Téma: Bzuciaci vystup zosika

Mam malicky zosik do vrecka na cesty 2x4W a pri pripojeni cez trafo dost pocut bzukot v reprach. Na baterkovy chod to nerobi, iba sumi.
Ako to odtienit?
Taktiez ked sa prstom priblizim k chladicu na integraci alebo len ku vstupnemu jack-u, bzukot sa rapidne zvacsi.
Pri tichom posluchu to vadi.
Ako to spravit?

Re: Bzuciaci vystup zosika

Najprv napíš, resp. pošli schému zapojenia. Najskôr to bude spôsobené vysokou citlivosťou vstupov zosíka. Keď to napojíš na trafo a začne ti to bzučať, asi nie je dostatočná filtrácia napätia toho sieťového adaptéra.
Najskôr to bude vysokou citlivosťou vstupov. Skús pripojiť medzi živú časť vstupov zem odpor napr. 100 ohmov. Ak to napájaš z fónu alebo mp3 prehrávača, ničomu tá vstupná impedancia nebude vadiť.

Re: Bzuciaci vystup zosika

350kOhm odpor na signalovy vstup trosicku pomohol, ale aj tak to dalej bzuci a tiez sumi na vystupe, ale s tym asi nic nespravim...
Odpory su na L/P vstupe, na zemi nie, dat aj tam dalsi odpor?
Schema tu> http://www.nordelektronikplus.pl/_getFi … =0,8179592

Re: Bzuciaci vystup zosika

Tie odpory majú byť napojené paralelne k vstupu, to jest jedna nožička na vstup L a druha nožička na zem. To isté platí pre vstup P. Pozri napr tu ako sú zapojené odpory R5 a R6  :http://www.belza.cz/pcamp/miamp.htm

Re: Bzuciaci vystup zosika

komáre dýdžeji,
jakej filtrační kondenzátor máš v usměrňovači za tím trafem? Pokud žádnej a je tam jen těch 100 uF podle schématu, šoupni tam ještě cca 2200 uF a bude nejspíš klid.

Odpory k zemi  stačí 10 k.

Pokud to začně bručet víc po dotyku chladiče, můžeš tam mít nějaký blbý zemnění (což se zdá skoro nepravděpodobný u tak jednoduchý konstrukce, ale možný je všechno).

Kdyžtak to celý vyfoť. Včetně trafa, usměrňovače, kabelu s jackem...

Web

Re: Bzuciaci vystup zosika

Takto to vyzera> http://img100.imageshack.us/img100/9512/p1070640rf4.th.jpg
Na umiestnenie chladica nenadavajte, lepsi tvar mi v predajni neponukol a nemal som to ako inac pripevnit, pod chladicom je len integrac cez teplovodivu pastu a kvapku lepidla prilepeny na chladic.

Trafo je JS, teda ocakavam, ze filtraciu ma, ci sa s tym neda ratat? Mozem skusit tam daco fuknut, len doma mam male kondy, len do 3uF, tak az byduci tyzden.
Skusim tam dat aj odpor voci zemi, ak tu nejaky najdem.

Re: Bzuciaci vystup zosika

Radši se zdržím komentářů, až na jedinej - nějakej ten elyt 2200 uF / 16 V se Ti do tý krabičky jistě vejde hned vedle napájecího konektoru.

Ty odpory v sérii s vstupním jackem tak dělají co?

Web

Re: Bzuciaci vystup zosika

Kludne okomentuj, v elektronike som lama, tak sa rad poucim.
Elyt tam pripajam.  Odpory kludnia vstup.

Re: Bzuciaci vystup zosika

Ono to má od výrobce nastavenou zbytečně velký zesílení (45 dB, což je skoro 200).
Proto to taky šumí, když jsi dal na vstup docela velký odpory.

Dej tam ten elyt do napájení, jak jsem psal. Ty odpory, co tam máš, vyměň za 4k7 a přidej ještě dva odpory cca 1k (každý z nich mezi vstup a zem toho modulu).

Web