(upravil srna 12. 5. 2007 22:15)

Téma: HSV-926

mam dotaz na nekoho chytryho (Sinclair idealne)

kdysi jsem dostal zadara tenhle nemeckej zesilovac. cely leta co ho mam jede jen na jeden kanal(ten umelec co ho mel prede mnou vypalil jeden kanal). vystrelil par tranzistoru a odporu (trandy natvrdo sly do zkratu, takze furt horela pojistka)

schema je tu: http://mujweb.cz/www/photoz/_Ziphona-HSV-921HiFi.JPG , to je jeden kanal

byly vypaleny: TS 108 TS 110 TS 111, R159 R160, vymeneny je i TS 107

jen tak pro srandu jsem koupil soucastky(jinejch zesiku na hrani mam dost), zapajel, zesik hraje ale mizerne

zkresluje, a vystupni vykon je cca ctvrtinovej oproti zdravymu kanalu...kdyz na vstup pripojim sinus z generatoru, az na emitor TS 301 je vsechno v poradku, mrsit se to zacne az za elektrolytem co je na nej pripojenej....a pri trose hrani mam na vystupu cistej obdelnik mad ani napeti ktery jsou uvedeny v schematu v kontrolnich bodech nesedej a meni se podle vybuzeni, nastaveni hlasitosti a nastaveni trimru....otazka je co s tim, a jestli to ma vubec cenu....poznamka: trandy jsem nesehnal sparovany(107/108) sad

Re: HSV-926

No fuj... s tim bych si nehrál.

Re: HSV-926

Hoď  to do popelnice....já se picnu, fórum o nekompromisních řešeních se smrsklo na řešení kdejaký sračky....jdu pryč...

Re: HSV-926

Kuš, nikam nechoďte!

Re: HSV-926

ja jsem cekal rozumnou technickou odpoved od nekoho zkusenyho. ne  zadny kázzzzzzání.

ano, uznavam ze ten zes je sracka.....ale mam ho rad

to je trestny se zeptat ?

Re: HSV-926

Kazzzzzzatel je Pavel Dudek lol

Re: HSV-926

A kdo je to Pavel Dudek?  smile

(upravil sinclair 13. 5. 2007 9:35)

Re: HSV-926

Lotře, běž za roh a dej si dvě až čtyři po čuni. A zbytek neděle klečet na hrachu čelem do kouta.

Srno napiš, co za co jsi vyměnil a dále :

jaké je napětí na +pólu C130 a zda lze toto napětí trimrem R145 měnit /ofafrně točit/
zda lze měnit zisk koncového stupně trimrem R140 /rovněž ofafrně/
zda lze měnit klidový proud trimrem R147 /měřit úbytek řádu desítek mV na odporech v emitorech koncových tranzistorů/

Adekvátní náhrada za SF128D je naše KF508 či KFY46 s betou min. 150 a vybraná na Uceo min. 80V /1-2ks z deseti/. Nelze nahradit například BF257kou či KC639kou kvůli Ft. V tomhle zapojení nemusí být nic tak přesně párováno.

Klid Pavle, já to během tří příspěvků vyřeším a pak se můžete bavit dál:-)))

Web

Re: HSV-926

soucastky jsou vymeneny za ty stejny co byly ve schematu....SF128D je v poradku

hodnoty promerim v pondeli, musim do prace

napeti na +C130 bylo tusim +27V, vic si moc nepamatuju....ty trimry neco delaj. R140 meni zisk, R145 meni U na +C130. klidovej proud jsem nemeril. jinak jsem taky zkusel pro srandu prehazet polovodice ze zdravy pulky, ale beze zmeny(tranzistory)

(upravil sinclair 13. 5. 2007 12:59)

Re: HSV-926

Je v prdeli elyt C124 nebo C125, možná i C121 a C120 přeměř na svod-jestli je to ten jejich enderácký hnědý papírák, tak ho zrovna vyměň.

Web

Re: HSV-926

elyty jsem mel snad vsechny venku, ale meril jsem je jen velmi zbezne (multimetrem na kapacitu), na svod je nejak promerim

az bude cas, tak je prehazim vsechny...doufam ze tam uz neni nic dalsiho

Re: HSV-926

tak....dneska jsem se dal do opravy.

prehazel jsem vsechny kondenzatory, ktery psal Sinclair, ale nic se nezmenilo
napeti na +C130 je +18 az +26V podle natoceni R145, zisk lze menit otacenim R140, a klidovej proud menit NEZLE....na odporech v emitorech koncaku je ubytek cca 2mV a nemeni se pri otaceni R147