Téma: Kto mi pomože so 4. pásmom?

Najprv som chcel 2.1 ale napadlo ma aj 4 pásmo. Válaju sa mi doma ARN 226, 5604, ARO 4504 a ARV 161 vedel by mi niekto pomoct s výhybkou nemám s tým žiadne skusenosti. Existuje nejaký spolahlivý program v ktorý by mi vygeneroval schému?

Re: Kto mi pomože so 4. pásmom?

Mám strach, že solidní 4pásmová pasivní výhybka na tahle (a vlastně i na jakákoliv jiná) je vyjde velmi draho.
Sám od sebe ti žádný program schéma nevyplivne.
A vůbec ta kombiance... 5604 k tomu 226... No... Z mého pohledu je to ztráta času, udělal bych 5604+161 pokud něco. smile

(upravil 7tech 6. 5. 2007 22:47)

Re: Kto mi pomože so 4. pásmom?

Pěkná kombinace na čtyřpásmo... Zapomeň na to.
Jen abys věděl, co to obnáší, mrkni na Czechaudio: http://czechaudio.com/Projects/SP01_PK4/Vyhybka.JPG

Re: Kto mi pomože so 4. pásmom?

Prodej mi ty 4504, jestli jsou OK, mám o ně celem velkej zájem... Případně vyměnim za něco jinýho.

Re: Kto mi pomože so 4. pásmom?

5604 a 161 to by bolo podla mna bez basov. A ake by ste mi poradili 3. pásmo? S týchto radsej 4504 alebo 5604 alebo niečo uplne iné? Preco je 5604 a 226 zlá kombinácia?

Tie 4504 nepredám zijdu sa mi este niekde inde.

Re: Kto mi pomože so 4. pásmom?

226 5604 je zlá kombinace proto, že si navzájem nic nepřináší. Jak bys dal děličky? Nebo bys je nechal hrát společné pásmo? Buď 3p s 226+střed+výška, nebo 2p s 5604. Ale obojí je nesmysl. Dělat 4pásmo má smysl s 15" basem, nad kterým je třeba 6.5", potom třeba 2" středová kalota a nad tím výšková kalota. Tak, aby mezi pásmy nebyly díry. Takhle ale potenciálu 4p nevyužiješ 226 je relativně mizerný bas i do 3p a už vůbec ne té možnosti posunout děličku výš, zvlášť, když máš kónický výškáč. To je celé na prd. Nestavěl bych z toho nic. sad

Re: Kto mi pomože so 4. pásmom?

Ach... Cooo.

No nic. Ale nieco musim, asi skusim este najst nejake prachy na stred, a tá 4504 sa tam nehodí? Namiesto takeho ARP 150 ako zviknu dávať?

Re: Kto mi pomože so 4. pásmom?

Poslechni zkušené, radí Ti dobře. Ty repráky se k sobě moc nehodí a nejsou tak kvalitní, aby si takhle složitou konstrukci zasloužily. Navíc, se svými zkušenostmi stejně složitější výhybku nedáš dohromady. Dvoupásmo ARV161+ARN5604 je asi to nejlepší, co se z toho dá udělat. (Obdobné kombinace Tesla vyráběla.) Basy to nějaké zahraje. Samozřejmě to žádná pařba nebude. Do třípásma bys použil opravdu jen tu 226-ku. Použít dnes do 3p. ARV161 by byla jen zvrhlost hodná Franka. big_smile
Kdybych opravdu musel, tak ty 2p., ostatní bych prodal a koupil za ně jeden basák na sub.

Re: Kto mi pomože so 4. pásmom?

Frankovi prodat 4504 smile

Re: Kto mi pomože so 4. pásmom?

Asi to aj tak spravim, ako mi radíte na 2.p a na sub by som mohol použiť tu 226ku, len problém je v tom že mál 2x10w zosík a neviem ho prerobiť na 1x20w, inak hrá celkom fajn ale ked viem že tam je este druhá polovica nevyužitá tak mi to nenechá spať a prerobit to neviem, to by mi niekto vedel napísat postup ako na to?

Frank: To sa mi neoplatí, jedine ak máš niečo co by sa mi hodilo na výmenu.

Re: Kto mi pomože so 4. pásmom?

Mám toho celkem dost... Ale nevim jestli něco,, co by se Ti líbilo. Popřemejšlim a nabídnu.

Re: Kto mi pomože so 4. pásmom?

Peped: No kdyz mas 2x10W tak muzes dat do subu 2xARN226, jeden na jeden kanal. Bude to lepsi nez bys predelaval zes na mustek. no a vstupy napojis na stereo zes ktery ti bude vest k satelitum. Nebo pokud mas receiver s Sub out tak jen spojis prez nejaky odpor(to ti sinclair rekne lepe) a das ho na ten linkovy. Jinak vim ze to nebude ono ale pro konstruktera s minimalnimi znalostmi to bude nejlepsi reseni.

Web

Re: Kto mi pomože so 4. pásmom?

Napájam to z PC SB Live. Ktore spojim cez odpor?