Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 3 z 3)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Paralelní zapojení TDA....

  Stránky: ««« 1 2 3

RSS

Příspěvky [41 až 49 z 49]

Re: Paralelní zapojení TDA....

Ale tak s Bobrem je težké pořídit. už tu má u mě měsíc bednu a neustále o ní zakopávám, neustálen urguju ať si jí vyzvedne a neustále žádná odpověď. Přitom funguje kousek ode mě.

Re: Paralelní zapojení TDA....

Tak od prváku u něj mám CD Monkey Business, to už bude tak 6 let minimálně...

Re: Paralelní zapojení TDA....

Pro jádro EI25x32 /nebo opačně, EI32x25/ mi od oka vyšlo zhruba toto :
Primár dvě paralelní sekce 100+100z prům. 0,71
Sekundár dvě paralelní sekce 55+55z prům. 1,05
Sycení 8T, 7z/1V, plechy skládány střídavě bez vzduch. mezery
Způsob vinutí : první sekce sekundáru-první sekce primáru-druhá sekce sekundáru-druhá sekce primáru.

Paralelní sekce jsem zvolil kvůli snadnějšímu vinutí a lepšímu využití prostoru cívky /slabší drát se lépe vine a ukládá/.
Dobře označit začátky a konce vinutí, po navinutí propojit paralelně na svorkovnici.
Izolace a proklady vzhledem k malému napětí nejsou třeba, nicméně bude nutné vložit mezi jednotlivé sekce jeden závit silnější lepenky, aby slabší drát nepadal do mezer mezi závity silnějšího vinutí.
Při pečlivém ukládání drátu to na kostru pro plechy EI25x32 vejde.

Web

Re: Paralelní zapojení TDA....

Jo, díky moc, jen těch sekundárních závitů možná udělám míň, třeba 40... může bejt? A těch 8T, neni to nějak moc?

Re: Paralelní zapojení TDA....

To nedělej, protože v tom vinutí bude vlivem značného proudu velký úbytek napětí. 8T není pro slušné plechy mnoho, navíc tam to sycení bude jen při plném maximálním výkonu. Krmit to budeš LM3886-kou? Pokud ano, chtělo by to ještě ten sekundár zatlumit RC kombinací 1ohm/5W + MKT 220n/100V.

Web

Re: Paralelní zapojení TDA....

No, zbydou mi dvě TDA7294 (ach bože smile ), tak mě napadá tam jednu dát... každopádně by se to zatlumit mohlo, aby se to chovalo co nejstantardněji pro jakýkoliv zesilovač.
Ještě k tomu paralelnímu vinutí... ve škole nám říkali, když paralelní vinutí, tak leda souběžně dva dráty, protože různý vyrovnávací proudy a kdesi cosi... s tím teda neni problém?

Re: Paralelní zapojení TDA....

Kdepak.

Web

Re: Paralelní zapojení TDA....

To jenom když je kladený přísný důraz na symetrii - možná pushpull konce které pracují přímo do primáru?

Re: Paralelní zapojení TDA....

Taky ne, podstatný je přesný a shodný počet závitů jednotlivých paralelních sekcí - pak totiž sedí i napětí jednotlivých sekcí a netečou vyrovnávací proudy.
Podstatná není délka drátu jednotlivých sekcí /i když se jejich vnitřní odpor nepatrně liší/, ale hlavně to napětí, tedy počet závitů.

Web

Příspěvky [41 až 49 z 49]

  Stránky: ««« 1 2 3

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Paralelní zapojení TDA....

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£