Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Ústředna AUA661 + AUJ400

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [6]

Téma: Ústředna AUA661 + AUJ400

Dobrý den, dostala se mi do rukou tato ústředna AUA661 spolu se zesilovačem AUJ400. Bohužel nemám návod ani schéma a nikde ve vyhledávačích jsem nic nenalezl kromě toho že to vyráběla bývalá Tesla Vráble (TESAudio), ale o nich také žádné informace. Jde mi hlavně o to jak tyto dva díly mezi sebou propojit, protože oba mají zezadu svorkovnice 1 - 16 bez popisu. Ostatní konektory (cinch, jack) jsou dle popisu jasné. Za informace předem děkuji.

(upravil sinclair 8. 4. 2008 10:23)

Re: Ústředna AUA661 + AUJ400

Přístroje vyrobila dosud fungující firma TES Audio Vráble, jde o dvoudílnou rozhlasovou ústřednu tzv. páté generace. Relevantní informace a případně i uživatelský manuál lze získat tamtéž. Nemají web.

Web

Re: Ústředna AUA661 + AUJ400

To je dneska docela divné u takovéto firmy nemít web. Alespoň primitivní.

(upravil sinclair 8. 4. 2008 10:23)

Re: Ústředna AUA661 + AUJ400

TES Audio dělá tak kvalitní výrobky /zesilovače a rozhlasové ústředny/, že ani web, ani reklamu nepotřebuje. Montážní a distribuční firmy ví, kde mají hledat...
Šéf a majitel firmy je ing. Komaromy, telefon je tam +421 377 832 202.

Trochu problém pro normálního pozemského červa je vyrazit z něj jakoukoli servisní dokumentaci od jeho výrobků. Ona sice skoro není potřeba, protože jeho výrobky se téměř neserou, zapojení jsou osvědčená a čitelná, součástky značkové, ale pro všecky případy.
Ing. Komaromy je totiž úplně stejně paranoidní jako já a má zcela oprávněné obavy, že by se v tom pak vrtal kdejaký moula, co má doma letovačku.
Takže v ČR mám dokumentaci a povolení provádět odborný záruční i pozáruční servis pouze já a pan Mikula z firmy ELMIK.

Web

Re: Ústředna AUA661 + AUJ400

Nechci se v tom hrabat, a věřím že je ústředna plně funkční, akorát zesilovač AUJ400 má zezadu dvojitý CINCH popsaný jako Output, dále konektor Speakon jako 100V výstup a dále tam jsou ty svorkové konektory popsané 1 až 16, kam tedy připojit výstup z AUA661, když na AUJ400 není popsaný žádný vstup.
Do TESAUDIA jsem se dovolal, vzali si na mě telefon, email a že majitel musí rozhodnout jestli mi pošlou návod nebo ne. Tak uvidíme, pokud nepošlou musím to rozdělat a přijít na to sám. Zatím tedy děkuji za informace.

Re: Ústředna AUA661 + AUJ400

Tak se bohužel nikdo neozval, tak jsem zesilovač rozdělal a vyčistil jak plošňáky, tak chladiče a po připojení signálu na CINCH Output u AUJ400 vše šlape jak má. Zřejmě špatný popis z výroby. Propojení jsem proměřil a na šroubových svorkách je nap. napětí pro AUA661 cca 2x15 VAC + uzemění. Dále výstup 100V paralelně zapojený ke konektoru Speakon a paralelní propojení vstupu z AUA661.

Příspěvky [6]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Ústředna AUA661 + AUJ400

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£