Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 2)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » tesla 637A

  Stránky: 1 2 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 21]

Téma: tesla 637A

zdar, mam toto na pokoju,  http://www.oldradio.cz/ts637.htm
je to po rodicoch, kupili si kedysik vezu ,toto som si vzal vyrastol na to. zvuk to ma kraasny ,moc sa mi paci, ale chcel bych to troska opravit. sumia mi potenciometre, da sa to nejak namazat alebo nieco? a radio mi nedrzi frekvenciu, viete co s tym je?proste pocuvam a za par minut sa to samo rozladi.
momentalne z toho zivim sub ARN664 na 1 kanal rezim mono. zdroj PC.
este som to rozobrate nemal,ale urcite tam najdem poklady, pac to je 25r stare, minimalne. tak bych to rad dal dokopy!

Re: tesla 637A

Zahoď to do popelnice, bejvala to sračka už když to bylo nový a holt rádio není víno, s věkem nezraje, čili teď je to supersračka....

(upravil opamp 11. 5. 2007 22:06)

Re: tesla 637A

Bohužel musím souhlasit... mívali jsme to doma. Pomalej kvazikomplementární slaboučkej pseudozes. Slyšitelně zkresluje na výškách i basech při libovolný hlasitosti. Jediný plus - tříodbočkovej poťák na volume, slušná fyziologická regulace. Proto se Ti to Bentley tak líbí.

Jestli si s tim chceš pohrát, dej pořádnej elyt na místo filtrační TC937a 2G a taky na výstupu, kde je tuším 2x G5 paralelně v každým kanálu fekálu, dej 3 kusy slušnejch elytů 330u na stejný napětí jako má ten filtrační (tuším aspoň 35V).

Web

Re: tesla 637A

A šumiace potenciometre spravíš jednoducho. Ak máš trochu pevné nervy a istú ruku, môžeš ich vybrať, rozobrať(opatrne), vyčistiť, namazať a zložiť. Problém je v zaoxidovanom kontakte stredného vývodu. Robil som to takto viackrát a pomáha to, zatiaľ najstaršia takto urobená oprava  fachčí cca 4 roky.

Web

(upravil sinclair 12. 5. 2007 2:31)

Re: tesla 637A

Je to prachsviňa krám. V Bratislavě museli být rok ožralí jak paviáni, když to "vyvíjeli", jinak to snad ani není možný. Odlišně řešená, "modernější", ale jinak úplně stejná kurva je třeba Dominant.
Jo, jsou tam použité ty otočné poťáky s placatou prdelí z NDR, co se docela dobře rozebírají, jestli nemáš nic rozumnějšího na práci:-)Pak vyházet zelenáče. Vyházet hovňáky. A pak se uvidí:-)

Web

Re: tesla 637A

Něco podobného s tahovými potenciometry vlevo jsme doma také měli. Tuším, že se to jmenovalo SINCOPA (či tak nějak). Dnes to má naše 80tiletá babička, která si tam dodělala na rádio RDS. Prostě přepínače kanálů si polepila papírovýma samolepkama smile Zase tak špatně to nehrálo, akorát ty tahové potenciometry prskaly jak kráva. Ono to ale stejně moc nevadilo, jelikož s hlasitostí a hlavně s korekcemi se stejně nehýbalo. Rádio se prostě odpoledne zapnulo a večer vypnulo.

Re: tesla 637A

Synkopa...tak špatně nehrála...už abych byl jako tvá babička, abych se mohl podobnejm moudrům smát.... smile " Hifi se v hovno obrací... ", vzhůru do empétrojek, ty taky nejsou vlastně zas tak špatný...

Re: tesla 637A

Ono je taky otázka, k čemu se to používá a co se od toho očekává. Nám tam hrál pouze tehdejší Český rozhlas Praha a na to mluvené slovo zase není třeba kdejaké hifi. Od toho měl otec jiné z tuzexu. Moje matka, která to rádio v kuchyni poslouchala, je výškohluchá, ta neslyší ani kuchyňskou "minutku". No a babičce to je tuplem jedno.

Tesla Přelouč těsně před úpadkem také vyráběla nějaké domácí hifi věže (rádio, gramo, 1-2x kazeta), znáte to nějak blíže?

Re: tesla 637A

S tímhle pohledem dokážeš zbytečnost snažení po pokroku u čehokoliv.... smile Zaplaťpámbu, že dnes jsou konstruktéři bývalé Tesly už mimo mísu - teprve s odstupem času je vidět, jaký to byli volové...Samozřejmě ne všichni a ve všech Teslách... smile

Re: tesla 637A

Právě že tady jde o ten úhel pohledu. Jsou lidi, co jim ten prskot nevadí a jsou zase jiní, co by z toho vyletěli z kůže. No a samozřejmě tu tehdy byl (pokud si dobře pamatuji) problém dostupnosti kvalitní techniky. Např. si živě pamatuji, jak jsme v pražském tuzexu kupovali naši první barevnou televizi. Matka stála ve frontě a otec s bouchačkou za opaskem venku kupoval bony.

Re: tesla 637A

no ja ty vysky mam na minus max pac teraz hra jakoby SUB. a volume na 60% , tam  je to optimum kde je este zvuk fajny, takze to jde. ale ide mi o to, ze vyhadzovat to nebudem, len bych to mal rad funkcne, ziadne chrastenie pri volume a pod.
inak s tym zvukom mate pravdu, ale to plati pri uplne nizkej hlasitosti,kedy hraju len vysky a pak ak sa to da moc nahlas, ze zacnu vysky vrestat. inak na bezny posluch je to fajne

Re: tesla 637A

Podobně jsem používal Teslu Sólo (dominant bez kazeťáku), taky tak "aby zvuk ještě šel poslouchat".

Bejt tebou, popřemejšlel bych co nejdřív o výměně zesilovače pro sub, a to tuplem pokud je ten sub s basreflexem.

Re: tesla 637A

nene. na BR to rozhodne neni, pak to huhla, tak to mam closed. ja totiz do toho nechcem vrazat prachy, len co by sa dalo podomacky vylepsit, aby sa to nerosypalo

Re: tesla 637A

Tuzex big_smile. jo pamatuju, z tuzexu kupoval děda hifinu pro sebe (tušim to byl nějakej AKAI), k ní tam koupil tehdá i ty moje teď současný bedny JVC S-PX 3, televize JVC jednu sobě, později jednu trochu novější nám a mamce nějakou německou hifku (teda strašná šunka, když to vemu zpětně - nějaký Magnum kompakt Receiver + druhá kysňa byl kazeťák... nehorázně to brumělo, tak k tomu tehdá taťka udělal jiný zdroj, tak brum byl pryč ale ty zasraný integráky na konci zas syčely ve vejškách... no něco neskutečnýho, eště že už jsem se toho zbavil... wink ) a v těch 80. letech tam kupoval i tu "hybridní" šáde, tehdy za nehoráznou sumu nějak 92tis, zatimco běžné šáde stály tušim kolem 75..? (myslim samozřejmě tehda fungl nové)... Už tež nevim přešně Hrával ve filharmonii, takže jezdil všude možně a bonů bylo dost...

Re: tesla 637A

hele, zvladol by ten zes zapojenie v mustku s 1 repro 4ohm? alebo by sa to nejak dodzubalo

Re: tesla 637A

A jinak sereš pravidelně? Stolice tuhá?

Web

(upravil Karlos 6. 6. 2007 20:31)

Re: tesla 637A

A co barva dobrá? Ty vole to není Autozes Denver big_smile Už si viděl můstkovat staré teslácké rádia tohoto typu ? Vždyť ti polovodiče vyletí do ksichtu smile

(upravil Bentley 6. 6. 2007 20:39)

Re: tesla 637A

vy ste z neba mudry spadli obaja, pravda. ale dik za odpoved, vycital som medzi riadkami
sinclaire, dnes to bolo troska redsie, ale dalo sa. to z tej kofoly

Re: tesla 637A

Náááááhodou big_smile
Ja som toto delo obdivoval ako 12r chlapec, o 2-3 roky neskôr som našiel schému ku tomu, pripomeniem mladším, že nett nebol wink a postavil koncáčik, ako môj prvý tranzistorák.
Dosku som navrhol, nakreslil a vyleptal...pamätám si len tolko, že to nemalo "výkon", možno 2-3W, chybu som nenašiel, možno bol nejaký trand chytený, kond vyschnutý, merák som ešte nemal. KU611 a vlastne všetko vykuchané zo starých TV a pod. Plošňáčik už nieje, ale ešte mám ten sextet na skrini a zopár K300viek, pár metrov od neho smile
Inak stolica dnes ráno v pohode, príjemne mäkká, ale nezanechávala veľa stopy, asi že pijem skôr pepsi cool

Re: tesla 637A

Ještě že se mi jako první dostalo do ruky schema TW44... S trafem 220/24V 120VA původně pro bezp. zásuvky s pár provlečenejma závitama navíc (cca 30V AC naprázdno) to bedny s ARN6604 dokázalo celkem potrápit... Ale to mi bylo tuším 13 let, pozděj jsem to upgradoval na TW140 a to už ty ARN nestíhaly značně...

Příspěvky [1 až 20 z 21]

  Stránky: 1 2 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » tesla 637A

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£