Téma: TDA7920BJ

zdravim, nestaval niekto s vas tento D-class zosilnovac? na zahranicnych strankach som o nom cital a ty co ho postavili sa nestazuju. Mam v plane sa do toho pustit

Re: TDA7920BJ

Zkus a poreferuj ale bacha aby sis nenabil.

Re: TDA7920BJ

Moje zkušenosti s D a T zesilovači z oblasti autohifi říkají, že tahle zapojení obvykle odmítají korektně fungovat se sračkoidním materiálem, běžně prodávaným třeba v GME či GESu. Zvláště pak je to citlivé na ESR elektrolytů i blokovacích MKT kondíků, běžně se stává, že se sračkovými elyty běží přístroj rok a pak z ničeho nic začne buď vyvádět psí kusy, nebo úplně zhasne, přičemž se /se statickým měřením kapacity pomocí multimetru/ závada velice obtížně lokalizuje, natož tak opravuje.
Použij velmi kvalitní materiál a snad to fungovat bude. Podmínkou bývá dodržení layoutu desky podle doporučení výrobce IO. Krčmář si s jedním takovým Dčkem z řady TDA8xxx pěkně rozbil držku.

Web

Re: TDA7920BJ

Toto mne velmi zajímá. Sháním na zvukové a kostrukční ozkoušení nějaký malý zesilovač. Třeba jen  0,5W, ale vše co se mi na internetu líbilo bylo v těch mikropouzdrech a s tim neumim dělat. nějaký dip 8 nebo tak něco. Má to velkou účinost tak to ani nebude moc topit. Nemáte někdo tip na něco ? dík

Web

Re: TDA7920BJ

2 elipsa, třeba TDA7480 v pozdruDIP20, nebo TDA7481 v multiwatt15, ale zkušenosti s nimi nemám žádné....

Web

(upravil elipsa 22. 3. 2008 19:33)

Re: TDA7920BJ

Děkuji . Mezi TDA jsem nehledal, jdu na to. Koukal jsem na AD a zajímavé.
Tak jsem je projel a jedou až od 20ti voltů. Něco co by jelo od 2.4V hledam. Pro citlivej repráček s malou fotovoltaikou. dik Udělam z toho vlákno ,snad to nebude drzé.

Web

(upravil dokken 22. 3. 2008 19:27)

Re: TDA7920BJ

juro
zkus tripathy ze:
www.41hz.com
sám chci něco v blízký době zkusit

Re: TDA7920BJ

Myslím, že na domácí použití, je PWM konec celkem zbytečné další rušidlo, jeho velká výhoda je jen ve velké učinnosti, jinak žádné další nevidím.

Web

Re: TDA7920BJ

no nevyhod je viac ako vyhod smile ale ja to chcem to na taky experimet, nockavam nejaku zvukovo extra kvalitu. V tom TDA cku je dost dvolezite ako sa urobi doska.. a hlavne je tam kopa odruzovacich 100n MKT kondenzatorov .. a treba ich dat co najblizsie k vyvodom.. Dalsi problem je ze doska je v datasheete len pre verziu TDA 8920BTH .. a oproti 82530bj sa lisia puzdrom... to prve je SMD  prevedenie aten co chcem ja je SOT411 .

(upravil juro 22. 3. 2008 20:17)

Re: TDA7920BJ

elipsa  . taky maly "digitalny "zosilnovac bol uverejneni v AR ..  1/2001

http://www.edisk.cz/stahnout-soubor/463 … .02KB.html

Re: TDA7920BJ

Ovládat digitálním signálem přímo ZDROJ. PWM na zásuvce a za tím PWM dalšíPWM zesilovač mi připadne zbytečné. nevim

Web