový tranzistor.Mám ho v kupě ale něni originál kvůli trafu a na zadní desce sou vyvedeny vstupy na cinche.Po seřízení v RTS hraje dle mě dobře,i když ten odstup šumu cca -70db  je slyšitelný.Sinclair Vám poví víc zcela jistě.

Web

Re: Tesla AZ 218

Axiální Jamicony 470uF Tesla dovážela, sám jsem je v Uherském Brodě běžně kupoval. Jsou tam originál, pokud jsou to axiály.

Web

(upravil danhard 25. 4. 2008 21:23)

Re: Tesla AZ 218

Mám tu krabici kvalitních Tesel v růžové košilce smile

Re: Tesla AZ 218

sinclaire, prosím, šly by v té AZS 218 vyměnit konce za Vaší SPS 50? Bude to mít význam se stávajícíma korekcema? Otec vlastní tenhle zesilovač a tak nějak si na něm zakládá, tak že by se mu zvedli alespoň konce, bude-li to mít význam. Díky za radu smile

(upravil sinclair 26. 4. 2008 0:22)

Re: Tesla AZ 218

Václave sem s nima! Co za to chceš a co tam všecko je?

AmoR : AZS215-220 mají nesymetrické napájení, SPS50 potřebuje symetrické. Znamená to vyměnit trafo /nejlíp toroid/ a celou zdrojovou část, problém bude i s chlazením, protože SPS má úhelník, kdežto v AZS jsou koncové tranzistory upevněny jinak.
Přesně takhle to má uděláno george, předzesilovač z AZS215, dvě mírně upravené SPS50 a překopaný zdroj. Poví ti podrobnosti.
Jinak BlackRider má ve své AZS220 /ideově shodná s AZS218/ koncové stupně původní, jen dosti upravené a vyměněnou zdrojovou část za výkonnější. Nedá se říct, že by to hrálo špatně.

Web

Re: Tesla AZ 218

Sinclaire, díky za odpověď. Napájení je mi jasné, zdroj jsem schopen udělat a jsem i manuálně obstojně zručný, takže vymyslet dozadu nejaký chladič by neměl být takový problém. Ještě jednou díky

Příspěvky [18]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Tesla AZ 218

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£