Re: Silver Flute + Audax

Nemá to vplyv pri simulácii, ale v reáli áno. Treba menej simulovať a viac merať.

Re: Silver Flute + Audax

doplní někdo ten vzoreček?
godz: jestli to víš, tak mi řekni proč bych měl v tý simulaci uvádět rozměr, který nemá vliv. radši bych ten vzorec. ten už by nám řek víc

Web

Re: Silver Flute + Audax

Je to tu kdesi na fóre, ale ja viac meriam ako počítam. Pozeral som rozličné návrhy a vychádza to všelijako, približná osová vzdialenosť by mala byť cca 1,2 násobok vlnovej dľžky na deliacej frekvencii. Ak sa mýlim, nezahlušte ma.

Re: Silver Flute + Audax

tak to jsi jeden z mála šťastných že máš možnost měřit. čím měříš vůbec? co si naměřil a nasimuloval?

Web

Re: Silver Flute + Audax

Meriam mikrofónom, je to kapsla od Monacoru (s najväčšou pravdepodobnosťou ide o Panasonic WM 60), dvojstupňový predzosilovač s OPA, USB zvuková karta + soft. Mikrák je dobrý, podľa porovnávacieho merania s B&K nemá v pásme 100 Hz - 16 kHz väčšiu odchylku ako +-1 dB.  Byť Tebou by som sa moc nespoliehal na charakteristiky z firemnej dokumentácie, často sú z marketingových dôvodov prilepšené.  Okrem toho treba merať skutočné reprá nainštalované v skutočných ozvučniciach. Len tak sa dajú získať nezkreslené FRD a ZMA súbory (toto som nenapísal preto aby som sa dotkol Boramyra).  Simulácie používajúce približné dáta, dávajú približné výsledky. Čo sa týka osových posuvov, nespôsobujú obrovské rozdiely v amplitúde a fáze, ale vznikajú. A každý poctivý návrh je po simulácii dolaďovaný meraním. A aj keď je návrh dobre urobený a aj meranie vyjde slušne, zvukovo to nemusí byť úplne uspokojivé. Za poctivým návrhom je vždy veľa makačky.

Re: Silver Flute + Audax

když sem si s nv43 psal na icq tak sem mu říkal že výsledek nemusí být perfektní a že by to chtěl opřeměřit, ale prý to nemá cenu když te repra nestojí tolik peněz. já se teda v dalších projektech pokusím s někým dohodnout a už chci abych ty bedny měl na víc jak dva tři roky doma.

Web

Re: Silver Flute + Audax

To je zvláštny názor.  Aj z relatívne lacných reproňov sa dá urobiť pomerne slušná bedňa.  Pochopiteľne z lacnoty nebude nikdy highend. Lacnejšie (obvykle horšie reprá) potrebujú podstatne zložitejšiu výhybku a starostlivejší návrh a samozrejme ani to nie je záruka dobrého výsledku. V amatérskych podmienkach sa dajú naozaj ubastliť slušné bedne a za veľmi dobrú cenu. Náklady na zhotovenie takýchto bední sú zlomkom toho, za čo sa podobné bedne predávajú - a mnoho krát sú amatérske sústavy lepšie ako profesionálne vyrábané.

Re: Silver Flute + Audax

asi tak

Web

(upravil nv43 16. 4. 2008 20:14)

Re: Silver Flute + Audax

to není ůplně pravidlo že levné rpro musí mít složitější výhybku, co jsem se díval na netu na projekty tak i scean speak měli těch součástek požehnaně. S tím měřením nevím kdybych měl někoho známeho z okolí tak proč ne ale vozit bedny třeba do brna asi nemá cenu. já jsem zatím nic pořádného neměl to nejlepší asi byly dvoupásmové bedýnky tesla 1pf něco. ty s černým plastovým čelem s kulatými otvory  smile
teď jedu na genius 5,1 a to je fakt hnus
takže tohle mě určitě posadí na zadek i bez měření
asi tak  wink
edit:
nechce se někomu podívat na oběm budky pro ty moje středobasy mě se 23 litrů zdá moc.. výrobce má pro singl repro doporučených 10l br.