Téma: TPA122

Zdravím. Mám na zvukovce tento OZ (výstup na sluchátka+2.1 reproduktory). Sice hraje opravdu špičkově, ale proč se nepokusit o menší tuning. Chtěl bych vás tedy požádat o zhodnocení jeho kvalit a třeba i doporučení nějaké vhodné náhrady, která musí být v provedení SMD. Předem děkuji za odpovědi.

Datasheet TPA122:
http://www.ortodoxism.ro/datasheets/tex … tpa122.pdf

Re: TPA122

Co je na tom sráči špičkovýho a co bys na tom sakra tunil? Můžeš si změnit třeba zesílení roll

Re: TPA122

Špičkově prokreslený zvuk, ale basy se mi zdají takové přidušené. Bylo by možné jej nahradit např. za OPA2604 smd? smile

Re: TPA122

Tak se do toho datasheetu aspoň podívej. Samozřejmě tam nemůžeš zapájet normální dvoják. Málo basů? Zvětš kýble.

(upravil little 12. 4. 2008 12:36)

Re: TPA122

Myslíš, že by se nějak slyšitelně projevila výměna elektrolytů za L-ESR typy? Jedná se o zvukovku Hercules Digifire 7.1 s DSP Cirrus Logic SoundFusion CS4624. Oproti Audigy LS s OPA2604 je to zvukový zázrak, ale proč jej ještě trochu nevylepšit. Kýble jsou tam  10uF/50V nějaká neznámá čínská značka...

Re: TPA122

proč by ne.. ale zkušenost s tim nemám.

(upravil Thales 12. 4. 2008 13:32)

Re: TPA122

Výměnou elektrolytů za větší a značkiové lowESR tomu určitě uškodit nemůžeš. Mě by spíš zajímalo kdy uvidím na zvukovce svitky v signálové cestě smile

(upravil Vasi 12. 4. 2008 13:45)

Re: TPA122

Jak pise Frank, zkusil bych prozkoumat kapacity vstupniho a vystupniho kondenzatoru. Mozna je mala a tim padem je k nizsim kmitoctum utlum, hlavne na vystupu, kde to zalezi i na zatezovaci impedanci. Na vstupu to taky zalezi na odporu ve zpetne vazbe (v datasheetu oznacen Ri), mimoto jsou ve datasheetu i vypocty, takze muzes zkontrolovat. Low-ESR nemam v signalove ceste take vyzkouseny, ale myslim, ze hlubokym tonum to moc nepomuze, jestli bude odpor kondiku 0,2 nebo 0,05 asi moc na zvuku nepoznas. To snad jedinne na vyssich kmitoctech - ale jen hadam.

Web

Re: TPA122

To s tou OPA2604 jsi myslel vážně? Už po prvním nahlédnutí do datasheetu by Tě mělo trknout napájení:

TPA122:
Supply voltage, VDD . . . 6 V

OPA2604:
WIDE SUPPLY RANGE: VS = ±4.5 to ±24V

O ostatních parametrech ani nemluvím.

Jinak v datasheetu k TPA122 píší, že doporučují LowESR. Zkus trochu číst smile

Re: TPA122

Little, no...

Re: TPA122

Omlouvám se. Ten datasheet jsem ani neotevřel, tak se není čemu divit, že píšu takové voloviny. Mimochodem, mockrát děkuju za odpovědi. wink