Re: TDA 7294 a +/- 42Vss

sinclair napsal:

Tak v tom případě ano, ovšem s tím zvučením bych si to sakra dobře rozmyslel. Ty obvody práskají i při domácím, nijak náročném režimu.
Buď použij dvě a dvě 7293 v paralelním chodu, nebo to předělej na dvě paralelní LM3886. Jedna ti zcela bezpečně střelí.
Vidím konstrukci "all of EZK" smile To chlazení máš ovšem udělaný idiotsky, ventilátor ti fouká /saje/ horký vzduch pouze od středních žeber.
Kdybych měl už použít tyhle IO v nějakém náročnějším režimu, použiju dva samostatné chladiče, izolované od sebe i od kastle a IO na ně přitáhnu trámečkem z 5x10mm duralu bez izolační podložky. Přichycení na chladič pouze středním otvorem v křídle je opět píčovina.

Nic z toho není konstrukce EZK tongue Stavěl jsem to už dost dávno a tenkrát jsem o spoustě věcí neměl ani tušení. Ale ještě mě napadá jiná krajní možnost. Trafo je 2x29V, 400VA, nějakej zdroj (můstek, nippony a tak) jsem schopnej sestrojit... vešly by se tam dvě SPV100, případně nějaká jejich modifikace?

Re: TDA 7294 a +/- 42Vss

Mno, takže zatím jsem tam vrazil z5 ty 4ky a hraje to jako dřív. Výhledově se to vyhází, zůstane trafo, korekce a ty přiblblý ledky smile a konec bude powered by SPV100 smile . Jen nevim, jak to tam nacpu, trafo zůstane kde je, větrák zůstane kde je, SPV100 proti sobě otočím zády a pokusím se o nějakej tunel asi... jen nevím, kudy to bude foukat ven, no nechte se radši překvapit a sinclairovi to radši ani neukážu big_smile

Re: TDA 7294 a +/- 42Vss

Pro mě za mě si s tím třeba vytápěj dílnu smile, ale měj na paměti, že studený polovodič je spolehlivý polovodič. Žádnému zesilovači a ani Aldaxům neprospívá, jsou-li blbě chlazené.

Web

Re: TDA 7294 a +/- 42Vss

Je to trochu OT ale souhlasím, že důkladný chlazení je nezbytný. Hraju si teď trochu s LM3886 modulama na osciloskopu a stačí lehké ohřátí a na čistých obdélníkách najednou vylezou překmity jak svině. Vůbec mě LM3886 silně zklamalo, co se přenosu obdélníků týče. A limitace taky nic moc.

Web

Re: TDA 7294 a +/- 42Vss

No, každopádně se budu snažit to udělat v rámci možností tak,aby s chlazením nebyl problém, když jsme u tý teploty, při kolika stupních by měl spínat větrák? Mám termostat, co sepne při 60°C, ale možná je to moc... zase se mi nechce vymejšlet plynulou regulaci 0-100%. Taky někde budu muset sehnat chladiče, co budou mít žebra dostatečně hluboký ale hlavně horizontálně a vůbec to bude třeba nějak vychytat, když se mi nechce dělat ta koncepce, jak jsou žebra po stranách skříně zesilovače... budu ti holt muset nacpat dovnitř a nějak to  ovívat vzduchem...

(upravil elipsa 20. 3. 2008 16:15)

Re: TDA 7294 a +/- 42Vss

opamp:no vidíš   . A to máš origoš nebo pajc? viz LM3886 od Bystrouš 57

Web

Re: TDA 7294 a +/- 42Vss

elipso, bohužel origoš, vydržel i Sinclairův crash test (vybudit na 100 Hz na plnej kotel a natvrdo zkratovat výstup).

Web

(upravil elipsa 20. 3. 2008 16:55)

Re: TDA 7294 a +/- 42Vss

Jo tak to asi byl taky origoš. Tu LM3886 tak na to tiché hraní. Zatim  (mne naučil zase strejda- do půlitru studený vody nějakej větší 4ohmák a budit total brutal...)

Web

(upravil Nepér 21. 3. 2008 18:35)

Re: TDA 7294 a +/- 42Vss

Panáček nám vaří vodičku big_smile

http://img427.imageshack.us/img427/6371/pa200557iv7.jpg