Téma: Autorská práva pro články na tomto webu

Ten nadpis zní hrozně smile

Chci se zeptat Antonia a Michala. Mohu použít část textů ze článku o ozvučnicích, který napsal Michal, do své maturitní práce? Respektive zkopírovat je? Jedná se o povídání o pasivním zářiči. Dělám dlouhodobou praktickou zkoušku a musím udělat "protokol", který bude obsahovat teorii a podobné věci.

Někomu možná přijde samozřejmé, si cokoliv okopčit z netu, ale já se radši dovolím autora a webmastera.

Re: Autorská práva pro články na tomto webu

Tak to je správné. Budiž pochválen.

(upravil little 23. 3. 2008 20:56)

Re: Autorská práva pro články na tomto webu

Vidíš, kdybys to nenapsal, tak bych si na to ani nevzpomněl. Chtěl jsem se zeptat na to samé. Pokud bych na tomto webu našel nějaký článek, který by se mi rovněž hodil do mé dlouhodobé praktické maturitní zkoušky, smím jej pozměnit a vydávat za svůj? Ptám se v budoucím čase kvůli tomu, že jsem na ni ještě nezačal dělat.  Pokud ne, tak se zlobit nebudu, chápu, že autorovi to muselo dát docela práci. smile

Re: Autorská práva pro články na tomto webu

IMHO když člověk uvede kde informace nabyl tak bych neviděl problém.

Web

(upravil babakus 23. 3. 2008 21:04)

Re: Autorská práva pro články na tomto webu

S tím pozměněním a vydáváním za svůj....no nevim, nevim.

Každopádně bych uvedl autora a zdroj kde jsem to vzal. Úpravy jenom tak, aby to zapadlo do textu a nějak moc se to nelišilo od zbytku textů.

Little na jaké téma děláš dlouhodobku? Já mám návrh a realizace domácích reprosoustav wink Už zdárně finišuju, zbývá mi jenom pár věcí.

Re: Autorská práva pro články na tomto webu

No dobře, ne že bych s ní ještě nezačal, ale zatím mám jenom směšně malou část dokončenou. Dělám ji na téma "2-pásmová BR regálová reprosoustava o objemu 8-10l". Na kolik stránek už tu dokumentaci máš? smile

Re: Autorská práva pro články na tomto webu

My na gymplu nic takovýho nemáme smile

(upravil babakus 23. 3. 2008 21:13)

Re: Autorská práva pro články na tomto webu

Jenom teorii kolem 15-ti stránek, včetně obrázků. Většina pochází z mé hlavy a zkušeností, jenom o tom pasivním zářiči vím naprostý prd. Ještě musím popsat vlastní reprosoustavy. Takže komplet by to mělo mít tak kolem 20 stránek.

Franku, gympl sem netahej, tady se řeší práce SPŠ wink

Re: Autorská práva pro články na tomto webu

O tomto jsem též přemýšlel. Není to nějak napadnutelné, když na tento web umísťuji různé odkazy či jmenuji autory, různé Mistry oboru nebo fotografie(zatím jsem použil jen vlastní). Nechci způsobit potíže ,proto se ptám.

Web

Re: Autorská práva pro články na tomto webu

Vemte si cokoliv. Jenom trvam na tom, ze pokud to budete zverejnovat (web, casopis atd...) uvedte u mych veci autora a zdroj (todle vsecko bylo exkluzivne pro audioweb).

Do skolnich praci to pouzijte klidne, ale zase by to chtelo treba v pouzite literature... Ale to je na vas.

Re: Autorská práva pro články na tomto webu

Děkuji. Samozřejmě tě uvedu jako autora a zdroj uvedu taky.

Re: Autorská práva pro články na tomto webu

Tak.

(upravil little 24. 3. 2008 11:47)

Re: Autorská práva pro články na tomto webu

Děkuji, uvedení zdrojů, z kterých jsem čerpal považuji za samozřejmost (i v zadání práce je podmínkou uvedení použité "literatury"). wink

Re: Autorská práva pro články na tomto webu

Potřeboval bych poradit s jedním bodem v mojí práci. Mám stanovit požadavky na konkrétní reproduktorovou soustavu(příkon, počet pásem, druh vyhýbky). Jak se dá určit třeba ten potřebný příkon? 1W na každý m2 při citlivosti 90dB? Tohle fakt nevím. Poradíte někdo prosím?

Re: Autorská práva pro články na tomto webu

http://www.belza.cz/audio/amppower.htm